Snažení s Duphastonem. Co byste mi poradil? Kdy nejlépe začít užívat?

Zodpovězené
26. čer 2020

Dobrý den,

potřebuji se poradit, nebo slyšet názor od někoho jiného. S mou Dr. řeším, že se nám nedaří už skoro dva roky otěhotnět. Neudělala nám žádné vyšetření, jenom mi napsala Duphaston od 16. dc do 25. dc. Já mám ale douhé cykly cca 45 dní.

A slyšela jsem, že se má Duphaston brát až po ovulaci. Je to pravda?

Tenhle měsíc jsem ho nasadila 22. dc. Já Duphaston brala už před půl rokem asi 5 měsíců a po vysazení se nám podařilo, ale potratila jsem.

Chtěla jsem se zeptat, jestli mám zjistit, kdy ovulace probíhá a pak nasadit, nebo poslechnout ji. Mně přijde, že mi to ovulaci blokuje a nechci zbytečně půl roku zase promarnit.

Děkuju a hezký zbytek dne.

Dobrý den,

ovulaci je potřeba potvrdit ultrazvukem a poté můžete přidat Duphaston.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz