katka_dv

Závěrečná recenze DÁME (nejen) JÍDLO

V týdnu od 14/6/2021 jsem měla možnost testovat nákup v obchodech (nikoliv restauracích) přes Dáme Jídlo.

Na mou adresu (Praha 9) bylo možné objednat si běžné jídlo jen ze dvou obchodů: Žabka a Tesco Expres. Ostatní obchody prodávaly různé speciality jako pralinky, mexické nebo tyrolské speciality, dále zde byly obchody s květinami, dokonce i Erotic City, ale úplně nejvíce jsou zastoupeny obchody s alkoholem.

Podle instrukcí jsem měla 1x nakoupit v Tesco Expres a 1x v jakémkoliv mnou vybraném obchodě. Já jsem se rozhodla pro svůj druhý nákup otestovat jeden z mnoha „alkohol-shopů“, konkrétně House Party – noční rozvoz. Ani jeden z mých dvou nákupů se neobešel úplně bez problémů (viz níže).

Předem je nutné nastavit si správná očekávání. Kdo je zvyklý nakupovat přes rohlik.cz, kosik.cz, nebo itesco.cz bude nejspíše zklamán – výběr je daleko menší, například v Tesco Expres můžete koupit jen 1 – 3 druhy ovoce (takové, které se prodávají na kusy, ne na váhu), dále pak ani v Tesco Expres ani v Žabce nelze koupit mražené produkty. Spíš než o velký rodinný nákup, zde tedy jde o malý, ale za to rychlý nákup s doručením cca za 45 minut od objednání. Nevolíte si tedy datum a čas dopravy jako u jiných e-shopů s potravinami, ale nákup vám bude dovezen do nejdříve od odeslání objednávky. Cena za dopravu se pak u každého obchodu liší, např. u výše zmíněného Tesca je to, celkem příjemných, 39 Kč.

Moje jednotlivé nákupy:

Tesco Expres Sokolovská

Sortiment

O něco horší vesnická Jednota. Nekoupíte žádné mražené produkty, pro malé děti můžete vybrat pouze ovocné výživy, plenky ve vel. 5 a vlhčené ubrousky, u některých produktů (např. ochucený tvaroh) si nemůžete vybrat příchuť… Chápu, že to odpovídá logice, že má jít o rychlý nákup, a kdybych měla nákup o desítkách položek, tak ho za 30 minut sotva nabalí, natož doručí, ale třeba zmrzlina mi v těchto tropech v nabídce vyloženě chyběla.

Ceny

Srovnatelné s konkurencí.

Během nakupování jsem narazila na celkem vtipný bug, kdy několik druhů kávy stálo přesně 1 000,- Kč. Tato chyba pak byla následující den vyřešena (vyřazením dotčených produktů z nabídky, nikoliv opravením ceny).

Rychlost

E-shop je přehledný, takže nákup máte v košíku „naklikaný“ rychle.

Samotné doručení mělo trvat 40 – 50 minut (v sobotu dopoledne), kurýr byl u nás už za půl hodiny.

Ovšem největší ALE se nachází v čase mezi samotným nakupováním a odesláním objednávky. Nebyla jsem sama, komu se stalo, že než nakoupím, naskočí hláška, že obchod je pro dnešek uzavřen.
Bohužel čas, za jak dlouho obchod zavírá, systém nikde neukazuje. Ale vzhledem k tomu, že asi za hodinu bylo možné opět nakupovat, tak to vypadá, že systém nerozlišuje, zda je obchod pro dnešek opravdu uzavřen, nebo je jen momentálně nedostupný kvůli vytíženosti kurýrů. Další bohužel – košík se mi neuložil a než jsem do něj znova naházela nákup, bylo opět zavřeno. Chápu, že v tom případě nelze předem upozornit na brzké uzavření obchodu, ale ocenila bych, kdyby šlo alespoň uložit nákup, aby nebylo nutné v okamžiku opětovné dostupnosti znova „naklikávat“ celý nákup a riskovat znovu nedostupnost kurýrů.

Kvalita doručení

S kvalitou doručení jsem spokojená: doručeno bylo vše, žádné náhrady, pečivo měkké, chlazené produkty vychlazené, nic nebylo po datu spotřeby / trvanlivosti a ani se mu neblížilo.

House Party – noční rozvoz

Stejný problém jako při nákupu v Tesco Expres: Obchod měl mít otevřeno od pátku 22:00 hod. Když jsem ale v tuto dobu chtěla nakoupit, naskočila mi hláška, že obchod je uzavřen a otevírá až v sobotu od 22:00 hod. Nakonec byl zřejmě problém v dočasném zaneprázdnění kurýrů, protože kolem půlnoci (z pátku na sobotu) jsem mohla nakoupit. Takže přece jen, komu se během oslavy stane, že dojde alkohol, na suchu nezůstane, i když to možná nebude slibovaný „rychlý nákup domů do 30 minut u vás“.

Já jsem neobjednávala alkohol, ale známou hru Activity (Jo, jsou i takoví blázni, které v noci napadne, že už dlouho pantomimicky nepředváděli třeba tlumič nebo Alcatraz). Cena (540,- Kč + doprava 69,- Kč) mě příjemně překvapila, obávala jsem se „vysokohorské přirážky“, ale byla obdobná jako u jiných e-shopů (dle Heureky se pohybuje v intervalu 499 – 649,- Kč).

Shrnutí:

Nakupování v obchodech přes Dáme jídlo není určeno pro větší rodinné nákupy, ale pro malé rychlé nákupy typu „zapomněla jsem koupit maso k obědu, navíc mám chuť na něco sladkého…“ a hlavně (vzhledem k typům obchodů), pro nákupy typu „DOŠLO PITÍ!“.

Vzhledem k tomu, že já preferuji velké nákupy (s velkým výběrem) a alkohol nepiju, tak asi nebudu častý uživatel těchto služeb, ale věřím, že své příznivce si určitě najde. Ovšem s podmínkou, že bude vylepšeno informování o dostupnosti obchodu.

#test_damejidlo a #recenze

#zkusenosti_damejidlo_nakup13

Nemáš chybu v datu?

20. čer 2021

@mimi1004 Jo, mám, sekla jsem se o měsíc ☹ Díky za upozornění, už jsem to opravila ...

@katka_dv Nemáš zač, nic o strašného přece nejde 😉

20. čer 2021

Co se dostava za to testovani? Jake jsou podminky?

20. čer 2021

@joygiorgo Tak za prvé, slušnosti by bylo použít aspoň slovo "prosím", když něco chceš. A za druhé sleduj profil konik_testuje, tak se vždy dovíš, na jaké testování a za jakých podmínek se můžeš přihlásit.

20. čer 2021

@mimi1004 ja nic nechci 😄😄 a Jen me to zajimalo.

20. čer 2021

koukám, že naše recenze budou všechny vesměs stejné 😀

20. čer 2021

@joygiorgo za testování jako takové nedostaneš nic. V tomto případě jsme dostali 2 vouchery na určitou částku, které jsme museli v rámci dáme jídlo a předem stanovených pravidel využít. Podmínky byly v podstatě 3 - 2 vouchery = 2 nákupy. Jeden povinně pro Tesco Expres (aspoň na to tam měla), druhý dle sebe, nakoupit podle sebe. A testování udělat v tomto týdnu.

Každý den pak napsat povinně nějakou zprávu správně označenou a pak napsat dvě recenze, jednu na zeď a jednu do centra recenzí ke službě Dáme jídlo.

@malenka3 diky a posilam ❤️

Dobrý den,

tímto bychom Vám chtěli poděkovat za otestování služby rychlého doručení nákupu v sekci Obchody na Dáme jídlo.

Velice si vážíme Vaší recenze, kterou jsme si pečlivě prošli.

Rádi bychom Vás informovali, že naše nabídka obchodů na Dáme jídlo stále roste. Snažíme se rychlým doručením nákupů přinášet porci času navíc. Doufáme, že i Vám jsme takový čas přinesli.

Ve Vaší recenzi jsme zachytili otázku na šíři sortimentu. Aktuálně rozšiřujeme sortiment v potravinovém segmentu a věříme, že v brzké době zde najdete vše, co vám dosud chybělo.

Budeme rádi, když vyzkoušíte nákupy také v jiných kategoriích, jako jsou například delikatesy, vína, květiny, kosmetika nebo hračky.

Ještě jednou děkujeme a doufáme, že s námi budete nakupovat i nadále.

S přáním hezkého dne,
Tým Dáme jídlo