Úmrtí v rodině a těhotenství

neuspech
1. dub 2018

Holky ma to nějakou souvislost ? Když jsem otěhotněla, tak jsme o tom ani nevěděli a na dovolenou mi volal táta, ze prababicka měla infarkt ...před 3 dny když jsem sla od lékaře, tak prababi odpoledne zemřela :/ Na te dovolené jsem ještě nevěděla ze jsem těhotná +- to bylo v ten stejný týden. Miminko bylo neplánovaně nechávali jsme tomu s přítelem volný průběh , protože jsme spolu krátce.Věříte ze to ma souvislost stalo se vam něco podobného ? A je to dobré či špatně znamení ?

klaraslavickova
1. dub 2018

Zemřel dědeček a tetinek a já byla najednou po dlouhém snažení těhotná narodil se zdravy modrooky tmavovlasy kluk stejne jako byl deda.. babicka hodlá věřit tomu ze se vratila duše v podobě pravnuka já zas říkám ze nám to nahore deda s tátou domluvily

aluskan
1. dub 2018

Rika se, ze jeden zivot do rodiny prichazi a druhy misto nej odejde.... u nas v rodine to tedy bohuzel plati temer stoprocentne. Kdyz jsem byla poprve tehotna,tak mi umrel tatinek, pri druhem tehotenstvi umrela teta. Synovec s neteri od manzela to maji stejne. Je spoustu takovych pripadu. Asi to tak ma proste bohuzel byt...

katerina1106
1. dub 2018

U nás to taky taky platí. Než se narodil starší syn tak umřela moje babička (tátova maminka). A týden potom co jsme pohřbili moji maminku tak jsem zjistila že jsem těhotná s druhým synem.

bayt
1. dub 2018

@neuspech Pocatek meho tehotenstvi se pocital ode dne, kdy zemrela babicka - verim, ze nad nami drzi ochrannou ruku a ze je jeji duse tak trochu v nasem chlapeckovi. Trochu ji i pripomina.

simona2103
1. dub 2018

Něco na tom bude, ze novy clovicek se narodí a někdo umre🙁. Kdyz sem byla na zacatku tehu, příteli umřel strejda a než se mimi narodilo, tak 14 dni před porodem mi umřela babička.

luckapol
1. dub 2018

V naší rodině se to také stalo. Po zjištění těhotenství mi zemřela babička.

mysicka_lb
1. dub 2018

Slyšela jsem, že se říká, že v časovém horizontu tři roky před porodem až tři roky po porodu někdo z rodiny zemře🙂. Samozřejmě to pro většinu rodin platí, protože lidé okolo třiceti let, kteří mají děti, prostě mají prarodiče ve věku 80 - 90 let, ve kterém lidé umírají. Je ale nesmysl přisuzovat tomu nějaký magický význam. U nás v rodině v tom časovém horizontu neumřel nikdo (synovi jsou již 4 roky, takže čekat, že možná ještě někdo umře, by už bylo bezpředmětné). Vlastně ano, umřel kanárek manželových rodičů🙂. Bylo mu už asi 15 let a za prapodivné bych považovala naopak to, kdyby stále žil.

svetluska17
1. dub 2018

Ahoj, já byla těhotná.. asi 8 týden a umřela mi babička. ještě na pohřbu to nikdo nevěděl, že čekáme druhé mimi .. hodně lidi říká že je malička podobná právě na babičku.. tak se vždycky pousměju 🙂 jak to ted píšu tak mam husí kuži ☹

myjusiatko
1. dub 2018

Prvni tehotenstvi mi umrel tatinek. Doufam, ze ted podruhe uz nikto neodejde.

rohatazizala
1. dub 2018

Taky se mi to stalo. Snažili jsme se osm měsíců a pořád jsem měla nepravidelnou menzes. Když jsem to měla dostat a dostat a pořád nic, tak mi volala mamka, že umřel dědeček. Hned jsem si myslela, že jsem těhotná a taky že jo. Hned druhý den jsem měla pozitivní test. Dědeček udělal místo pro nového člena rodiny.

odula
1. dub 2018

@mysicka_lb 😁 kanarek😁 pěkně jsi to napsala. . pac že jo,co si budem poudat , kdyby to bylo - jeden přijde jeden odejde- nemusíme řešit prelidneni planety.... 😎nojo,možná to platí jenom v čechách 🤔

sylvusska
1. dub 2018

U nas to plati, Segra porodila v lete, babicka dostala mrtvicku, pak jsem porodila ja a babicka umrela. Ted se to bohuzel zopakovalo, ja zjistila, ze jsem tehotna, kdyz dedovi diagnostikovali posledni stadium rakoviny, nasledne za mesic segra porodila zdravou holcicku v noci, druhy den dedecek vecer umrel, o pravnucce se jeste dozvedel, ja tehdy byla v 9.tt., tu zpravu, ze jsem tehotna a bude mit dalsi pravnouce uz se nedovedel, chtela jsem mu to rict druhy den, co zemrel, az mi to doktorka potvrdi :(

vzkazyzuniverza
1. dub 2018

U nas v rodine rok pred otehotnenim zemrel stryc a par mesicu po porodu babicka z druheho kolena a rodila jsem jen ja a chceme druhe, ale babicka z druheho kolene neni dobry kandidat, spis spoleham na stryce, zacal se mi zdat a chteli bychom kluka.

bayt
1. dub 2018

@vzkazyzuniverza :D :D :D

marii90
1. dub 2018

Taky si myslim, ze mi prcka seslal deda 🙏 Snazili jsme se rok a pul, na klinice mi rekli, ze s moji diagnozou nemuzu otehotnet a ze pro me asi nebudou moct nic udelat a pak tam najednou byly II 😍

bruckner
1. dub 2018

Narodila se mi dcerka a zemřela maminka😢

codal
1. dub 2018

Krátce po té,co jsem zjistila těhotenství,mi zemrel tatínek.Jeste jsem mu to stihla rict a rekl mi,ze to bude holka.Dcera se narodila ve stejný měsíc a ve stejném znamení jako on.Jen díky ni jsme odchod tatínka nějak ustáli,bez ní by to bylo mnohem těžší.Verim,že jsou propojení,i když se nikdy nepotkali.

loafeer
1. dub 2018

Když jsem zjistila, že jsem poprvé čerstvě těhotná, umřela manželovi babička. 3 týdny po narození syna mi umřel tatínek. A 14 dní po tom, co jsme svojí milované babičce řekla, že čekáme třetí, umřela....

dura175
1. dub 2018

Blbost. Pokud by měl někdo zemřít v mé rodině pokaždé, když se narodilo dítě, tak ty nebožtíky už nemáme kde brát...

mku
1. dub 2018

U nas to teda vubec neplati... a to moje babi ma 10 pravnoucat v rozmezi 14ti let. Z druhe strany od babi je 9 pravnoucat v rozmezi 12 let a taky to neplati.

lachtanice86
1. dub 2018

U nás to tedy nikdy neplatilo. Lidí z rodiny odešlo hodně a dítě žádné

dandaa
1. dub 2018

Byla jsem krátce těhotná a zemřela nám nevlastní babička. Když zemřela druhá babička tak potom otehotnela švagrová a když umřel teda tak měla před porodem druhá švagrová......život za život......

martaskaaa
1. dub 2018

@dura175 😂 pobavilo

vineta
1. dub 2018

Já šla na babiččin pohřeb čerstvě těhotná. Vzhledem k tomu, že jsem potom potratila, tak nevím, co by to mělo znamenat. Každýmu prostě někdo bohužel občas umře. Hledat v novým životě nějakou reinkarnaci je lákavý, dost to uleví, ale dvousečný- pokud by to mělo být život za život, tak snad ani nechci mít děti. Takže za mě- nevěřím a ani nechci.

haniplanetka
1. dub 2018

Jsem v 10tt a právě zemřel dědeček z manželovy strany, asi na tom něco bude

normalnimatka
1. dub 2018

u nás spíš teda ne početí, ale narození dítěte se časově dost shodovalo s úmrtím v rodině. přijde mi, že co tak občas slýchám, stává se to v různejch rodinách docela často.
neber to za žádný znamení. to je prostě život. lidi se roděj a umíraj.

gracinka7
1. dub 2018

U nás to neplatí a moc si přeju, aby to neplatilo i nadále.

rituska88
1. dub 2018

Někdy se to tak prostě sejde. Ale my jsme hodně velká rodina, často někdo zemře nebo se naopak narodí mimčo, ale souvislosti jsem si nevšimla. Jen jsem zažila jinou ,,specialitu" - Když jsem poprvé otěhotněla, zdálo se mi často o strejdovi, kterej umřel když jsem byla malá, a dokonce se mi zdálo, že se mi narodí kluk a že on ho bude ochraňovat. Tehdy jsem dokonce syna chtěla po strejdovi pojmenovat, nakonec jsem to neudělala, ale tak nějak to pořád cítím, že na něho dohlíží. Potom jsem otěhotněla podruhé a zase se mi zdálo o někom, kdo už nežije a taková podobná souvislost. O miminko jsem ale přišla. Ale díky tomu snu si myslím, že to byl zase chlapeček...

esufi
3. dub 2018

Na znamení nevěřím. Táta měl problémy s nohama v létě, na podzim jsem přijela, protože se zhoršoval. Stihla jsem mu říct, že jsem těhotná, byl šťastný, snažil se překonávat bolest, hojit se, léčit - bohužel těsně před Vánoci zemřel. Před měsícem ho následovala jeho maminka, tedy moje babička. A před týdnem bráchově dcerušce zjistili těžkou leukemii. Z manželovy rodiny měl strýc autonehodu - totálku, naštěstí jen lehké zranění kolene a děděček si zlomil obratel. Kdyby to mělo být život za život a nějaké boží mlýny, tak to znamená, že naše rodiny toho/ty nahoře/dole musely způsobit nejmíň zkázu celýho světa, aby se mstil/i tak moc...

cuuza
3. dub 2018

Na znamení nevěřím, ale u nás se říká, ze miminko tím získá opatrovatele, takového andělíčka strážníčka 🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru