Záněty zubu. Může za to stres? A jak zánětům předcházet?

Zodpovězené
29. čer 2020

Dobrý den,

za poslední 2 měsíce jsem měla zánět zubu u osmičky dole a teď u pětky dole. Oba zuby byly ošetřeny lékařem (u osmičky zánět odešel po vyčištění zubařem a u pětky musely být vyčištěny kanálky).
Dale cítím, že mám poslední dobou podrážděné dásně. Cítím takové pálení dole, něco jako afty. Zuby si čistím důkladně 2x denně, používám také mezizubní kartáčky.
Ještě jsem chtěla zmínit, že poslední rok byl pro mě opravdu stresový, mám roční dítě, takže stres a časté nevyspání je na denním pořádku.

Můžete prosím poradit, jak předcházet těmto zánětům?

Předem děkuji!

Dobrý den,

stres samotný Vám nevyvolá zánět u zdravého zubu. Ale stres a nedostatek spánku, horší životospráva a další faktory mohou ovlivnit celkovou imunitu. Pokud cítíte pálení sliznic, raději se nechte vyšetřit Vaším lékařem k vyloučení dalších příčin.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová