Vytržení osmičky. Je bolest po vytržení normální? Obrátit se na lékaře?

Zodpovězené
3. bře 2020

Dobrý den,

před pěti dny mi byla vytržena osmička. Dva dny na to (o víkendu) mi začal z dásně vystupovat ostrý kousek, díky kterému mě dáseň dost řezala a bolela. Obrátila jsem se na zubaře (jiného, než mého ošetřujícího), který zkusil kousek odstranit pinzetou, ale pak řekl, že to bude kost a vystupující část zbrousil. Od té doby mě bolí dáseň v tom místě a okolní čelist a zuby. Rentgen mi po vytržení dělán nebyl.

Chci se zeptat, zda-li je bolest normální nebo se mám opět obrátit na lékaře.

Jak dlouho může být bolest po vytržení, a jak poznám, jestli se nejedná o zánět či nějakou komplikaci?

Děkuji

Dobrý den,

po komplikované extrakci zubů je bolest po zákroku běžná, ale může se jednat i o zánět. Pokud by se Vaše problémy zhoršovaly, dostavila se teplota, bylo by vhodné vyhledat lékaře, který Vám ránu ošetří, při komplikacích by případně předepsal antibiotika.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová