Tlačí mě na pravé straně v břiše, miminko tam má nohy

alenanejedla
5. dub 2017

Ahoj holky, mam asi blbej dotaz, ale zeptam se vas na uklidneni jestli s timto nemate nektera z vas zkusenost. Kdyz lezim na boku a chci vstat tak me tak hrozne tlaci a boli na prave strane v brise ze ani nemuzu chodit a skoro az brecim bolesti. Vcera jsem byla na kontrole a Dr. povidala, ze tam ma nohy zrovna, ale prijde me to divny na to ze tam ma jeste dost mista a jsem teprv v 25.tt. Spis se bojim jestli mu neco nechybi nebo tak. S pozdravem ustrasena, hystericka prvorodicka 😂

tortojs
5. dub 2017

Jak moc to může bolet je individuální. Ale každopádně když se otáčí a motá, může to bolet. Někdy se mi miminko narve až do vrchu dělohy, opře se nohama a to taky dost bolí. Ale ne že by se to nedalo vydržet. Stačí změnit polohu a ono se tam porovná. Nemáš po nějaké břišní operaci? Můžeš mít někde jizvatou tkáň nebo zkrácené svaly a šlachy za které při pohybu tahá.

alenanejedla
autor
5. dub 2017

nene požadne opraci nejsem, Dr. povídala, ze zaujal zajimavou polohu. Pry lezi do kolecka kde hlavu ma na leve strane a nohy naprave strane a jeste k tomu az za hlavou. nejake dva dny tuto polohu drzi, a kope jak divej

alenanejedla
autor
5. dub 2017

jak jsem prvorodicka, tak nevim co je normalni a co ne. Myslim tim bolest pri kopani a zmene pohybu miminka. Obcas mam mirne bolesti take pri vstavani a dosedani ale jen malinke

leki
5. dub 2017

Asi to neni to stejne, ale me se celkem roztahl hrudnik a kdyz k tomu jeste malej zaprel nohy do mych zeber, bylo to docela hrozny, obvzlast v praci, kdyz jsem mela sedet. Nemohla jsem kvuli tomu nosit zadnou (ani sportovni) podprdu kdyz uz pak byl otocenej hlavou dolu (coz byl docela brzo). Ja mu je teda zatlacovala jemne zpet (mamzel se kvuli tomu hrozne nervoval, ze do neho "chudacka" dloubu..). Jinak myslim, ze doktorka by ti asi rekla, ze je to v neporadku.

prostejina
5. dub 2017

Jooooo, to je normos 🙂 já to mela vždycky v noci, strašný. Jednou jsem i jela k dr, protože se to nedalo. A výsledek? Milejdy tam měla nohy strceny 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru