Jakou kyselinu listovou jíst v těhotenství?

himanka
12. črc 2018

Dobrý den jsem v 5 tydnu chtěla jsem se zeptat jakou by jste mi doporucili kyselinu listovou? S čím máte zkušenosti? Popřípadě co mám jíst co pomůže těhotenství děkuji moc

veronikaveronikaveronika
12. črc 2018

@himanka měla by jsi ji jíst už před plánováním těhotenství. Já před dcerou jedla asi 3mesice možná dýl. Nevím normální kys listovou co mi dali v lékárně. A pak jsem přešla na femibion. Je dražší ale říkají že super. Bála jsem se kvůli práci a chemikáliím tak jsem jedla něco pořádného. A teď mluvíme o dalším mimi a tak femibion zobu taky. Protože jsem ho jedla pri malé. Tak případně druhému chci ,, dopřát" to samé. Přeci jen z jídla podle mě člověk těch vitamínů už tolik nezíská 😉🤔

jonl
12. črc 2018

I ja brala v prvním těhotenství Femibion a ted zobu také.

calvac
12. črc 2018

@himanka Ja mela Dr Max listovku a fajn. Nic vic bych ani nebrala. Vseho moc skodi.

himanka
autor
13. črc 2018

Já to neplanovala. Byla tam mala sance kvůli příteli. Ale vyšlo to stim dr max má zkušenosti kamaradka a schválila si to.ja si včera koupila přímo tam píšou kyselina listova super má stim někdo zkušenost

jancabr
13. črc 2018

Existují dva druhy - samotná kyselina listová (není předem naštěpená) a ta v kombinaci s dalšími vitamíny (obvykle už naštěpená pro snazší trávení a namíchaná s dalšími B vitamíny, zinkem, jódem, ....)
mě po těch kombinovaných vitamínech nebylo moc dobře, tak jsem brala tu nejobyčejnější a nejlevnější. Před otěhotněním a v I. trimestru 800 a teď v II. už jen 400

malecek
17. črc 2018

Dneska jsem si koupila tuhle obyč z Dr. Max, tuhle mi paní doporučila na druhý trimestr.

ehrdlicka
17. črc 2018

Nejlépe využitelná kyselina listová je ve formě folátu...je obsažena ve Femibionu, ale dá se sehnat i samostatně. https://www.generica-bohemia.cz/poznate-rozdil-...

guinea
17. črc 2018

@ehrdlicka Je to pravda, ale POZOR!!! Ve Femibionu je jen část naštěpená, zbytk nenaštěpená,.. bohužel.

U nás to lékaři bohužel zatím moc neví, ale nenaštěpená kyselina listová je nevhodná, až toxická pro lidi, co mají Leidenskou mutaci (poruchu srážlivost krve). Bohužel, u nás v ČR není plně naštěpená kyselina listová na trhu, a pak je dokonce v tomto případě nejíst žádnou. To přímo takto řekl na iDnesu - na jméno si už nepamatuju - odborník z hematologie na Karlově náměstí v Praze.

guinea
17. črc 2018

@ehrdlicka Aha, tak teprve teď jsem se podívala na ten odkaz. Tak hurá že už tu je, já jsem si jí nechávala vozit z Anglie..

jittkr
18. črc 2018

Já jsem brala v prvním trimestru SUPERFOLIN, doporučil mi to můj gynekolog, že je tam právě ta listovka ve “správné” formě.

guinea
18. črc 2018

@jittkr Tak bohužel není to úplně pravda. Když se podíváš na složení, tak kromě naštěpené listovky (snad naštěpné?) je tam i obyčejná listovka zhruba půl na půl. To znamená, že pro osoby s trombofilní mutací tento přípravek vhodný není..,

Složení:

Quatrefolic® 600 µg, kyselina listová 400 μg, vitamín E 13 mg, vitamín C 110 mg, vitamín B2 1,6 mg, vitamín B6 1,9 mg, vitamín B12 3,5 μg, biotin 60 μg, niacin 15 mg, kyselina pantothenová 6 mg, jód 100 μg, vitamin D3 20 μg v jedné tabletě.

loole
26. črc 2018

V prvním těhotenství jsem brala obyčejnou listovku z lékárny. Až během těhotenství mi zjistili Leidenskou mutaci krve, takže jsem ji brala zbytečně, protože ji moje tělo neumí naštěpit. Teď už rok před otěhotněním jsem brala Femibion a pokračuji v něm i teď v 5. měsíci. Tam už je nastepena 🙃

guinea
26. črc 2018

@loole pozor! Jen půlka je jí naštěpená, v tom Femibionu. Druhá půlka není a ta ti v tvém případě hodně zatěžuje tělo

loole
26. črc 2018

@guinea mám to posvěcené třemi lékaři, včetně trombocentra ;) Nenaštěpenou kyselinu tělo vyloučí a vzhledem k jiné autoimunitni nemoci a její léčbě je zátěž listovkou u mě zanedbatelná.

cilkat
5. srp 2018

Beru Mamavit s hořčíkem... po pravdě, beru ho hlavně kvůli tomu hořčíku, protože jinak chytám nad ránem křeče do lýtek. (minulé těhotenství jsem ho brala před početím a pak až v druhém trimestru při sportovním soustředění. V prvním trimestru mi po něm bylo blbě.)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru