Píchaní do stydké kosti, bolest končetin a svalů

natalia1216
7. led 2019

Zdravím holky 🙂

před par dny jsem začala 13 tt. a začaly mě trápit nepříjemné bolesti:( zajímalo by mě jestli je to v těhotenství normální nebo bych to měla začít řešit? Zatím jsem to s doktorem nekonzultovala jelikož mě ve 10.1 čeká screening a na vše potřebné se zeptám tam, ale přece jenom by me zajímalo jestli to měl někdo podobné. Často pociťuji dosti nepříjemné pichani do spodku, nejspíše do stydké kosti a to zejmená večer když ulehnu ke spánku. Je to takové lehké bodnutí a trvá cca pul hodinky až hodinku, zlepší se to když se třeba nachvili projdu. Nevim zda je to normální, ale poměrně mě to stresuje. Také mám šílené bolesti v bedrech a přijde mi jako bych měla denne namozené svaly na různých místech jako bych den predtim posilovala. Ještě by me zajímalo jestli jste také byly tak nafouklé po každém jídle? Mám zahrnutou dělohu takže bříško očekávám až někdy v 5 měsíci každopádně ráno se probudím s plochým břichem a stačí abych si dala vločky a vypadám jako v 9 měsíci. Nevim zda je možné použit třeba espumizan a jestli vůbec bude účinný? Budu ráda za kazdou radu 🙂 děkuji

tereziccka
7. led 2019

@natalia1216 bolesti stydké kosti a svalů jsou naprosto normální, tělo prochází zmenama takže skus vitamíny, a každá žena má jiné tehu ale nafouklá být můžeš a espumisan můžeš taky tím nic neskazis když si ho vemes a měl by Ti pomoct... Jsou to běžné stavy v tehu někdy se to zhorší někdy ne já měla bolesti stydké kosti od 10tt do konce těhotenství...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru