Bolest čelisti. Souvisí se zubem, nebo příčinou může být něco jiného?

Zodpovězené
16. pro 2021

Dobrý den,

ráda bych se Vás zeptala na názor na situaci.

Týden jsem měla bolesti spodní hrany čelisti, nejspíše spojené s odštípnutým zubem (46), kam se dostal kaz. Zubař daný zub opravil (vyvrtání a výplň), nicméně po pár dnech mne opět začaly stejné bolesti. Při kontrole nenašel nic, co by bolest mohlo způsobovat (na RTG a vizuálně), nicméně na zkoušku chladem (desinfekce na gáze předpokládám) zprvu zuby nijak nereagovaly a po chvilce se rozjela nesnesitelná bolest. Dal mi pouze prášky na bolest (Nimesil) s tím, že mám počkat alespoň týden, jestli to nevymizí.

Momentálně beru Nimesil, nicméně bolest i tak občas přijde a bolestivost je stále kolem čelisti a pokračuje směrem ke spánku. Zubaře, který mne ošetřoval, mám nově (toto je první ošetření) a nejsem si jistá, zda je toto nejlepším řešením, pokud se jedná o takovou bolest.

Otázka, která mě napadá je, zda bolest opravdu souvisí se zubem, nebo zda tam může být i jiný podmět.

Děkuji za Váš čas.

Dobrý den,

pokud zub reagoval na chlad takovou reakcí, může být příčina v zubu. Určitě se objednejte na kontrolu.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová