26. tt - miminko špatne otočené - do kedy sa môže otočiť?

kaccistar
29. čer 2015

ahoj damy, neviete nahodou, do kedy sa miminko este moze otocit a pripadne, ci ja to viem nejako ovplyvnit? Sme v 26.tt, dnes nam pani doktorka povedala, ze sme stale zadockom dole, ale ze este ma cas.. ale do kedy, to nepovedala.. a cisarskym by som fakt nechcela.. 😒 ake mate skusenosti? kedy sa mimi este otoci a co to ovplyvni? 🙂

terysek44
29. čer 2015

Miminko ma jeste spoustu mista a cas na otoceni ma do 35tt, nekdy se stane ze se otoci i pozdeji 🙂 A jestli to neco ovlivni, tak to netusim,,,ted si myslim, ze je jeste brzy ovlivnovat,,,,urcite se miminko uvelebi dobre a cisar nebude 😉

kronecka007
29. čer 2015

Kolem 30 tt jsem byla u svého gyn na kontrole a syn byl ještě stále koncem pánevním dolů, přibližně za týden jsem pak šla na poslední velký ultrazvuk a najednou už byl hlavičkou dolů 🙂 a já to vůbec nezaregistrovala, že by se otočil. Takže času je ještě dost, mě doktor říkal, že přibližně do 35 tt, ale četla jsem i dost zkušeností, že se mimčo otočí klidně i v den plánovaného císařského řezu. Nicméně pokud se mimčo neotočí, prý má proto své důvody, takže neboj 🙂

evcann
29. čer 2015

@kaccistar na otoceni je jeste casu dost, v tuhle dobu jeste byvaji zcela bezne spatne otocene, to je zatim uplne v pohode. Jak se tu pise, do 35tt se maji cas otocit 🙂. Jinak to dle meho neovlivni nic, je to ciste na mimcu. Ty pro to udelat ted nic nemuzes, ma jeste dost mista v brise takze se toci jak chce.

bilkovalucie
29. čer 2015

Mě se syn otočil správně 2-3 týdny před porodem, žádné "to tak má být" neuznávám. Buď to je, nebo není. A podle toho se pak vše zařídí. Dítě si to určuje samo. Mě se malá během dvou posledních týdnů těhotenství, než se narodila (takže 38tt a 39tt) točila i napříč, prostě jsem se ráno vzbudila, hlavička napravo, prdýlka nalevo, nohy v močáku...

fykyska
29. čer 2015

Do 35tt času dost 😉

pavlapl
29. čer 2015

mě se první dcera otočila ve 36tt.

katyxq
29. čer 2015

Miminko se může otočit i při prvních kontrakcích ... a i kdyby ne, tak konec pánevní přece nerovná se hned císař 😉
https://www.modrykonik.cz/prirozeny-porod-konce...

maudn
29. čer 2015

me se otocil az par tydnu pred porodem.

kaccistar
autor
29. čer 2015

@katyxq ano ano, viem ze sa hned nerovna, ja by som to aj tak brala, a viem, ze sa stale da normalne rodit koncem panevnim, ale doktory si to usnadnuji a radsej planuju cisarsky... tak ma to zaujimalo z toho dovodu, len aby som vedela, co ma este caka 🙂 inak to nejak tragicky neberiem, skor je to fakt informativne.

a dakujem vsetkym za nazor a skusenosti 🙂

hanik73
29. čer 2015

@kaccistar Jsem na tom stejně.Náš malý je taky KP.Ale vzhledem k tomu,že už jsem jednou rodila KP,tak se nevzrušuji.To,že je dítě otočené,má svůj smysl,žádné násilné přetáčení bych nechtěla.A nikde není psáno,že porod musí proběhnout císařským řezem,do 3kg dítěte lze porodit normálně.Já jsem porodila syna KP normálně a vážil 3750g.Na UZ před porodem špatně odhadli jeho váhu,ale porod byl naprosto v pohodě.Tak žádný strach 🙂

kaccistar
autor
29. čer 2015

@hanik73 tak to je super a hlavne to, ze Ta doktori nenutili na cisarsky.. 🙂 inak vidim, ze mame asi dost podobny termin, tak drzim palce, aby bolo vsetko v poriadku 🙂

brindik
29. čer 2015

@kaccistar mě se malá točila ve 34. týdnu, tak třeba to dopadne i u vás, držím palce...

lucifereeek
29. čer 2015

Malý byl ve 32 tt ještě hlavou nahoře a dr mi řekl že má ještě čas ze se do příští kontroly otočí a měl pravdu v 36 tt už byl otoceny

hanik73
29. čer 2015

@kaccistar Upřímně řečeno,mi snad ani o císaři tenkrát nikdo nic neřekl,ale bylo to před 16.lety.Já i můj býv. manžel jsme oba narozeni KP,naše dcera je normálně,ale syn KP.Nyní můj druhý manžel je také narozen KP a náš malý je právě zatím také tak otočen.Podle mně,je v tom i nějaká dědičnost.Když jsem byla před týdnem na Uz,radila mi doktorka nějaké cviky na otočení,když jsem jí řekla,že už jsem jednou rodila Kp,usmála se,že to pak teda už chápe,že se těm dětem u mně takhle líbí 🙂.Jinak termín mám 12.10.,děkuji a též přeji,ať je vše v nejlepším pořádku 🙂

gaba_h
29. čer 2015

tak u nás se malý otočil až v 36 týdnu.... takže opravdu času dost, může se to změnit 🙂

kaccistar
autor
29. čer 2015

@hanik73 🙂 Tak to som teda zvedava, co u nas. Partnerova manzelka tiez rodila KP, takze ak budem aj ja, tak to tak bude 🙂 uz sa ale tesiiiim! 🙂 a hlavne som zvedava, ci sa nam to nase mimi teda otoci, alebo nie.. ale aspon je vidiet, ze o vsetkom nerozhodujeme 🙂 ja mam termin 9.10. 🙂

hanik73
29. čer 2015

@kaccistar Super 🙂 Kam půjdeš do porodnice? Já chci poprvé zkusit Motol,předchozí 2 děti jsem rodila U Apolináře

miska229
29. čer 2015

Ahoj, já mám zkušenost, že se může miminko otočit ještě v 39. týdnu🙂, měla jsem naplánovaný císař pro příčnou polohu, syn se v noci před plánovaným císařem otočil a ráno byl koncem pánevním. Doktoři tomu nemohli uvěřit, ale stalo se🙂. Nakonec jsem rodila císařem, protože váhový odhad byl přes 4 kg a doktoři o přirozeném porodu nechtěli ani slyšet. Takže se miminko může otočit i později než v 35 tt.

pomnena
29. čer 2015

muze se pretocit kdykoli ,je to individualni. Ja sama mam zkusenost,ze se neotocil do plan.cisare a taky asi vedel proc-3x omotana pupecnikova snura kolem krku. pokud je nahore,vi,proc to dela 😉 nechci domyslet,co by se stalo pri prirozenem porodu

evulina77
29. čer 2015

nejmíň do 36 týdne, času dost, neboj

kaccistar
autor
30. čer 2015

@hanik73 no dostala som sa do Podoli, Apolinar ma desil tymi boxami.. aj ked je to v konecnom dosledku potom asi jedno, ale predsa len, ja mam rada sukromie 🙂 Ale na Motol som pocula dobre recenzie. Verim tomu, ze vsade je to v podstate dobre, pokial ide vsetko ako ma. A urcite nam to pojde dobre, som optimista 😉

michalusenka
30. čer 2015

slysela jsm i pripad ze bylo dobre otocene a behem poslednich tri dni pred porodem se otocilo na blbou pozici takze podle me neni nikdy pozde

snecek.v
30. čer 2015

32tt byla dcerka příčně, 37tt hlavičkou dolů a v 39tt natlačená zadečkem v porodních cestách.. 😉 Nakonec jsem rodila malou překotně koncem pánevním, měla 3360g 😉 První dcerka šla normálně hlavičkou a tak mám možnost srovnání- přišlo mi to úplně stejné 😉 Tak hlavně,ať vše dobře dopadne!! 😉

nikka7
30. čer 2015

taky bych ještě neplašila. A jak píšou ostatní taky jsem slyšela že se mimi otočilo až pár dní před porodem. 🙂

apacheee
AMBASADORKA
30. čer 2015

Ve 26. týdnu je naprosto zbytečné toto řešit. Většina miminek prý zaujímá pozici kolem
30. tt🙂

maudn
30. čer 2015

a já bych ted uz neplasila vubec, miminko se toci tak jak je pro něj bezpečné, pokud má šnuru kolem krku, tak se ti tocit nebude, ale já to znam, nejdriv se člověk hrozně bojí jestli otěhotní, pak jestli donosí a pak řeší prkotiny🙂 (nic proti já taky), pockej až se narodí, to bude teprve strach o dítě🙂 třeba až ti s ním někdo poprvé pojede kočárem bez tebe🙂 drž se a ber život s nadhledem🙂

profiss
30. čer 2015

Ahoj, mě se syn otočil bohužel ze správného umístění do polohy koncem pánevním v den porodu. Teď čekám 2. kloučka a tomu se poloha koncem pánevním líbí už od 21 tt. . 2. císaře bych nechtěla, ale co....hlavně, že dítě bude venku a zdravé, já už se z té operace nějak vylížu 🙂

adede
30. čer 2015

Dcera se mi otocila hlavickou dolu na konci 37. tydne. Nedelala jsem pro to nic. Predtim pri kazde kontrole byla jinak - koncem panevnim, pricne, zase kp atd.
Pupecni snuru kolem krku ma hodne miminek, syn ji mel dvakrat otocenou a porod probehl uplne normalne, od prvni kontrakce trval 6 hodin.

kaccistar
autor
30. čer 2015

@maudn to mas uplne pravdu... presne tak to postupuje 🙂 naskor starch o to, aby sa podarilo otehotniet, potom aby presiel 1. trimester, potom aby bol screening ok, potom aby porod a potom to este len zacne 😀 😀 😀

karoli_p
9. črc 2015

Ahoj! Přidávám se s mojí zkušeností. Jsem 26tt a mám placentární polyp, včera na kontrole mi dr řekla, že je malá hlavičkou dolů a tlačí na čípek, což je u mě problém. Přestože čípek mám OK a drží, tak kvůli polypu nemám dokonale uzavřené děložní hrdlo. Mám teda nakázaný přísný klidový režim a doufáme, že se malá co nejrychleji otočí jinak, aby tam tou hlavičkou netlačila.....Každopádně času od 26.tt je vážně ještě dost na změnu polohy😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru