Když zanikne těhotenství, slábne těhotenský test?

verusch
13. pro 2018

Ahoj, mam dotaz kdyz je člověk tehotny a treba se miminku zastavi srdicko slabnou tt ??

sudylichozrout
13. pro 2018

@verusch asi zalezi na tom, v jakem tydnu k tomu dojde. Hladina hCG klesa pomalu a testy jsou hodne citlive, takze treba v 5tt (biochemicke tehotenstvi) testy slabnou, protoze hladina hCG je jeste relativne nizka a test to rozpozna. V 8tt a pozdeji uz je hladina hCG vysoka, takze si uplne nedovedu predstavit, ze by test poznal rozdil pri pozvolnem poklesu z x tisicu jednotek. Nejlepe to prokaze UZ a opakovany rozbor krve.

verusch
autor
13. pro 2018

@sudylichozrout aha nevadi zkusila jsem... clovek uz ma strach po 2 zt ted na to vyslo po treti a prestali bolet prsa atd rikam si ze to nuc neznamena testy jsou furt silne tak meto zajimalo na uz jdu az příští tyden v patek prave

saminomimino
13. pro 2018

v prvním trim ne,při zamlklém je vždy vše jak kdyby těhotenství běželo,hodnota hcg v krvi neříká nic o tom zda je dítě v pořádku a hcg v krvi má žena dokonce několik dní až týdnu i po potratu nebo revizi

saminomimino
13. pro 2018

@verusch mě třeba nevymizeli žádné příznaky,prsalo boleli jak čert a stejně v 10tt se miminku srdíčko zastavilo,nestresovala bych se takovýma blbostma,vymizení příznaků nemusí vůbec nic znamenat,kor 10 a více ttnaopak v tomto těhotenství mě prsa v 10tt přestala ze dne na den bolet a těhu prosperuje a jede dál,v dalších týdnech se bolest prsou stejně vrátila

jenny91
13. pro 2018

@verusch Přesně jak píše @saminomimino, příznaky nemusí zůstat stejné po celou dobu. Já jsem se třeba teď dva týdny cítila úplně skvěle, jako bych ani nebyla těhotná. A dnes večer jsem najednou padla únavou a zase už se mi zvedá žaludek skoro ze všeho. Je to jak na houpačce. (Mimochodem koukám, že jsi taky teď v 7. týdnu, přeji krásné těhotenství ;) ).

verusch
autor
14. pro 2018

Dam na vas holky...strach je veliky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru