Velký apetit a chuť k jídlu v těhotenství. Jak jste to měly Vy?

marymaryk
1. bře 2020

Ahoj holky,

Takový asi běžný dotaz jak to máte vy s chutí do jídla v těhotenství ? 😁
Jsem 25 TT...jim tak normálně jako předtím třikrát denně , mezitím jim ovoce...občas dlubnu něco sladkého , nicméně na sladké mám chuť opravdu málo. Taky mám nízký cukr.😁...Ale ty porce k obědu jsou neskutečný , 🙄jsem schopná s sníst dva smažáky a hranolky, celkově obědy a večeře jim nejvíc...Je normální mít takové monstrózní porce ? Já už se cítím jako prasátko .🤣 🥺 Tento tyden mi doktorka řekla že mám mírně zvýšený cholesterol s tím že si nemám dělat hlavu , v těhotenství to tak bývá. Plus že mám hodně nízký cukr. Na vyšetření s cukrovkou jdu za dva týdny...

Holky jak jste to měli s přejídáním a chutí do jídla vy ? Já už mám výčitky. 😁

anniej
1. bře 2020

Já do 27tt nepřibrala ani kilo, teď mam už 3 kila nahoře přesně ze stejnýho důvodu 🤣 Taky že.u jak prokopnutá 😂 s tim bohužel nic neuděláme, hlavně nemít výčitky, těhotenství je snad jediný období, kdy ty výčitky mít nemusíme 🤣

krupka3
1. bře 2020

Jsem 24tt a jim taky velke porce. Ale pri zvysenem cholesterolu bych se zrovna smazaku zkusila vyhnout.

marymaryk
autor
1. bře 2020

@anniej no jako já už se fakt cítím jako prase, zatím prý přibírám normálně žádné šílené kila nahoru 🙄🤣 ale prostě ty porce jsou někdy šílene a to nejím třeba sladkosti atd ...😁....

marymaryk
autor
1. bře 2020

@krupka3 no ten cholesterol je zvýšený fakt malinko to doktorka říkala že je v těhotenství normální,spíš ten cukr ji víc znepokojoval...
A na ten smažák jsem dneska měla prostě chuť a to bylo silnější než já 😁 ...smažené Jinak moc teď nejím jen ty velké porce to jo 🙄😁

krupka3
1. bře 2020

@marymaryk No ja se bez muceni priznam, ze na smazak mam posledni dobou fakt chut taky, asi si ho nekdy dam 😀 A pokud mas zvyseny cukr, mozna by bylo vhodne zvazit to ogtt driv nez ve 27tt, at pripadnou cukrovku muzes zacit vcas kompenzovat, neni to legrace.

amazonkajanik
1. bře 2020

@marymaryk noční nájezdy na zmrzlinu , těstovinový salát jak pro golema a když jsem šla rodit,měla jsem 24kg nahoře 😂

marymaryk
autor
1. bře 2020

@krupka3 já mám ten cukr právě hodně nízký, tak jsem zvědavá co mi doktorka na diabetice řekne. Velký vůbec není 😁
Ale ten smažák mi dnes bodl..ale zase na nějakou dobu budu mít klid 🤣

marymaryk
autor
1. bře 2020

@amazonkajanik no jsem ráda že čtu,že ten Apetit je normální. Přítel se mi už směje 🙄😁🤣

makra1988
1. bře 2020

Jsem 37 tt a nepribrala jsem ještě ani kg, buďte ráda za apetit, i když neplatí heslo,, jist za dva,, 🤣já patřím do té druhé skupinky, kdy jsem 5 měsíců měla hlavu v záchodu a mám.k jídlu a pití do teď nechuť. Těším se až se najim a budu mít z toho dobrý pocit 😉u prvního těhotenství to nebylo lepší ale to jsem aspoň 8kg přibrala

amazonkajanik
1. bře 2020

@marymaryk ať se nesměje,ono to na něj může jít taky. Ne nadarmo se říká,že je těhotná jak žena,tak i muž 😉 ten můj teda bouchal jen tu zmrzlinu a čokoládu 😂

jjasmina
2. bře 2020

@marymaryk á bych to neřešila , nepřišlo mi, že bych se v tehu přejídala, ale apetit jsem teda měla. Před porodem 20 kg nahoře. včera měla malá dva tydny a já mám už jen nějake 4 kg nahoře. Takže no stres 🙂

zelenoockaa
2. bře 2020

Myslím si že běžný stav... :D. Já teda naopak cca od toho 24tt musím jist malé porce, jakože spíš poloviční, jinak mě pálí žáha a celkově je mi zle. Teď jsem ve 31tt 🙂

petulejan
2. bře 2020

Já jsem jedla jak neurvalá 🙈 kolikrát jsem koukala na chlapa,že nedojedl,protože já měla pořád málo 🙈 no hrůza,taky to teď poctivě shazuji 🤦‍♀️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru