PGS - pomohl někomu?

zana21
4. črc 2016

Ahoj, mám za sebou biochemické těhotenství po IUI, pak přišlo první IVF, po kterém se zadařilo a máme dceru. pak jsem otěhotněla zázrakem sama, ale skončilo to zamklým těhotenstvím a revizí, následoval KET - neprosperující těhotenství a druhý KET - ani se nechytlo. Jsem zoufalá, moc po dalším dítěti toužím. Říkala jsem si, že se spokojím s dcerou, ale po dalším nevydařeném pokusu to dítě chci více a více...
Dr nám doporučila při druhém pokusu IVF metodu PGS (i díky věku - letos mi bude 36 let). Dost se toho bojím, aby vůbec po screeningu nějaká zdravá embrya zůstala. Můžete mi prosím někdo napsat svou zkušenost, kolik embryí a z kolika embryí prošly metodou PGS, podpořili jste úspěšnost dalšími metodami - ICSI, PICSI, Ebryouglue, AH? Jak to dopadlo, zadařilo se? Děkuji moc

1lenuska1
4. črc 2016

Ahoj, PGS jsme nechali dělat letos v květnu, při 3.IVF. Testovalo se 8 embryií a 4 embrya jsou zdravá. A jestli budou úspěšná, to se uvidí. Čekáme na KET. A strach není na místě!🙂 Aspoň se vytřídí zdravá embrya a nepodstupuješ zbytečně transfery, ne? Držím pěsti!🙂

zana21
autor
4. črc 2016

@1lenuska1 Děkuji za odpověď. Chtěla jsem se ještě zeptat, pokud není KET hned následující měsíc, platí se jako klasický KET nebo to jde na pojišťovnu v rámci IVF. Děkuji a hodně štěstí!!!

1lenuska1
4. črc 2016

Ket se vzdycky plati jako Ket. Jestli nejakou cast hradi pojistovma nevim, asi ano, ale pro nas se nic nemeni a je jedno, kdy na to jdeme. Je to v ramci toho stejneho Ivf cyklu - dokud nevycerpas vsechny zmrazene zasoby... tak asi tak 🙂