Ve 21tt za celý den ani jednou nekopne, je to normální?

krasnydenvsem
29. zář 2014

Ahoj te tehulky .Holky chtěla sem si zeptat cytim pohyby tak 14 dni ale to jsou strašné slaboucke kopnuti a to jen občas když lezim a to ne každý den .chtěla jsem se zeptat jestli to je normální že za cely den ani jednou nekopne nebo kopne a já necitim trápí mně to mám strach o malou jestli je v pořádku tady píšou záleží kde je uložena placenta bohužel já nevím na jaké na přední nebo zadní straně . A to nejsem prvorodicka proto mi je divné že tak malo kope kluci kopali jak futbalisty

pisjutynka
29. zář 2014

Ahoj, určitě se nemáš čeho bát, ze začátku jsou ty pohyby slaboučké. Já je poprvé začala cítit až kolem 22. tt (navíc placentu jsem měla na přední straně), a to ještě nepravidelně, jen takové slaboučké kopanečky.. miminko je ještě maličké a má okolo sebe spousty místa, proto ty kopanečky nejsou tak silné. Ale přeci jen, kdyby se ti něco nezdálo, určitě si můžeš zajet k dr a on tě zkontroluje 🙂

saminomimino
29. zář 2014

Ano je to normální,dítko v tomto týdnu má kolem 400g,je lehoučké,aby jste pohyby cítila musí se zapřít šlapkou nebo kolenem do děložní stěny,jemnější pohyby ručkama a podobně ještě necítíte,respektive nemusíte cítit,pohyby by měli být dobře vnímané a pravidelné cca od 27tt 🙂

klouzek
29. zář 2014

Normální to je,počkej za pár týdnu,to už bude mimčo větší a s ním i větší pohyby

nocinoci
30. zář 2014

já naopak u syna necítila pohyby hrozně dlouho a až do konce byl líný jak veš 😀 ... za to u dcerky ta sebou šila jak divočák .. a ted jsem ve 22tt a už kope krásně a často, ale občas také nic necítím. Ale když si přiložím prenatální odposlech na břicho tak tam sebou mrně šije o stošest. Určitě se prostě někam "zaklube" a k tomu může být placenta vepředu a je to hned. Rozhodně bych byla v klidu POkud kope i když nepravidelně tak to je nejhlavnější momentálně. Však ono to přijde jak povyroste 🙂

mrsnikola
3. říj 2014

Buď klidná, je to v pohodě určitě 🙂 mě začala pořádně kopat až ve 23tt a teď už si nemůžu ani sednout aniž by mi nedala najevo, že takhle teda ne 🙂 přeji příjemné těhotenství a málo nervíků 🙂 šetři si je na malou až bude venku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru