Jméno pro holku

aurelie34
26. zář 2019

Hezký den, víme že čekáme na 100% holčičku. Vymýšlíme pro ni jméno a libí se nám Veronika. Myslíte že se hodí k příjemní Slabá (Veronika Slabá). Druhé jméno máme Magdaléna, ale tam se mi to v kombinaci s příjmením moc nelíbí.

market177
26. zář 2019

Ano, k prijmeni se to hodi 🙂

jaja01k
26. zář 2019

Veronika je krásné jméno a k příjmení se vám hodí 🙂

kattrina
26. zář 2019

Jméno Veronika je moc hezké a k příjmení se velmi pěkně hodí.😊

michaelllas
26. zář 2019

Veronika se k příjmení hodí víc 😊

barulina
26. zář 2019

Ja mam Magdalénku takze za me toto. A k prujmeni se mi hodi obe stejne

verunkanatalka
26. zář 2019

Mám jednu Verunku doma, takže za mě krásné jméno...

martiniquest
26. zář 2019

@aurelie34 A co Berenika, at to neni tak fadni? 🙃

pincola
26. zář 2019

Krásné!!!!

aurelie34
autor
26. zář 2019

@martiniquest mě Veronika nepřijde jako jméno co je dnes úplně v kurzu. Já ve svém okolí nemám např. žádnou. A jmeno Berenika se mi tedy absolutně nelíbí.

marulu
26. zář 2019

Veronika I Magdalena jsou krásná jména a k příjmení se vám hodí, ale nerozhoduje se podle názoru zde na konikovi a dejte jméno podle sebe.

sudylichozrout
26. zář 2019

@aurelie34 Veronik znam nekolik, ale vsechny jsou rozene v 70. a na kraji 80. let. V soucasne dobe to neni uplne casto davane jmeno. Pritom je moc hezke. A k vasemu prijmeni se hodi. Dala bych 🙂

maki90
26. zář 2019

@aurelie34 Verunku máme a je to krásné jméno. Není jich nějak moc. Magdalenka je taky hezké a obě se k příjmení hodí 🙂

westie
26. zář 2019

Veronika se k vasemu prijmeni hodi a ta kombinace zni moc hezky.

ninive211
27. zář 2019

@sudylichozrout Veronika se dává stále, nejvíc je jí h narození v 80.a 90.letech, ale i za poslední roky jih je cca 1000 ročně (viz web nasejmena.cz). To mi nepřijde zrovna málo V širší rodině mám Verunky hned tři.

kejt29
27. zář 2019

Krasne jmeno a k prijmeni se hodi perfektne 😊

verumon
27. zář 2019

@aurelie34 já se třeba jmenuji Veronika a ve svém okolí momentálně nemám vůbec žádnou. Ve škole jsem jediná nebyla. Vždy 2-3 ve třídě. Můj manžel chtěl,aby se naše dcera také jmenovala Veronika po mě,ale to jsem nechtěla já. Já chtěla Magdalénu 😁 Nakonec máme doma Annu 😊
Přeji hezký den a Verunka Magdalénka jsou krásné.

ninive211
27. zář 2019

@verumon U nás na základce (90. léta, jsem ročník 84) 1.a 2. třída 1 Veronika, 3.třída žádná, 4. a 5. opět jedna Veronika. Na gymplu pak ve třídě ani jedna, ve vedlejší třídě v rámci ročníku byla myslím jedna. Já jsem Lenka a od první třídy až do maturity jsem nikdy nebyla jediná ve třídě, v té 4. a 5. třídě jsme byly 3 (z 15 holek). Ono vždy záleží, jaká se dávají jména v daném okolí, u nás třeba u těch malých holčiček vedou Elišky, Elenky, Emičky, ale třeba Aničku nebo Sofinku jsem na hřištích nepotkala snad žádnou.

kikimas
27. zář 2019

Líbí se mi k tomu víc ta Veronika, zní to hezky 🙂

fatherpeter
27. zář 2019

@aurelie34 Magdaléna Slabá. Jak to vyslovím, sedí mi to jako zadek na hrnci. To je super!

saoirse
27. zář 2019

Veronika je klasika a je fakt, že je to teď jméno celkem na ústupu, viz
https://www.nasejmena.cz/nj/cetnost.php?id=1123...
, takže vlastně není tak podstatné, jestli v předchozí generaci jich byly mraky, ale jak je to teď (a ani to nakonec není tak důležité, ta četnost, pokud vás k němu srdce táhne🙂) Moje ségra Verča (ročník 89) měla v kolektivech většinou nějakou přezdívku, neb se kolikrát sešly ve skupině i tři až čtyři toho jména, ale dnes se tohle spíš stane Sofinkám, Terezkám a Eliškám. Já za sebe z vašeho výběru zbožňuju jméno Magdalena, ale to je myslím pro váš výběr nakonec docela zbytečná informace😀

babanci
27. zář 2019

Mě se teda šíleně líbí Magdaléna a k příjmení Slabá bych ho dala bez čárky. Jen Magdalena. Veronika není sice špatné jméno, ale zase mi přijde takové, ani neurazí ani nenadchne. To je ale, samozřejmě, jen věc osobního názoru.

isabelafuentes
27. zář 2019

A co Eva Slaba?😊

tulikiss
27. zář 2019

Obe jmena jdou k prijmeni krasne. Ridila bych se jen tim jak se mi jmeno libi. My mame Elisku, vzdy sem ji chtela i kdyz nebyla tehdy v kurzu. Ted je jich vsude dost a presto ve skolce i ted ve skole je jedina. Zato treba ted ve skole z 8 holcicek jsou hned dve Sary. Takze to clovek stejne nikdy nevi dopredu.

tomka25
27. zář 2019

My budeme mít Veroniku a dle mého je to krásné jméno, k vašemu příjmení se hodí. Jméno vybral přítel a zalíbilo se mi ihned. Vůbec mi nevadí, že jméno není až tak v kurzu. Mně se třeba dnešní moderní jména až tak nelíbí.

izz76
27. zář 2019

Veronika je hezké jméno, k příjmení se hodí.... A ten názor má zřejmě spousta lidí, protože to je oblíbené jméno už víc jak 40 let 😊

zutinka
27. zář 2019

Veronika je krásné jméno!

verumon
28. zář 2019

@ninive211 také patřím do 90.let 😉😂
Jj,je to hodně individuální. U nás v okolí je to také sama Eliška, Emička, Štěpánka a jen jedna Anička a ta už je poměrně velká 😊

michaelahola1
30. zář 2019

Ahoj jaké jste dávaly jména pro holku? Máme vybrané jména Leontynka a Kristýna

ninive211
30. zář 2019

@tulikiss Jo já vždy chtěla Elenku (ve verzi Elena, ne Elen ani Ellen), to jméno nebylo nikdy nějak moc obvyklé, z okolí jsem za ty roky znala jednu jedinou (moji spolužačku) a zrovna v našem okolí je to teď nějaké oblíbené jméno, že loni ve školce byly ve třídě tři (k tomu jedna Ella a 3 Elišky)! Letos jedna odešla, tak jsou dvě. Pritom zas tak často se to jméno nedává, dle nasejmena.cz jich je tak do 400 ročně, to ta Veronika se dává víc.

chlebika
15. říj 2019

Veronika Slabá.. Určitě ano!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru