Nízko položená placenta. Mám si dělat starosti?

edit17
7. říj 2020

Dobry den, vcera jsme byli na druhem screeningu 21+0. Miminko je v poradku jen mi doktor rekl ze mam nizko polozenou placentu, mam dodrzovat sexualni abstinenci, odpocivat a doufat ze se hne...
Ve zprave mam napsano placenta ventralne a v P hrane dosahuje k VB nevite co to znamena ?
Mam si stim delat starosti...bojim se i pohnout...mimibko je vymodlene a doktor me vydesil...a mohe gybekolozka je nemocna prosim o jakoukoliv radu,zkusenost.

gracinka7
7. říj 2020

Máš placentu na přední stěně, toho se neboj. A jestli je nízko, může se ještě vytáhnout. Času je dost. Měla jsem to stejně, placenta dokonce zasahovala do porodních cest a pak se vytáhla. Nenamáhej se, odpočívej, bude to dobré.

edit17
autor
7. říj 2020

@gracinka7 dekuju moc...

nat
7. říj 2020

@edit17 mela jsem ti stejne a uz ve 27 tydnu byla placenta v poradku a vytahla se 🙂🙂Doktor rikal ze tohle ma kazda 2 maminka a vetsinou se to da dokupy🥰🥰

crutela
7. říj 2020

Já měla také nízko položenou placentu.
Nakonec po 3 krváceních došlo na sekci v 35tt.
Jsme oba v pořádku.
Nepodceňuj rozhodně, dodržovat klidný režim a hlavně s každým (špiněním i krvácením) okamžitě do nemocnice.
Přeji hodně štěstí a snad se ještě vytáhne ;)

any2any
7. říj 2020

@edit17 Ja to mela uplne stejne u 2. tehotenstvi. Placenta se postupne vytahla a vse bylo v poradku. Drzim pesti, at je vse ok. 😊

tyname
14. říj 2020

Taky jsem měla placentu nízko (na začátku dokonce vcestnou - zcela zakrývající porodní cesty), postupně se vytáhla. Určitě dodržovat doporučení (žádný sex, odpočinek, nic těžkého nenosit), pokud bys jen trochu zašpinila, tak raději jet, přece jen je placenta zranitelnější. Pokud se nepohne, tak tě může čekat plánovaný císař, záleží jak blízko je okraji porodních cest. Také můžeš hůř vnímat pohyby dítěte, jak je placenta umístěna na přední straně. Zbytečně ale nepanikařit, určitě to budeš dobré, je to i poměrně časté.

nikola_kopecka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
eviks
21. říj 2020

@tyname ahojky, mela jsi tu placentu na predni nebo zadni stene? Resim ted to same. Dekuji🙂

edit17
autor
21. říj 2020

@eviks a na predni...

tyname
25. říj 2020

@eviks na přední

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru