Velikost bříška se za poslední tři týdny nezměnila

marion14
13. led 2015

Ahoj holky, jak jste na tom s růstem bříška ve druhém trimestru? Mně vyskočilo na přelomu 14. a 15. týdne, vleže byla krásně vidět zvětšená děloha (od žeber k pupíku jakoby prohlubeň a pod pupíkem krásná boule). Od té doby (dnes jsem 16+4) se velikost vlastně nezměnila, vestoje je pořád stejné, vleže se jen vyplňuje ta prohlubeň nad pupíkem. 😒 Pohyby zatím necítím, na ultrazvuk jdu až za měsíc, tak je to teď takové hluché období. Vím, že bříško roste skokově, ale myslela jsem si, že i mezi těmi "skoky" aspoň trošku roste. Mám obavy, jestli je s miminkem všechno v pořádku. Děkuju za vaše odpovědi a přeju pěkné těhulkování a zdravé a spokojené děti. 🙂

mysonek
13. led 2015

@marion14 tohle bude dost individuální. Já jsem teď 16+5 a břicho mi nejvíc vyrostlo někdy kolem 13 až 14. týdne, to jsem si říkala, že to není ani možný. Pořád nic a pak najednou jsem měla problém obléknout džíny. A teď taky tolik neroste. A neboj ono Ti ještě vyroste. 🙂

jitavrtule
13. led 2015

@marion14 v 16. týdnu jsem ještě žádné břicho neměla. vyrostlo skokově až mezi 21-24 týdnem.
Velikost neřeš, pokud je mimčo na kontrolách OK, tak se evidentně vejde akorát.
Píšu to už po několikátý - těhotenství není soutěž o to, kdo bude mít větší pupek.
Navíc se zvětšováním bříška chodí často ruku v ruce chuťovky jako bolavá záda, neustálé nucení na malou a horší peristaltika. Takže nespěchej, všeho se dočkáš 🙂

marion14
autor
13. led 2015

@jitavrtule Já vím, že velikost břicha není důležitá, nevadilo by mi mít malé ani velké, ale spíš mi jde o to, že vyrostlo a pak se ten růst zastavil. Proto mám obavy, jestli je miminko v pořádku. A na ultrazvuku jsem byla naposled právě na začátku 15. týdne, na další jdu až ve 21. týdnu na velký screening.

jitavrtule
13. led 2015

@marion14 já ti úplně rozumím a nechci působit jako necita - ale - pokud nekrvácíš a cítíš se (přiměřeně) dobře, pak není důvod, aby bylo něco špatně. já to měla úplně stejně jako ty, na začátku a před tím než začaly pohyby, tak bych nejradši chodila na kontroly každý týden, jen se ujistit, jestli tam JE a jestli se má fajn 😉
fakt neboj, je tam a má se prima! počkej po 21.týdnu, to už ho určitě ucítíš a bude líp - budeš o něm vědět i bez kontroly.
mně to teď naopak mezi kontrolama hrozně letí a vůbec celý to nějak až moc rychle utíká!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru