Tekutina na nebo u srůstu na vejcovodu. Nejde s tím něco (kromě operace) udělat?

Zodpovězené
23. zář 2021

Dobrý den,

moje dcera má před zákrokem - umělým oplodněním. Při vyšetření paní doktorka zjistila, že někde na nebo u srůstu na vejcovodu je tekutina. Tato tekutina by slovy lékařky, mohla kapat a vypudit embryo. Už dvakrát to dceři nevyšlo (kyselé prostředí a.?).

Když se ví, čím to asi je, nejde něco udělat (kromě operace)?

Děkuji a hezký den.

Pokud je to vejcovod s tekutinou - a asi ano - musí se operačně odstranit

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz