PICSI

PICSI je mikromanipulační technika, která umožňuje výběr spermie na oplodnění vajíčka na základě její funkční kvality. Jde o zdokonalenou ICSI2, kde jsou ale spermie vybírané na základě morfologie a pohyblivosti, což neposkytuje záruku, že se do vajíčka vloží spermie zralá. Přirozeně jsou oplodnění schopné jen zralé spermie, nezralé tuto schopnost nemají. Předpokladem pro použití PICSI je dostatek pohyblivých spermií v ejakulátu.

Více o PICSI na modrykonik.cz

Hodnocení a zkušenosti s PICSI

Máš zkušenost s PICSI?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
jawuna  14. lis 2013

Fragmentovaná DNA spermií a PICSI

Do Heliosu jsme šli na vlastní pěst po 4 spont. potratech vždy mezi 7. a 8. týdnem :( a gynekologové mi pořád tvrdili, že je problém ve mně, že to těhotenství neudržím.
Pak jsme se sami rozhodli zkusit štěstí, pátrali na netu a napsali do Heliosu.

První konzultace s panem primářem Texlem byla úžasná :) Kreslil obrázky, vysvětloval... super! Udělali nám všechna možná vyšetření imunologie, hormony, nějaké infekce, spermiogram a pak ještě další testy na spermiích. O těch jsem doteď nikde jinde od nikoho neslyšela. A ejhle, ukázalo se, že přestože máme spermiogram tak, že by splňoval podmínky na dárce, je 51% spermií geneticky poškozených, což byl s největší pravděpodobností problém při předchozích těhotenstvích. Doporučili nám PICSI s tím, že to poškození je tak velké, že to nemusí pomoct :/

1. IVF listopad 2012 - 11 vajíček, PICSI, z toho pak 2 embrya blastocysty na PGD vyšetření, obě geneticky špatné, takže nebyl transfer.
2. IVF v únoru 2013 - zlepšila se DNA spermií (34%), 11 vajíček, PICSI, 5 embryí blastocyst na PGD vyšetření, 3 embryjka zdravé, první transfer úspěšný :)

Na Helios nedám dopustit, jsou tam skvělí a milí lidé a velcí odborníci. Jsou strašně trpěliví, všechno krásně vysvětlí, strávila jsem tam několik hodin různými pohovory, vždycky si udělali čas a vysvětlovali a vysvětlovali. Totéž po mailu. Na ty mi odpovídali i dokonce večer o víkendu!

Jsme strašně rádi, že jsme se pro ně rozhodli a chtěla bych všem, co to budou číst říct, že opravdu není centrum jako centrum a že tím, že jsme si je vybrali, jsme ušetřili asi hodně času i peněz. Jsou fakt dobří :)

Všemi deseti hlasuju pro Helios :)

Přihlas se do těhotenského newsletteru