5+4tt není nic vidět na utz a hcg 156

martinka2000
29. srp 2018

Ahoj můžete mi poradit? Jsem 5+4tt na ultrazvuku není nic vidět mám nafoukle břicho už týden spinim celé dny mi není dobře byla jsem u dr řekla že vidět nic není poslala mě na krev jestli to není mimodelozni těhotenství výsledek hcg byl 156.5 prý to mimodelozni těhotenství není jediny možný poslední termín kdy jsem mohla otěhotnět je kolem 10 srpna pak už ne. Je tohle normální nebo je lepší zajet do nemocnice na pečlivějši vysetreni

cuuza
29. srp 2018

Stejně to neovlivníš, jsou to zbytečně stresy. Předpokládám, že mas přijít za dva týdny na utz a tam už bude jasné co a jak. V nemocnici by ti jiné vyšetření neudělali, můžeš chodit na měření hcg ale ne každému roste ze začátku ukázkové, takže je opravdu nejlepší počkat.

merope
29. srp 2018

Já nervovala, že špiním, pak mě pozvala doktorka na utz v 6+1 a tam byla vidět jenom dutinka, v 5+4tt nejspíše opravdu nebude vidět vůbec nic. Nervování je k ničemu. Počkej týden, pak už by i něco vidět být mohlo, za 14 dní ale víc.

bachovy_esence_poradna
29. srp 2018

@martinka2000 vím, že je to těžké, ale v tuhle chvíli je třeba počkat a vydržet v klidu... odpočívejte a zkuste si zaměstnat mysl... na takhle brzkém začátku těhotenství je to jak to celé dopadne na přírodě... hodnota hcg se může dost lišit, skoky tam jsou někdy velké.... navíc většinou není jasný jeden termín možného otěhotnění a i ultrazvuk (pokud není velmi kvalitní přístroj a zkušený lékař) bývá někdy nepřesný u takhle brzkého těhotenství a těhotenství se tak může zdát menší než by mělo být i leckdy když je vše v pořádku nebo se na ultrazvuku ani řádně nezobrazí... Spíš odpočívejte pokud je špinění a buďte co nejvíc v klidu...jestli můžete tak dobře jezte (např. polévky). Za týden dva budete vědět víc. Držím palce!

martinka2000
autor
29. srp 2018

@bachovy_esence_poradna Děkuju moc já právě počítala kdy jsem měla poslední styk a vychází to před 19ti dny pak už ne a je mi divna ta hladina hcg protože vím že to později být nemohlo když už tak o několik dní dříve

jednaholkaa
29. srp 2018

@bachovy_esence_poradna Dobra rada 🙂 Chodit k doktoru je ztrata casu.. vse ukaze cas, drzim palce 🙂

martinka2000
autor
29. srp 2018

@jednaholkaa děkuju

vladusa85
29. srp 2018

Já jsem byla u dr. v 5+6 a bylo tam "jenom vejce" (takhle to nazval, na UZ byla vidět jenom dutinka a jakási tečka ...... za tři týdny potom na kontrole už to byla 2 cm fazolka se srdíčkem a s pahýlkama ručiček a nožiček..... neuvěřitelný posun za tak krátký čas..... neztrácejte hlavu, nějak to dopadne

preiba
30. srp 2018

Je to hrozne, nezbývá než čekat.
Já byla v 5+ něco a nebylo vidět nic, krev mi tedy nebrali. Za dva týdny tam byl plod včetně srdeční akce. 🙂 Stát se může cokoliv, ale bohužel t dříve než na dalším ultrazvuku nezjistis. Držím palce 🙏 Doktor říkal, že z 80% to dopadá pozitivně 😉

bachovy_esence_poradna
30. srp 2018

@jednaholkaa V 5+4 tt pokud na utz není nic vidět, tak bohužel návštěva lékaře růst miminka neurychlí, musí se např. týden počkat až bude na utz víc vidět... smysl by kontrola měla jen pokud by bylo podezření na mimoděložní těhotenství

yukonek
12. zář 2018

@martinka2000 jak jste dopadla? ✊🏻

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru