Bílý hustý výtok v těhotenství. Je něco, jak se toho zbavit?

27. bře 2021

Ahoj holky, jdu pro radu..

Je mi hloupé o tom s někým mluvit, tak se zeptám anonymně..
zhruba týden mě trápí opravdu silný, bílý, “smetanový” výtok, jsem na začátku 2.trimestru. Nesmrdí, ani mě nějak nesvědí. Vím, že tyto výtoky doktoři neřeší, navíc v těhu, když je to hormonální a údajně to chrání před infekcí..
Jen je toho hrozně moc, cítím, jak to teče na kalhotky, někdy jako krev při MS. Když se na ni podívám, tak je prostě celá uvnitř bílá :( a hned je doma po romantice...

Je něco, jak se toho zbavit? Umývám si ji jen intimními gely.. díky za každou kloudnou radu.

mamikry
27. bře 2021

Pozadejte doktora o ster, at mate jistotu, ze to nic neni. Ale ja mam treba vytok cele tehotenstvi a intenzita i konzistence se meni. Treba v dobe, kdy jsem mela mit normalne ms, je ho vic, pak zase mene. Na sterech jsem byla a vse v poradku.

emamaira
27. bře 2021

Také jsem mela výtok, ale ukázalo se, že to je kvasinková infekce. Občas to svědčilo, ale žádná hrůza. Nikdy jsem na ně netrpěla, tak mě to ani nenapadlo, ale v těhotenství je prý člověk náchylnější. Taky mi bylo trapně to lékaři říkat, ale bral to asi jako bych mu říkala, že mě bolí hlava😀 napsal mastičku a bylo po výtoku.

anet_98
27. bře 2021

Sem tam jsem vzala boraxovou globuly, když se toto vyskytlo a pomohlo to. Jinak koncem těhotenství u mě odcházela zátka postupně (větší hlenovitý kousky), tak na to jsme brala do kalhotek intimku. To už bylo po romantice úplně 😅

barunkiss
27. bře 2021

Taky jsem to měla téměř cele těhu ☺️. Někdy to bývá silnější, když je to kolem termínu menstruace. Zkuste dubové mýdlo, gynekolog mi říkal, že by to mělo trochu snížit množství toho výtoku. Ale u mě to bylo bohužel celou dobu 🤷🏻‍♀️

rejalin
27. bře 2021

Já jsem takový měla také někde od půlky těhotenství a až do konce. Musela jsem nosit alespoň intimky, protože někdy to byla síla no.. pokud ti doktor nic nenajde, tak pochybuju, že se toho půjde zbavit, prostě hormony...

cilkat
28. bře 2021

Porodit... Měla jsem to zhruba od půlky těhotenství a fakt zmizel až s očistkama. Podle mé gyndařky, dokud nesmrdí a nepálí, tak prostě "jen je".

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru