Čištění kanálku - zub zešedl. Udělal se tam zánět?

Zodpovězené
30. srp 2021

Dobrý den,

nedávno jsem byla na čištění kanálku. Dnes jsem ale kousla do něčeho tvrdšího a zrovna tím zubem. Je citlivý na dotyk a po půl dni jakoby zešednul.

Udělal se tam zánět a navalila krev?

Bojím se, že o něj přijdu. Jsem mimo město a zubařka bude mít po mém návratu dovolenou...

Děkuji

Dobrý den,

zub, který má ošetřeny kořenové kanálky má odlišnou barvu od zubu, kde zánět neproběhnul. Pokud jste kousla do něčeho tvrdého a zub je od té doby citlivý, mohlo dojít k odlomení části zubu apod. Raději se objednejte ke své lékařce ke kontrole.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová