Nízké AMH. Má podle Vás smysl plná stimulace u ženy s AMH 0,07?

Zodpovězené
2. čer 2023

Vážený pane doktore,

slyšela jsem, že se specializujete i na starší ženy kolem 40 s nízkým AMH.

Má podle Vás smysl plná stimulace u ženy s AMH 0,07?

V prvním IVF plném - čtyři folikuly, odebrána dvě vajíčka. Druhé tři, odebrána tři. Všechna se oplodnila a vyvíjela. Z druhého jedna blastocysta a dvě pěkná jsme raději transferovali již v osmibuněčném stádiu.

Při minimální stimulaci máte lepší výsledky s tabletkami nebo s nižšími dávkami injekčních hormonů?

Odebíráte u Vás v centru vajíčka i bez narkózy, když je méně folikulů?

A ještě poslední dotaz. Dostala jsem na zlepšení kvality vajíček malou dávku Androgelu. Myslíte, že je to v pořádku?

Moc jsem o tomto postupu neslyšela.

Velice děkuji za Vaši ochotu.

Dobrý den,

a moc držím palce, budu se snažit odpovědět na Vaše otázky.

Myslím, že plná stimulace s Vaším AMH přinese stejný počet folikulů a vajíček jako stimulace Letrozolem nebo Klomidem.

Ano, punkce bez narkózy děláme a Androgel nepomůže.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz