Vysoký krevní tlak. Vzít si prášek?

katka0103
24. čer 2023

Holky tak mam dopegyt 1-0-0
Ve čtvrtek jsem měla u Dr 150/90 a proto mě poslala na vyšetření
Včera jak jsem šla k dr tak u ní jsem měla 149/85 napsala léky a říká zítra ráno si vemte
A od odpoledne mám 122/75 , večer 112/80
Teď ráno 125/75
Mám si prasek vzít? Neudělá to neplechu když ho vysoký nemám?

chybadel
24. čer 2023

@katka0103 těžko říct, řekla bych spis ze to muže byt syndrom bílého pláště a u doktorů máš vyšší tlak… zavolala bych doktorce a sdělila ji hodnoty co sis naměřila doma.. ale na to ti zase muže odvetit, ze nemáš správně zkalibrovaný tlakoměr 🙈🤷🏼‍♀️😂

lenkalubina
24. čer 2023

Nemáte moc vysokou dávku. Já brala 2-2-2...je to jediný lék,který se může v tehu. Berte jak vám dr řekl. Na to že jste v 1.trim máte malou dávku. Časem vám může tlak stoupat a můžete skončit na zbytek tehu v nemocnici. Nebo hrozí preeklampsie nebo dokonce heelp syndrom. Mám kamarádku, která neměla žádné příznaky a rozjela se jí preeklamsie měsíc a půl před termínem, začaly ji kolabovat všechny orgány a dr ji řekl,že budou zachraňovat hlavně ji a ne dítě! Naštěstí zachránili obě, ale psychicky byla vyřízena! Takže za mě radši berte. Však kdyby vám klesl,tak dr zrusi sám 😉 držím pěsti ✊

eithelwing
24. čer 2023

@katka0103 Nevím, zda jsi těhotná a zda to v takovém případě chodí jinak. Manžel bere léky na vysoký tlak, ale než léky dostal, měl 24 hodin holter. Teprve z těchto výsledků a s faktem, že v jejich rodě vysoký tlak chlapi mají, dostal léky.

kelerub
24. čer 2023

@katka0103 to ti napsali Dopegyt jen na základě čtvero měření? Ty jo, já mám od prvního trimestru spodní tlak vždy nad 90 a léky na tlak mi nechce napsat, dokud mě neuvidí internista. Tam jsem byla na vyšetření a ani internista nechce takto střílet od boku. V pondělí si jdu pro holtra. Budu napojená a měřená 24 hodin a až na základě údajů z měření Dopegyt buď napíše, nebo ne. Tvoje hodnoty nejsou nijak vysoké. Spíš bych si nechala napsat doporučenku na internu, než do sebe rvát léky.

katka0103
autor
24. čer 2023

Holky dekuji jsem 9+2tt a tak jsem na vaskach zda brat či ne jelikož ho vysoký teď nemám v pondělí tam zavolám

werik153
24. čer 2023

@katka0103 prosimtě pro upřesnění.
Proč ty léky vůbec bereš? Bereš je už dřív jako před těhotenstvím a nebo ti je napsala na základě jednoho vysokého tlaku?
Vysoký tlak není sranda a už vůbec v případě, že nastal až v těhotenství.
Pokud je užíváš, tak je nesmíš vysadit ze dne na den .

katka0103
autor
26. čer 2023

@werik153 nikdy jsem s tlakem problémy neměla a nasazené my to bylo na základě toho čtvrtečního měření

werik153
26. čer 2023

@katka0103 takže z jedné jediné hodnoty tlaku? Nebo ten tlak byl vyšší opakovaně?

katka0103
autor
28. čer 2023

@werik153 píšu ze mi byl nasazen na základě čtvrtečního měření, ale už jsem volala dr a mám ho brát

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru