Svatba ve 20.tt. Ano nebo odložit?

kwk
6. bře 2020

Krasny den vsem,
Mam na vas prosbu🙏
S pritelem se snazime o mimco necely rok. V listopadu jsme se zasnoubili a situace se zmenila. Rikala jsem, ze nechci byt na svatbe tehotna.
Od ledna drzim cambridge dietu. Minuly tydnem jsem ji ukoncila a jsem se sebou spokojena.
A jak se to stava, kdyz se to zrovna neplanuje a soustredite se na neco jineho, tak se zadari 😁
Jsem v 5 tt.
Dnes jsme se byli podivat jak postupuje rekonstrukce vybraneho svatebniho mista a obsolutne nic nestihaji. Urcite to nebude dokoncene. Rikam si, jestli to neni znameni ze se mame na svatbu vyprdnout.
Neumim si predstavit kde ted sezeneme honem honem misto na svatbu jen aby jsme se vzali. Ale bylo by krasne mit stejne prijmeni az se dite narodi. Na radnici me nikdo nedostane. Mame pozvanych 80 lidi, kteri se svatbou pocitaji 🙁

Co ted? Vzit se az bude diteti treba rok? Nebo se ted sbalit a odletet do ciziny a tam se vzit? Ale nevim zda letet v 1 trimestru. Vir, nevir...
Na svatbe bych mela byt v 5 mesici. Vim, ze muzu o mimco prijit a nic neni na 100%
Kdy Vam zacalo byt spatne? Bojim se, ze se sama sobe nebudu libit, diky prave dokoncene diete budu jednou takova, bude mi spatne, budu otekla a pujdu brzy spat. Svatba je naplanovana na cerven a bude uz teplo.
Vdavaly jste se tehotne okolo 5 mesice? Nebo jste svatbu zrusily?

gruyerre
6. bře 2020

@kwk kdybych nebyla vdaná už před těhotenstvím, tak bych se klidně vdavala těhotná a idealne kolem toho 5.mesice,to je podle mě úplně nejlepší období. V prvním trimestru mi to nepřijde vhodné, to je většinou tehotnym blbě. Svatbu s malým dítětem bych taky moc nechtěla, neměla bych moc času na zařizování a navíc bych se ještě při svatbě starala o miminko. Já bych do té svatby letos v létě být tebou určitě šla.

qistyna
6. bře 2020

@kwk svatbu mame za 14dni a to uz budu na konci 8.mesice 🙂 takze za me urcite svatba klidne..
Teda samozrejme ja to mam zas tak, ze mi je zatim cele tehotenstvi dobre (nastesti), taky se muze stat, ze budes mit hodne nevolnosti a jine “skvele” veci pridruzene k tehotenstvi a v tom je pak otrava neco planovat a uskutecnovat.. Takze jeste bych dala tomu rozhodnuti chvili casu 🙂

krtcice
6. bře 2020

Za mě lepší v těhotenství než se závislým batoletem 😀 (což čeká mě...)

radkan91
6. bře 2020

@kwk Ahoj, v tom 5. měsíci už bývá většině žen dobře, bříško malé, žádná velká kila nahoře, řekla bych, že ideální čas. My měli svatbu s roční dcerkou a bylo to dost náročný, jak přípravy, tak samotná svatba, nakonec to malá zvládla na jedničku, ale ty nervy před tím....Kdybych si teď měla vybrat, tak raději těhotná, než s malym dítětem 🙂

martt
6. bře 2020

Ja jsem se vdavála také na 20 týdnu těhotenství a nelituji toho. Ani jsem neměla moc vidět břicho a v satech to nebylo vidět vůbec. . Je pravda, že jsme svatbu chystali na rychlo, když jsem zjistila, že jsem těhotná 😊

teckadvojtecka
6. bře 2020

Já jsem se taky vdávala ve 20tt. Měli jsme velkou svatbu a pařili jsme o sto 6. 🙂 Když vybereš správné šaty, tak to ani nepůjde vidě.

jannym
6. bře 2020

Ja se vdavala v 7 mesici (dva mesice pred tim jsme se rozhodli ze jo - vlastne ja jsem povolila ve svem presvedceni a pritel se okamzite pustil do realizace, pry rychle rychle dokud se v ni bijou ty tehu hormony pak by me zas poslala do haje) - no jsme spolu uz 15 let a z toho 6 let manzele, takze to je asi tak jak ma byt

vendelinka08
6. bře 2020

@kwk ano, vdávala jsem se ve 23tt a bylo to super. Čekala jsem druhého syna a první měl nastoupit do školky. Chtěla jsem už jednotné příjmení. Svatbu jsme naplánovali začátkem července a 20.8. jsme se vzali. Bylo to krásné. Mě špatně nebylo a bříško mi teprve začalo růst. S ročním mimcem bych si svatbu určitě neužila vůbec. Mám teď roční dceru a kojim, rostou ji zuby, jako svatbu bych určitě nedala. To raději později.

monaluza
6. bře 2020

Vdavala jsem se myslim v 21. tydnu, v pulce cervence, vse bez problemu, zle mi nebylo, do satu jsem se vesla, jen to nealko vino bylo dost patok 😉.

rebe
7. bře 2020

Vdávala jsem se, když bylo dceři přesně šest měsíců. Bylo to parádní, nelituji. Ale řeknu ti, že narozením dcery se priority dost změnily. Neřešila jsem dekorace, barvy ubrousků a podobně, protože už mi na tom nezáleželo. Rozhodně toho nelituju, ale říkala jsem si, že před narozením dcery bych si ty přípravy užívala mnohem víc a víc si to všechno vyťukala.

merope
7. bře 2020

Mám roční dítě a neumím si představit s ním zajišťovat svatbu.

ada22
7. bře 2020

Jestli ti nevadí, že nemůžeš moc pít , tak kolem dvacátého týdne je to . Ok většině těhotným již není špatně a břicho decentní. Já se vdávala když bylo malé tři měsíce a bylo to v pohodě. V té době byla ještě hodne miminko. Nechala se od každého chovat a část dne prospala. Jinak po svatbě malé udělali nový rodný list, kde máme všichni stejné příjmení.

kwk
autor
7. bře 2020

Vsem vam moc dekuji za odpovedi.
Nikdy jsem se nechtela vdavat tehotna, ale kdyz to tu ctu, tak nic rusit nebudeme a hold kdyz se nestihne reko, tak se vezmeme jinde.
A co rozlucka? Kdyz jste byly tehotne?

krupka3
7. bře 2020

Ja bych po zkusenosti svatby s 8m ditetem uz rozhodne volila svatbu v tehotenstvi (ale jen neco maleho, nebo at to za tebe nekdo zaridi, aby ses prilis nestresovala), nebo az tak s 2letym, to uz je jina liga.

radkan91
7. bře 2020

@rebe Přesně tak, to bych taky ještě dodala, docela jsem se na všem osidila, vše jsem chtěla mít vybrané co nejrychleji, šaty, výzdobu apod, protože na přípravy proste nebyl čas, řešila jsem jen, jestli bude mít chůvička dosah, kdo malou pohlídá při obřadu, apod 😁 Pokud budes kojit, tak se od dítěte jen tak nehnes, u mě nepřipadalo v úvahu, že bych si na celý den odjela někam vybírat šaty nebo nekde půl dne strávila u kadernice....

tynatyna89
7. bře 2020

@kwk já bych se tehotna nevdavala, chci si to užít a ne koukat jak tam pařej beze mě 😁 vim, ze se člověk muže bavit i bez alkoholu. Ale pro mě by to nebylo 😅 a taky bych byla radši na svý váze než s bříškem když už 😁 Svatbu jsem teda ještě nemela, mám teď 10mesicni holcicku a šlo by to úplně v klidu. Už se hlídá i přes noc a není na mě závislá 🙂 Takže by si ji střídali babicky, tetky a tak 😇 Ale kamoska se vdavala asi v 7.mesici a prej super 🙂

aselluska
7. bře 2020

@kwk Budeme se brát v dubnu, budu v 5. měsíci, ve 20tt přesně a udělali jsme to tak schválně. Nebude mi blbě ( ne že by nějak moc bylo), nebude vedro, je to za chvilku, takže i do toho nikdo nemůže kecat, když už je to zamluvené. Nechtěla bych řešit svatbu s dítětem. Je toho dost, všechno to objíždět, objednávat. Měli jsme to naplánované během 14ti dnů. Místo co jsme chtěli už bylo totálně narvané, tak jsme to vyřešili jinak. Musíš hledat je to piplačka. A termín jsem měla zamluvený 2 měsíce dopředu, kdy měli na ten den jen jeden obřad, takže mi vyhověli jak časově, tak místem. Určitě bych svatbu neodkládala. Naopak. Nebudu lítat na matriku s pupkem, aby jsme se jmenovali stejně, když přijde matrika za mnou a vezmeme to jedním vrzem :D

aurelie34
7. bře 2020

Já jsem se vdávala v 7 měsíci a už bych do toho znovu nešla. Termín svatby jsme měli také v červnu, bylo zrovna vedro, tak že já měla totálně opuchlé nohy, ani jsem se nevešla do lodiček. Celkově mě šíleně zmohli přípravy na svatbu, dělali jsme si vše sami, koláče, občerstvení, výzdobu a bylo to fakt něco. Šaty jsem samozřejmě neměla takové jaké bych si vybrala jako netěhotná, vzala jsem ty co mi byli. Celý svatební den pro mě byl hodně náročný, na večerní zábavě už jsem usínala. Rozhodně to nebyla svatba na kterou by člověk celý život vzpomínal jako na nejspíš den v životě. Tak že za mě v těhotenství ne ale samozřejmě je to individuální

martt
7. bře 2020

@kwk Já jsem rozlučku měla jen s mými nejlepšími kamarády, tak ze jsem je vzala na večeři a pak jsme byli domluvený, že zajdeme do klubu. Na konec jsem v klubu vydržela jen asi hodinu protože mi hlasitá hudba nedělala dobre. Ale pak větší akci jsme udělali, když se malý narodil. Manžel měl rozlučku normálně se svými kamarády.

radkan91
7. bře 2020

@kwk Ono každé dítě je jiné, některé se nechá hlídat klidně celý den babičkou...Ale to člověk předem neví, leda pak počkat, až mu budou třeba alespoň 3 🙂

ivis_b
7. bře 2020

Já se teda těhotná nevdávala, ale nešla bych do toho. Hlavně proto, že teď nemůžeš vědět, jak ti v červnu bude. Já za těhotenství byla 2x odeslána domů ležet, vždycky to trvalo asi měsíc (jednou krvácení a jednou zkracující se čípek). A co pak? Rušit svatbu týden předem? Já bych z toho byla akorát na nervy. A mně by teda vadilo, že na svatbě nemůžu pít. A taky, že si nemůžu vybrat svoje vysněné šaty, být jednou za život ta krásná princezna. S miminkem věřím, že je to taky hodně těžký, to beze sporu. S přípravou ti může někdo pomoct, nebo prostě začni dřív. A nemusíš hrotit blbosti jako barva ubrousků atd. Záleží ale hodně na tom, jestli budeš mít hlídací babičky (nebo někoho jiného). Určitě by chtělo mít zajištěné hlídání na celý den, jasně, ty tam taky budeš, ale abys mohla být v klidu, že dítěti dá někdo najíst, přebalí ho atd. bez jakékoli tvojí intervence. To bych radši chvíli počkala, než dítě vyroste, aby to bylo možné v klidu zvládnout. Kámoška se vdávala v 5. měsíci. No, šaty chtěla původně úplně jiné, ale ty by na těhotnou nešly. Pít nemohla, pařila jen tak lehce, protože prostě pak už byla unavená. Já měla svatbu dva týdny před ní a myslím, že jsem si to užila o 100% víc (pravda, neměla jsem tam dítě, vdávala jsem se netěhotná, bezdětná).

escapelle
7. bře 2020

@kwk já jsem parmen.mam ráda alkohol a tanec do rána.ja bych se těhotná nevdavala😂😂😂😂

kwk
autor
7. bře 2020

Samozrejme ze uz mam vybrane nadherne a uple saty, ktere budu muset vymenit🙈 tesila jsem se na alkohol, protoze kvuli diete jsem od ledna nepila a ted v tom musim pokracovat ☹️ Boze jak ja bych si dala poradnou sklenici vina 😁🤦‍♀️
No uvidime jestli najdeme vhodne misto s nasim terminem, coz pochybuji. Mame 20.6. 2020. Uz mam nakoupenou i castecne dekoraci a vse zamluvene (fotograf, kameraman, catering a dalsi s tim spojene...)

magdanaty
7. bře 2020

Já se vdavala v 6.mesici a úplně v pohodě. Jasně, byla jsem unavenejsi atd..ale to pro mě nebylo překážkou. Chtěla jsem hlavně dceru přivést do "uplne rodiny", to pro mě byla priorita. A i v pokročilém stadiu těhotenství to byla h3tka svatba.

re_barbora
7. bře 2020

Ja se vdavala v 7. mesici a jsem za to fakt rada. Nedokazu si to predstavit ted s tou moji zavislackou. Ono uz jen starani se o hosty bylo narocny, a to jsme meli jen rodinu, natoz jeste ke vsemu o maly dite.

lula86
7. bře 2020

@kwk já se v loni vdávala a byla jsem v pátek měsíci těhotenství 😊 a neměnila bych nic. Bylo to skvělý pocit že tam s námi syn byl a řádil v bříšku. Nejvíc jsem se bála u šatů které jsem měla předem koupené, ale měla jsem fakt štěstí na střih a hlavně na to jak jsme vybrali datum být to o týden později už bych do šatů nevešla. Takže se neboj a jdi do toho. 2 trimestr je pohodovejsi oproti prvnímu.

kwk
autor
7. bře 2020

Dekuji vam vsem 😘😘

simkrk
7. bře 2020

Kamaradka ma svatbu 20.3. A termin ma cca 10.6. 🙂 a brisko uz ma fakt velky 🙂 zalezi jak to citite a jak to chcete 🙂

hanka_12345
7. bře 2020

Ja bych ted rozhodne nikam tehotna neletela...ten zas.vir je.vsude... vim ze zde media opet nepodavaji informace takove jake by meli, nicmene zahranicni weby uvadi, 50% zen potrati pokud ho chytnou

hanka_12345
7. bře 2020

*až 50%

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru