34.tt - hlava, žebra a dýchání. Jak to zvládnout?

vendula1407
1. říj 2019

Píšu jsem protože už si nevím rady... od začátku těhu mě něco trápí a litám po dr. (všechna vyšetření dopadla dobře)... poslední dny mě trápí hrozná únava, do toho bolesti hlavy a tlak pod žebry a strašně blbě se mi dýchá... dr mi na to nikdy nic neřekne, beru dva týdny železo z lékárny protože mi dr předepsaná nějaké, které mi dělalo šílené stavy... prosím je to vše normální nebo se mám bát? Tlak mám vždy do max 130/85...otoky jen rukou... děkuji za každou zkušenost nebo radu jak tohle zvládnout...

papaja123456
1. říj 2019

@vendula1407 já myslím že je to úplně normální. Nestrachuj se a odpočívej.

vendula1407
autor
1. říj 2019

@papaja123456 moc dekuju! Nejradši bych byla pro klid duše pořad někde u dr :( jsem fakt zralá na blázinec...

nik1
1. říj 2019

Jsem ve 35. týdnu. Odpoledne jsem ráda, že si můžu lehnout se synem a stejně jsem večer úplně zničená. Funím jak lokomotiva, malá se mi snaží nakopat žaludek do krku a žebra mi páčí každý večer. Jen ty bolesti hlavy a otoky nemám. Ten poslední měsíc bude fakt dřina.

vendula1407
autor
1. říj 2019

@nik1 to jste hrdinka u mě! Držte se a děkuji za zkušenost! Aspoň vím, ze v tom nejsem sama :((

hasara33
1. říj 2019

@vendula1407 ahoj, já se cítila stejně a pak mi zjistil dr. chudokrevnost a předepsal železo, od té doby co ho beru tak je to znatelně lepší ....jestli ti předepisoval tvůj dr. nějaké co ti nedělalo dobře tak zkus poprosit o jiné na předpis (mě se můj ptal jestli mi je po něm dobře a kdyby nebylo tak předepíše jiné, ale naštěstí mě to nic nedělá), to, co není na předpis není tak koncetrovaný takže to nejspíš nestačí na doplnění železa v krvi 🤷 jinak tlak mám stejný jako ty plus mínus celé těhotenství akorát tedy bez otoků

eithelwing
1. říj 2019

Přijde mi to normální. Vždy ráno a dopoledne mi bylo na omdlení, nemohla jsem popadnout dech. Odpoledne a večer se to lepšilo.
Vše se usměrnilo, když dcera sestoupila poslední dva týdny dolů..😊 Teda... Netlačila mi už nahoře, takže dýchání lepší. Ale zase dole to taky nebylo dvakrát nm příjemné. 😀

nik1
1. říj 2019

Poslední měsíc už opravdu není o pohodlí. Proto se ženské na porod docela těší. U prvního jsem taky přemýšlela nad každým píchnutím, ale teď na to není čas. Dvouleťáka nezajímá, že maminku pálí žáha. No, snažím si to užít, protože třetí už neplánujeme. A až se malá narodí, vím, že mi ty pohyby v břiše budou chybět. Hlavu vzhůru, to doklepeme.

pipi_puncocha
1. říj 2019

Taky teď končím 34tt... minule jsem tyhle problémy srdceryvně líčila svému gynekologovi a on se na mě podíval a suše konstatoval "a proto se tomu říká jiný stav." A bylo hotovo.😅

vendula1407
autor
2. říj 2019

@hasara33 děkuji moc za radu! Zkusím teď ještě to na předpis vzít a pokud půjdu zase zvracet poprosím o jiné predpisové. Snad to bude tím železem...

lida9
2. říj 2019

zelezo mi taky nesedelo, ale na to dychani doporucuji solnou jeskyni a tam se hezky prodychat... efekt mi pak vydrzel 2 az 3 dny, supr uleva🙂

slunecnice358
2. říj 2019

@vendula1407 jasně, že v tom nejste sama! Snad každá těhotná má tyto obtíže 🤷🏻‍♀️🙏🏻

vendula1407
autor
2. říj 2019

@slunecnice358 já když to někomu řeknu nebo doma, koukají na mě jak na hypochondra... :// to jsem před těhu nikdy s ničím nikde nebyla 🤦🏼‍♀️😂

pathan
3. říj 2019

Za mě čím víc pohybu a aktivit, tím menší potíže. Říká skoro čtyřicetiletá těhotná, co pracovala až do mateřské, se čtyřletým starším dítětem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru