Nevolnosti. Co Vám pomáhalo?

zizibou
18. říj 2019

Ahoj holky,
možná už to tady někde je, ale přesto se zeptám. Co vám pomáhalo na celodenní divný pocit. Nezvracím, ale mám pořád žaludek na vodě. Chvílemi mi na zvracení je, ale nic. Možná by se mi ulevilo, kdybych se konečně vyzvracela. Už vážně nevím. Když do sebe něco dostanu, je mi pár minut lépe. Ale pak to zase začne nanovo. A hlavně nemám vůbec, ale vůbec na nic chuť. Ani vařit se mi nechce. Vlastně se mi vůbec nic nechce, jsem úplně bez energie, bez života..
Poraďte, jak jste tohle zvládly?

princezna8
18. říj 2019

@zizibou To mam taky... Me manzel koupil zazvorovy tablety ale vubec nepomahaji. Me pomaha to ze jim. Po malych davkach, ale nikdy hlavne nepocitit hlad, to mi je pak zle a mdlo. A ja ted kvuli zaludku nesnasim vune pri vareni, tak musi varit manzel 😊

verunka15
18. říj 2019

Ahoj holky, na prohlídce jsem doktora požádala o prášky na nevolnosti, které mám již cca 14dni (jsem 9tt),abych doma mohla fungovat s dcerou a doktor mi předepsal Pyridoxin léčiva tablety. Po přečtení pribaloveho letáku jsem ale zjistila že se jedná o vitamín B6 a o tom že by měl snižovat nevolnosti ani slovo... 🤨 Zatím jsem si vitamínů vzala cca 4 tablety, ale špatně mi je pořád... Máte s těmito vitamíny některá zkušenost, zabraly vám?

zizibou
autor
18. říj 2019

@princezna8 taky mi jídlo částečně pomáhá, ale taky ne všechno, po něčem je mi ještě daleko hůř. Můj manžel bohužel nevaří, tak to v té kuchyni budu muset přežít 🙈😅

zizibou
autor
18. říj 2019

@verunka15 to vůbec neznám, slyším o tom poprvé..
Tak zkus ještě chvíli vydržet, 4 tablety nic není 😉

verunka15
18. říj 2019

@zizibou no kámoška zdravotní sestra mi říkala, že to dávají v nemocnici jako placebo... 🤣A ja si to tak nějak myslela...jako brát je budu, ale moc tomu nevěřím... Odppcitavam dny kdy bude lépe.... Držím palce vsem🙏

princezna8
18. říj 2019

@verunka15 S touhle znackou nemam zkusenosti, ale ty moje zazvorovy taky obsahuji B6,a nepomahaji. Podle me to je akorat zbytecna chemie do tela.

princezna8
18. říj 2019

@zizibou Tak si vypozoruj na co mas zrovna chut. Ja to mam na etapy, dva dny jsem se mohla utlouct po zelenine, dva dny po bagetach, dva dny po testovinach... A pak to zas nemuzu ani videt. Ted mam zas obdobi pastik a rybich salatu.

lolira1989
18. říj 2019

@zizibou pomáha mi hned ráno teply čaj, zazvorovy a najist se.. V lekárne máj na to lízatka proti nevoľnosti

chumlee71
18. říj 2019

Mě pomáhá jedině pít kolu,bohužel nic jiného nezabírá. Nevím jak dlouho mi ještě bude špatně, ale asi až do porodu, protože teď jsem v šestém měsíci a je to pořád stejně strašný.

barcachejn
18. říj 2019

Nevim jestli jsi to treba zkousela ale me pomahali tehotenske lizatka 🙂 a jidlo po mensich davkach take no ale spise jsem to hold musela pretrpet,nechtela jsem do tela davat zbytecnou chemii... A ty etapy tech chuti mam take no... Mam za sebou pizzovou kdy mi bylo zle a cely den jsem nepozzrela nic jineho nez pizzu :D nikdo to nechapal :D ted zase jim hodne jogurty a banany,ono to opravdu bude jak kdy 🙂 ale ono po tom prvnim trimestru se skutecne ulevuje ... Jsem ve 14tt a uz mi je skutecne lepe krome unavy tu mam porad...

leymea
18. říj 2019

@verunka15 kdysi jsem o tom cetla, ale mela by to byt vyssi davka nez 1 tableta (20mg) denne. Pry to pomaha (ja to nezkousela, mela jsem strach to do sebe cpat ve velkym).

verunka15
18. říj 2019

@leymea asi máš pravdu, sestra mi říkala že si mám dát 2 tablety hned ráno, asi zkusím zítra.... Je to vitamín, podle mě to neublíží, spíš už člověk neví čím si ma ulevit... Kdybych doma neměla 2lete dítě kterému se mu musím přes den věnovat, tak bych to nějak prolezela... Ale takhle se to už neda😪😪😪

zelenaesmolda
18. říj 2019

@zizibou
mela jsem to uplne stejne,nepomohlo nic,obcas kdyz mi bylo fakt zle,ze hrozilo,ze budu zvracet tak cichat k citronu

veronika8808
18. říj 2019

Jediné co jsem na začátku tehu do sebe dostala byl kinder mlecny řez a jogurty s rohlíkem.Po normálním jídle mi bylo většinou špatně. Jist jsem začala až kolem 12tt. Na nevolnosti mi trochu pomáhali zazvorovy lizatka ale nejlepší na nevolnost byla cola . Pracuju v pecovatelske službě jako terénní osetrovatelka a teda ze začátku to bylo peklo 😀😀 Spala jsem pomalu za chůze 😀 Do toho jsem brala Utrogestan a jsem ráda že to nejhorší mám za sebou 😀

princezna8
18. říj 2019

@barcachejn Taky jsem mela pizzovou etapu 😁 dokonce tyden 😁

martiniquest
18. říj 2019

@zizibou Mne tentokrat moc pomahalo Rennie a hroznovy cukr. Zkusila jsem kde co a toto zabralo

zizibou
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zizibou
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zizibou
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zizibou
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zizibou
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zizibou
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zizibou
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zizibou
autor
18. říj 2019

Děkuju, holky, za vaše rady a tipy. Dnes mi manžel koupil asi po sto letech colu. Normálně ji vůbec nepiju, stejně tak moc nejím rohlíky. No a momentálně to vypadá tak, že budu živá na těchhle dvou surovinách. Radost z toho nemám, ale co už..
A to jsem se na druhé těhotenství tak těšila. Bohužel z toho zatím moc radost nemám. Vím, že bych měla být štastná, ale nemůžu si teď nějak pomoc. Ten pocit, kdy je mi psychicky i fyzicky na h..mě ubíjí. Ale nebudu si stěžovat. Hlavní je, aby bylo všechno v pořádku 🤗. A ta lízátka vyzkouším 😉

atevi7
18. říj 2019

Přesně jak píšou holky, Cola a lízátka na nevolnost 🙂 ale uplně nejvíc nejlepší je, si nachystat na ráno k posteli něco na zob, já tam mám piškoty :D a když se vzbudím, dám si pár piškotů a pak teprve pomalu vstávám. Tohle jsem praktikovala i při prvním těhotenství a i ted při druhém. A je to fakt rozdíl, když si ty piškoty ráno nestihnu dát :-/

verunka15
18. říj 2019

@zizibou pocity mám úplně stejně, jsem ráda že v tom nejsem sama. Místo těsení se a užívání si, hrůza a psychika v haji.... 😪Pořád věřím že se všechno ustali a bude dobře a přijde i pocit radosti 🙏

leymea
18. říj 2019

@atevi7 souhlasim, ze zacatku mi bylo lip kdyz jsem neco snedla nez jsem vstala z postele. Pak uz mi prislo, ze to nefunguje, ale ja nastesti nezvracela a celkove myslim, ze to zadna hruza nebyla, ale uz to bylo neprijemny.

princezna8
18. říj 2019

@zizibou Ja rohliky nejedla 10 let. Az ted v tehotenstvi to je jedna z veci co mi dela dobre... Neboj, urcite zas bude lip 😉 a nejsi sama, ja se taky neraduju kdyz mi je blbe...

p4vl4
20. říj 2019

Mně trošku pomáhalo pravidelně jíst malé porce během celého dne. Měla jsem přesně, co popisuješ, pocit na zvracení bez zvracení, reálně jsem během těch 2 měsíců zvracela 2x. Měla jsem nevolnost nonstop od rána do večera od asi 7. do 13. týdne, bylo to něco šíleného, hlavně bez toho zvracení jsem měla i pocit, že okolí moc nechápe, na co si pořád stěžuju 🙄 Ten předposlední týden už jsem to nedala a vzala jsem si nemocenskou. A že bych do té doby byla v práci zrovna moc platná se teda taky říct nedá...

zizibou
autor
21. říj 2019

Tak jsem zjistila, že mi celkem dobře dělají polévky. Je to tedy jen chvilku, ale aspoň něco. Včera mi bylo lépe, tak jsem zase začala plašit, že se asi něco děje 🙈. Naštěstí jsem dnes měla kontrolu a vše ok, no a už je mi zase příšerně 😅.
Dcera je nemocná, tak jsem s ní doma a upřímně jsem fakt šťastná, protože v práci by to bylo asi k nevydržení..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru