Tekutina na nebo u srůstu na vejcovodu - lékař nechce operovat. Jak jinak postupovat?

Zodpovězené
28. zář 2021

Dobrý den,

reaguji na Vaši odpověď na můj dotaz, viz. https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/poradna...

Operace je riskantní, srůsty vejcovodu ohrožují střeva. Lékař to operovat nechce.

Jak jinak postupovat?

Děkuji

Dobrý den,

pak lze hysteroskopicky - přes dělohu - provést “ucpání vejcovodů” - to ale málokdo dělá. Pokud nejde operaci provést, je možno IVF absolvovat, ale úspěšnost lze očekávat nižší.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz