Samovolný potrat a otěhotnění v šestinedělí. Podle čeho vypočítal lékař termín porodu?

lenkahukelova
13. srp 2021

Holky, je tady někdo kdo prodělal SP a otěhotněl v šestinedělí? Podle čeho pak lékař vypočítal termín porodu? Podle velikosti miminka? Na kontrolu jsem objednaná, ale tohle mi vrtá hlavou…

adula000
13. srp 2021

@lenkahukelova řekla bych, že jo. Já měla termín porodu vždy posunutý podle screeningu ve 12tt, podle toho to pry bývá nejpřesnější,

kosi_cek
13. srp 2021

Termín jsem dostala dle UTZ. Poprvé jsem byla na UTZ po ukončeném 6tt a dostala jsem 1.termín pravě dle UTZ. Před tím jsem potratila doma a u dr. jsem žádného ani nebyla a ani neřekla datum, abych dostala termín právě jen podle UTZ, protože jsem věděla, že ovulace byla posunutá..Dle UTZ kolem 12tt mi vycházelo těhotenství o pár dnů starší, ale 2.termín jsem nedostala, jen do průkazky bylo zapsano, kolik těhotenství právě odpovídá. Dle dne potratu jsem porodila 42+0, dle UTZ ve 12tt ve 41+4 a dle prvního UTZ 41+1, takže nakonec mi ten 1.UTZ vycházel nejlépe

lenkahukelova
autor
13. srp 2021

@adula000
@kosi_cek Holky, děkuji 😘 myslela jsem si, že to tak bude… O miminko se snažíme rok a dvakrát jsem měla SP ten druhý byl teď 30.6. Tak snad bude tentokrát vše v pořádku 🙏🏼🍀

teress1215
13. srp 2021

@lenkahukelova při SP není sestineděli ne? Já myslela že je jen po revizi. Nebo mě aspoň dr. říkal, že při SP se muže člověk snažit hned ale že po revizi se musí dodržet šestinedělí 🤷🏼‍♀️ Teď sem zmatená

andycr
13. srp 2021

@lenkahukelova můžeš si nahlásit korigovaný termín menstruace. Pokud víš kdy byla ovulace, tak -14 dní a to bych uvedla jako termín ms. Protože luteální fáze je většinou 12-14 dní.

lenkahukelova
autor
13. srp 2021

@andycr To právě bohužel nevím… vůbec jsem to po tom SP neřešila… neměla jsem na to energii, tak jsem to vypustila… No tak uvidím co mi MUDr. příští týden řekne…

lenkahukelova
autor
13. srp 2021

@teress1215 Já si myslím, že asi i záleží ve kterém týdnu SP byl a jaký měl průběh a kolik sliznice ubylo 🤷🏻‍♀️ Mě doktorka řekla, že ho doporučuje dodržet, ale nějak se nezadařilo 😅😁 u prvního jsme, ale nemuseli…

teress1215
13. srp 2021

@lenkahukelova Ahaa, tak to já už netusim 😀

kachna6698
13. srp 2021

@teress1215 přesně takhle jsem to měla ... Po biochem. Sme se mohli hned snažit ale teď po revizi musíme cekat

andycr
14. srp 2021

@lenkahukelova tak pokud máš rozumného doktora, bude se řídit ultrazvukem. Jako ten můj, na ms koukal jen orientační, ale TP určil podle ultrazvuku.
Když jsem tam byla vždy jako těhotná, tak brzy a viděl jen váček, objednal mě za 14 dní a bylo vidět i srdíčko. Řešil rozdíl ve vývoji, jestli odpovídá růst za ty dva týdny a de facto ho menstruace vůbec nezajímala. Říká, že dnes už máme takovou techniku, která je přesnější než výpočty z datumu 😉 Tak to tak beru.

lenkahukelova
autor
14. srp 2021

@andycr Rozumný naštěstí je 🙏🏼 Tak uvidím co se dozvím. Mooc děkuji 😘

lenkahukelova
autor
21. srp 2021

@adula000
@kosi_cek
@teress1215
@andycr
@kachna6698 Ahoj holky, tak těhotenství mám potvrzené. Byl vidět jen váček a podle utz odpovídá max 5tt. Lékař mi předepsal Utrogestan a klidový režim. Tak se pro to budu snažit udělat maximum, ale tři děti a práce dá zabrat. Tak snad už u nás miminko zůstane 🙏🏼🍀

teress1215
21. srp 2021

@lenkahukelova gratuluji ♥️🍀 já jdu na utz až 9.9. a do te doby se asi zblázním, třetí těhu ale zároveň první, úplně nesnáším když mi zmizí jakýkoli příznak 🙈

lenkahukelova
autor
21. srp 2021

@teress1215 Děkuji 😘 Já jdu na další 1.9. a taky se asi zblázním 😅 Mě zatím pobolívá jen břicho jako když jsem čekala první miminko, u ostatních mi bylo snad všechno na světě tak jsem z toho taky taková nervózní 🙈🙊

andycr
21. srp 2021

@lenkahukelova gratuluji a přeji aby už vše bylo jak má 🍀🍀🍀

lenkahukelova
autor
21. srp 2021

@andycr Děkuji 😘 Snad už bude 🙏🏼

teress1215
21. srp 2021

@lenkahukelova no já sem spis nervózní aby mi zase neřekli ZT, to už mě fakt položí 🤦🏼‍♀️ A ještě ani nevím jestli je tam kde má byt 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru