Podpora úspěšnosti KET. Jak podpořit uchycení embryí?

Zodpovězené
18. črc 2020

Dobrý den, pane doktore,

prosím o názor:

Jsem po 2x IVF NATIV (5denní embrya kvalita 2 a 1-2, IVF podstoupeno kvůli protilátkám proti zona pellucida, (jsem po jednom přirozeném těhotenství před 7 lety, poté sekundární sterilita), dále pak 1x ET po plné stimulaci (ICSI, PK, zona free, embryoglue, kvalita embrya: 4Baa), ale ani jednou se žádné embryo nechytlo-ani biochemické těhotenství).
Mám ještě 3 embrya čekající na genetiku z důvodu věku 37 a doporučeno kvůli neúspěchu při IVF NATIV (výsledek zatím nemám).

Moje otázka zní: Jak podpořit uchycení embryí? Co třeba ještě dovyšetřit před KET?

Mám párovou genetiku-ok, štítnou žlázu-ok, základní imunologii-protilátky zona pellucida, manžel zdravý-DNA fragmentace spermií OK.
Na další IVF nejdu, takže chci skutečně mít vyšetřené všechny možné příčiny, proč se embrya vůbec nechytají než jen slepě zkoušet.

Je úspěšnější řízený nebo neřízený KET? (sliznice v nativu 8-9mm).

Zvyšuje šanci scratching sliznice před KET? Vaginální laktobacily – pokud ano, jsou volně dostupné?

Budu mít konzultaci se svou lékařkou, ale zatím od ním mám názor = geneticky vyšetřená embrya stačí.

Děkuji za Váš čas a názor.

Přeji hezký den.

V.

Dobrý den,

to je spousta otázek, tak na celou konzultaci. Chyba může být v embryích (proto máte PGT-A testování) nebo ve Vás (děloha, vnitřní prostředí, imunita...) nebo se embrya nedávají do dělohy v pravý čas. Spíše doporučuji substituovaný cyklus, scratching doporučuji jen u imunologického faktoru, laktobacily vliv mít mohou. Určitě zkonzultujte se svou lékařkou. Moc držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz