Dá se podle tvaru bříška určit pohlaví? 🙂

haklicek
5. bře 2015

Krásný den maminky 🙂 Chci se zeptat,věříte,že se dá dle tvaru bříška určit pohlaví? Já osobně tomu nevěřím ale zajímá mně,jestli na tom není špetka pravdy 😉 Děkuji 🙂

vercik83
5. bře 2015

🙂

killi
5. bře 2015

Není. Mám dvě dcery a u každé jiné bříško. S první to holčičí kulaté a s druhou to klučičí dopředu do špičky. 😉

motomischel
5. bře 2015

@haklicek já jsem si hned na zazacatku tehu schvalne sepsala vsechny babske rady na urceni pohlavi (tvar briska, nevolnosti, chute, atd.) a postupne si odfajfkovavala jake mam priznaky a na 100% mi vysla holcicka, ani jedno nenasvedcovalo na kluka. Na prvnim velkem UZ mi doktorka reklamholku na 70%, ale rikala ze na babske rady at v zadnem pripade neverim, ze kdyztak mam verit instinktu. Ten mi rika, ze cekame holcicku, popravde si ani nedovedu vsugerovat ze by tam mohl byt i kluk. A ted na kontrole mi doktorka rekla, ze at tomu tak neverim, ze tam neco mezi nozkama vidi🙂! Na druhy velky UZ jdu 17.3., tak jsem silene zvedava co tam najdeme🙂 uz me popadla nakupni horecka a doma nakoupenych spoustu ruzovych veci, tak doufam ze je nebudu mit zbytecne🙂 je to hrozne cekani, co? 🙂 ale jak to rikame vzdycky - hlavne at je to zdrave😉

milmic
5. bře 2015

myslím, že je to pořád 50 na 50. Bud holčička nebo kluk nebo žirafa.
Já jsem měla u obou těhotenství bříško jinačí a mám holčičku a chlapečka. Ted mám bříško takový kulatější a je to holčička.
Stejně tak ostatní pověry - U první holčičky jsem měla brutální akné a byla ošklivá jak noc. U chlapečka jsem měla s bídou dva pupínky. Ted potřetí jsem na tom tak někde mezi.
Ale třebas moje sestra měla pokaždý strašlivě strašný akné div ne až na zadku a má dva kluky. 😉
A nevolnosti mi taky nic neřekli, protože jsem v každém těhotenství zvracela strašným způsobem a s každým dalším těhotenstvím to bylo horší a horší. A máme všechny pohlaví. 😉

Čemu jsem ale věřila, byl můj vnitřní hlas. Od samého počátku, ještě před pozitivním testem, jsem věděla pohlaví miminek. Nejde to vysvětlit logicky, ale je to tak. 😉

mandala
5. bře 2015

Není, měla jsem přesně naopak, u holek špičaté, u kluka krásné kulaté. 🙂

andrrriiik
5. bře 2015

Neda,me u dcery tipovali na kluka,podle bricha.Ale co se tyce jinych priznaku,je pravda,ze u dcery byly uplne jine,nez u syna 😉

amabilis
5. bře 2015

@haklicek U každého dítěte bylo těhotenství jiné, ale sedělo u nás tvar břicha a to, že holka bere krásu - pleť jsem u holek měla jak puberťák.

motomischel
17. bře 2015

Holky tak na babské rady vůbec nevěřte, protože mě všechno nasvědčovalo na holku a dneska nám řekli kluka🙂

evcann
18. bře 2015

@haklicek podle tvaru břicha je to fakt blbost, jde o to jakou ma kdo delohu a jakou stavbu tela a i jestli je to prvni nebo nekolikáté těhotenství

kalo
18. bře 2015

U holek do špičky a u kluka kulaté a celé do šířky..

lucinka58
18. bře 2015

My čekáme kluka a mám kulaté bříško, ale směrem dopředu 🙂

kacaba85
18. bře 2015

Určit nedá, ani špetka pravdy neni.

tereeezz
18. bře 2015

Holky, myslím, že když někdo chce, tak se ve všem najde 😀 😀 😀
My čekáme chlapečka. V prvních měsících mi byla diagnostikována HG - zvracela jsem, zvracela až jsem se prozvracela do pátého měsíce. Všichni mi pořád říkali, že tohle dělají holky...první ultrazvuk potvrdil opak 😀 Bříško se mi začalo kulatit a další ultrazvuk potvrdil opět opak tohoto babského kecu 😀 Pleť se mi zhoršila.......No, co víc dodat 😀

baffiny
18. bře 2015

nevěřte tomu.. já dle všech výpočtů a babských rad měla mít holku a ejhle narodil se chlapec 🙂 jak říkám, jistota je vždy až na porodním sále 🙂

amalka2981
18. kvě 2023

@motomischel Ahojky, vím, že píšu o pár let později, ale jak to prosím dopadlo? Měli jste nakonec holčičku nebo chlapečka? Máme teď totiž úplně stejný příběh - jak kdybych to fakt psala celé já 😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru