Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
  Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  gabkekoczi
  10. pro 2019    Čtené 427x

  Stérimar - pohodlí pro všechny nosíky

  Když se na Modrém koníku objevila možnost testovat spreje Stérimar, neváhala jsem a hned se zkusila přihlásit. Nejenom kvůli tomu, že dané spreje v naší rodině nepoužíváme, ale hlavně proto, že rýma nás (hlavně syna) v loňském roce trápila snad celý podzim a zimu. Nestihli jsme kvůli ní i jednu dávku očkování. Jakmile jsem tedy obdržela zprávu s tím, že jsme pro toto testování byli vybráni, byla jsem velice mile překvapena a natěšena. 

  Balíček se spreji dorazil o pár dní později od prvotní zprávy. K rozbalování jsem povolala ty nejzvědavější - dceru 4 roky a syna 2 roky.

  V balíčku jsme našli:

  1. Stérimar Baby na ucpaný nos - vhodný pro děti od 3 měsíců do 3 let. Uvolňuje ucpaný nos, chrání před komplikacemi rýmy a snižuje riziko virových infekcí. Tento sprej je obohacený o měď, která má protibakteriální účinky, je tedy vhodným pomocníkem při infekční bakteriální rýmě (typickým projevem je žluto-zelené zbarvení hlenu). Vhodný ke krátkodobému použití po dobu 14 dní!
  2. Stérimar Baby nosní hygiena - vhodný pro děti od narození do 3 let. Jemně čistí nos a odstraňuje nečistoty, hydratuje a obnovuje přirozenou vlhkost nosní sliznice, chrání před nachlazením a zlepšuje dýchání. Vhodný k rekonvalescenci nosu po léčbě nebo chirurgickém zákroku. 
  3. Stérimar Nosní hygiena - pro děti a dospělé. Jemně čistí nos a odstraňuje nečistoty, hydratuje a obnovuje přirozenou vlhkost nosní sliznice, chrání před nachlazením a zlepšuje dýchání. Vhodný k rekonvalescenci nosu po léčbě nebo chirurgickém zákroku.

  Všechny spreje byly dodány v 50 ml balení = cca 150 vstřiků.

  Testování produktů

  Na první pohled mě zaujal design jednotlivých sprejů, kdy je velice snadné rozpoznat, které přípravky jsou určeny pro děti - jak na krabičkách, tak i samotných lahvičkách je obrázek delfína. Dle delfínovi barvy je pak rozlišitelný jednotlivý druh kapek. Spreje pro větší děti a dospělé mají na krabici jen mořskou vlnu.

  Jakmile jsem nastudovala všechny informace z krabiček sprejů Stérimar, vrhli jsme se na samotné testování. Kromě manžela jsme se zapojili všichni. Spreje se mají dávkovat 2-6x denně. My jsme zvolili ranní a večerní dávkování mořské vody pro nosní hygienu, vždy po vyčištění zubů. Při první aplikaci mořské vody jsme se všichni trochu lekli, protože vstřik byl silnější, než jsme očekávali. Po pár dnech jsme si ale zvykli a další testování nebyl problém. Protože aplikace všech sprejů Stérimar je velice jednoduchá, po pár dnech to zvládla dcera dokonce sama.

  Z počátku jsem si říkala, že snad nebudeme mít ani možnost vyzkoušet Stérimar na ucpaný nos, protože se nám zrovna rýma vyhýbá, ale jak kdybych to přivolala. Stérimar nosní hygiena jsme používali asi 2-3 dny, když syn začal mít v noci při spaní ucpaný nos. V ten moment přišel na řadu i sprej Stérimar Baby ucpaný nos a musím říct, že ihned po jeho aplikaci se synovi nos uvolnil a on mohl krásně dýchat. Synovi se od ucpaného nosu snažíme vždy ulevit pomocí odsávačky na vysavač, což se mu moc nelíbí. Takže pro mě bylo velice pozitivní, že jsem tentokrát odsávání mohla vynechat a stačilo použít jen sprej Stérimar.

  Netrvalo to dlouho a rýma se usídlila nakonec i v mém nose. Rýma pro mě není nijak závažným onemocněním, ale otravuje mě především stav, kdy má člověk nos odřený od neustálého smrkání. Ale tentokrát to bylo jiné - rýma probíhala daleko mírněji než jindy a červený nos se mi úplně vyhnul. No, prostě paráda!!! Ani jsem nečekala, že po tak krátké době užívání mohou být vidět pozitivní účinky.

  Neoceňuji jen rychlý nástup pozitivních účinků sprejů Stérimar, ale též snímatelnou a omyvatelnou trysku. Toto ocení především rodiny s více dětmi, protože pokud trysku omyjete po každém použití, snižuje se riziko přenosu infekce na dalšího potomka. Objevilo se zde pro mě ale i první negativum a to proto, že se mi pak tryska špatně vracela na místo - zdála se mi volnější, než předtím. Je nutno více zatlačit, aby tryska držela.

  Kromě tohoto malého nedostatku jsem ale na sprejích Stérimar žádná další negativa nenalezla. Možná bych jen na Stérimar baby na ucpaný nos doplnila informaci, že je možno užívat jen po dobu 14 dní (toto jsem vyčetla až na webových stránkách). Na druhou stranu při pravidelném používání myslím, že ani takto dlouhou dobu není potřeba mořskou vodu používat, jelikož nástup účinků je opravu rychlý.

  Závěry z testování

  Všechny testované spreje Stérimar hodnotím opravdu kladně. Pozitivní účinky se objevily již po pár dnech užívání a rýma měla daleko mírnější průběh. U syna se včasnou aplikací spreje na ucpaný nos dokonce k pořádné rýmě ani nedostalo. A protože je mořská voda pro lidské tělo velice přirozená, neboť má podobné složení jako naše krevní plazma, je toto další nespornou výhodou Stérimar sprejů. Voda neštípe, není v nose nepříjemná jako u jiných přípravku na infekce dýchacích cest.

  Tímto tedy velice děkuji Modrému koníku za možnost tyto produkty testovat, neboť si díky tomu našly místo v naší lékárně a já mohu být klidnější, že nosy celé naší rodiny budou v pohodlí, ať je venku jakékoliv počasí. A budeme moci strávit více příjemných rodinných chvil a nehledat pouze krabičky s kapesníky.

  gabkekoczi
  18. črc 2018    Čtené 467x

  Přebalujeme a plaveme s lehkostí, aneb testujeme plenky Pampers

  Neštěstí ve hře, štěstí v lásce - tímto příslovím jsem se vždy "utěšovala", když jsem v něčem nevyhrála. Ať už to byla tombola na vesnické zábavě nebo jen stírací los. A musím říct, že to není daleko od pravdy. Mám báječného manžela a k tomu dvě krásné děti, bez kterých si svůj život už nedovedu představit.

  Ale další přísloví tvrdí, že výjimka potvrzuje pravidlo, a tak se konečně usmálo štěstí i na nás a vyhráli jsme se synem testování plenek Pampers Pants a Pampers Splashers. Za tuto šanci a zkušenost moc děkuji. Testování jsem si užila a snad i ten náš malý neposeda.

  V první řadě bych ráda zhodnotila plenkové kalhotky, neboť tyto jsme využívali nejvíce.

  Pampers Premium Care Pants

  Vzhled plenkových kalhotek Pampers je typický pro tuto značku - zelenobílý. Tyto plenky jsou ale doplněny o barevné obrázky zvířátek, které jsou decentní, nijak křiklavé. Už toto mě mile překvapilo, neboť to plenky tak nějak oživilo.

  Když jsem šla plenky poprvé vyzkoušet, ani jsem moc netápala, kde je předek a kde zadek plenky. Selským rozumem jsem usoudila, že proužek na zalepení použité pleny patří na zadeček našeho mrňouse. K tomuto rozhodnutí mi pomohl i indikátor vlhkosti (proužek), který plenky mají a již z dřívějška jsem zvyklá, že bývá vepředu. Ten u plenek velice oceňuji, protože nemusíte přebalovat každou chvilku, když vidíte, že proužek není dostatečně zbarvený. Další výhodou plenkových kalhotek je vysoký pružný pas, který je poddajný a přizpůsobí se jakékoliv postavě dítěte. A nikde netlačí.

  Když došlo na samotné nasazování plenky, byla to opravdu bleskurychlá akce. Ve většině případech musím našemu malému dávat něco na zabavení do ručiček, tentokrát to nebylo potřeba. Ale nejvíc plusových bodů si toto snadné oblékání získalo na dětském hřišti, kde jsem nemusela hledat místo, kam bych si malého položila, abych ho pohodlně přebalila. Prostě jsem si ho dala na klín a plenkové kalhotky mu jednoduše natáhla.

  Jak jednoduché je navlékání těchto plenek, tak musím říct, že je i snadné jejich sundavání. Stačí na boku lehce zatáhnout a plenka se roztrhne. Opravdu není potřeba vynakládat velkou sílu, což mě též mile překvapilo.

  Díky dobrým manžetám kolem nožiček se nám ani jednou nestalo, že by plenky přes den protekly. Bohužel však přes noc toto říci nemůžu. Za celou dobu testování nám nevydržely noc celkem 4x. Nevím, zda to dávat vyloženě za vinu samotným plenkám nebo to mohlo být tím, že v ní náš malý strávil více jak 12 hodin (v reklamě uváděna výdrž AŽ 12 hodin). Ale toto mě dost zklamalo, protože u námi běžně používaných plenek se mi toto nestává a též je v nich syn stejnou dobu. Když pominu tyto nemilé situace, tak musím říct, že byla prdelka našeho malého vždy v suchu a nestalo se, že by se po těchto plenkách objevily opruzeniny.

  Co se týče samotného zabalení plenky po jejím použití, slouží k tomuto účelu lepící proužek na zadní části plenky. Po jeho uchopení zatáhnete na jednu stranu a zpět a pásek je uvolněn a vy můžete plenku zalepit. Systém velice jednoduchý, avšak dle mého názoru zcela nepromyšlený v případě řídké stolice. Boky plenky zůstávají volné a je tu velké riziko nechtěného opuštění nadílky těmito místy. A rozhodně není možné sundání pokakané pleny bez postranního roztržení, neboť dochází k ušpinění nožiček miminka.

  Pampers Splashers

  S plenkami do vody této značky jsem se nikdy předtím nesetkala, takže jsem na jejich testování byla opravdu zvědavá.

  Když jsem vzala balíček plenek do ruky, chvilku jsem hledala, kde se otevírá. Očekávala jsem, že toto najdu na horní straně balíčku, ale nachází se ve spodní části. Po rozbalení jsem však byla opět mile překvapena. Čekala jsem znovu klasický zelenobílý vzhled, ale na mě "vykoukly" krásně barevné plenky s letním vzhledem, který mi navodil "dovolenkovou náladu". Hned bych se nejraději rozplácla někde u vody a užívala si sluníčka a pohody. Možná ze mě vypadlo i dlouhé protáhlé JŮŮŮŮŮ. 

  Plenky jsou dost podobné plenkovým kalhotkám Pampers Pants - mají pružný pas a dvojité manžety kolem nožiček. Opět se prezentují rychlým navlékáním a sundaváním.

  První test proběhl na kurzu plavání, kdy musím říct, že plenky i po 30ti minutách intenzivního plácání ve vodě, vůbec nenasákly a netáhly našeho plaváčka ke dnu. Pro porovnání jsem vyfotila plenku po dané lekci a suchou plenku a i ze samotné fotky jde vidět, že téměř nezměnily velikost. Nutno podotknout, že jsem plenku po sundání opravdu nijak neždímala. 

  Bohužel však nemůžeme posoudit, zda jsou schopné zachytit tzv. velkou nadílku, neboť se nám toto nestalo. Ale věřím, že by uspěly též bez problémů. Jen si nedokážu představit, jak bych plenku balila, když jí chybí jakékoliv pásky či proužky na zajištění. Toto by bylo určitě dobré ještě nějakým způsobem promyslet.

  U plenek do vody, které běžně používáme, jsem zvyklá že je označen předek a zadek plenky. Ale toto jsem na těchto plenkách nenašla. Tak jsem opět selským rozumem usoudila, že velký obrázek patří dopředu. 

  A protože nám počasí přálo, další test proběhl v domácím bazénu, ve kterém plenky obstály opět na 1*.

  Závěrem bych tedy naše testování zhodnotila jako úspěšné. Pampers Splashers bych s čistým svědomím a vědomím doporučila každé mamince a jejímu miminku. Za nás jsou nyní TOP. Co se týče plenkových kalhotek Pampers Pants ty si nás získaly použitím přes den, přes noc nás trochu zklamaly. Ale věřím, že najdou uplatnění u mnoha maminek neposedných dítek, protože s nimi bylo přebalování opravdu jednodušší.

  Některé dny letí až hrůza, jiné se vlečou. Dnešek patří k těm pomalým.