Homeopatika pro otočení miminka hlavou dolů - zkušenost?

zuuzaa86
30. črc 2014

Ahoj holky, potrebovala bych poradit. Jsem 33/34 tyden a dle posledni kontroly je mimi koncem panevnim, snazim se cvicit vsechny mozne cviky, babske rady taky zkousim, ale slysela jsem i o nejakych homeopaticich, ktere tomu take mohou napomoci. Nemate s tim nejaka nahodou zkusenost? Lze je koupit v obyc lekarne bez doporuceni doktora? Nevim, jestli se do toho mam poustet, preci jen s homeopatiky nemam moc zkusenosti. Nevite na jakym principu tyto funguji? Kdybych treba uz mela malou hlavou dolu a nepoznala to, brala je dal, zda by se zas neotocila zpet? 🙂 mozna uz mi z toho zacina i hrabat..:D ale hrozne se bojim cisarskeho rezu, tak bych rada udelala maximum pro to, aby se me mimisek otocil. dekuju moc a preju prijemne tehulkovani.. 😉

duvi21
30. črc 2014

Našla jsem něco tady na Konikovi, tak Ti to sem pisu. Mam to opsane, kdybych to nahodou taky potrebovala, mimi me zatim kope porad dole, ale ma cas 🙂 Takze: Obraceni ditete, ktere naleha na vchod panevnim koncem - PULSATILLA 9CH. (Take pri plactivych naladach nastavajici maminky, jeji touha po podpore a venovani se. Potreba cerstveho vzduchu a pohybu.) 2 krat denne 5 granulek 2-3 dny, respekt. do zretelneho uklidneni. To asi vis, ze pred a po podani homeo se nesmi min. ctvrt hodiny nic pit ani jist, cistit zuby (popr. muzes pouze vodu) a ze homeo nemaji prijit do styku s zadnou elektronikou (mobil, mikrovlnka apod.) Tak zkus a noooc drzim pesti. Doufam, ze mimi najde tu spravnou polohu 🙂

pt1981
30. črc 2014

@zuuzaa86 já jsem na tom stejně, jako ty, malá je KP a v pondělí mi mudr říkala, že je minimální šance na otočení, protože už má 3100g a 45cm.... Já si zase říkám, že třeba ta příroda ví, proč se malá neotočila, že by třeba mohly být nějaké komplikace a proto tak je... V pondělí se jdu registrovat do porodnice, tak jsem zvědavá, co mi řeknou. Z císaře mám taky strach, ale větší z toho, že bych musela KP rodit přirozeně... Tak ti držím pěsti a sobě vlastně taky 🙂

apacheee
AMBASADORKA
30. črc 2014

Ahoj, můj prcek je taky koncem pánevním, vyzkoušela jsem na otočení snad úplně vše kromě homeopatik🙂, takže s těmi ti neporadím, ale prý je docela účinné moxování (u mě nezabralo). Jinak CS není jedinou možností, jak se může prcek narodit, my nakonec půjdeme po zvážení všech možností pro a proti a lékařském vyšetření do přirozeného porodu KP. Jinak držím palce, ať se mrňous ještě otočí🙂

zuuzaa86
autor
30. črc 2014

@duvi21 dekuju moc za info, a nevis, jestli se to da koupit normalne v lekarne nebo musim do nejake specializovane prodejny?

zuuzaa86
autor
30. črc 2014

@pt1981 jojo to jsem taky cetla, ze kolikrat se miminka ani otocit nemohou, kvuli necemu, co jim brani. taky moc drzim palecky, slyusela jsem i o pripadech, kdy se miminka otacela v den porodu nebo pri porodu, takze hlavu vzhuru..;) a zkusela jsi taky nejake babske rady a cviky, apod?

apacheee
AMBASADORKA
30. črc 2014

@zuuzaa86 Já teď objednávala homeopatika k porodu tady, tak zkus kouknout, určitě budou mít i ta, co potřebuješ ty🙂
http://www.lekarnaave.cz/

zuuzaa86
autor
30. črc 2014

@apacheee aha no vidis to, a co ze je to to moxovani a kolik to tak priblizne stoji? jeste existuje nejaky hmat co ti provede zkuseny lekar a manualne mimi otoci, ale prijde me to trochu brutalni...ale zas kdyz to pomuze, tak proc ne🙂 ja jsem taky na vazkach, strasne bych chtela rodit prirozene, ale hrozne se bojim komplikaci pri KP a norm porodu. Ale kdyby to v porodce umoznili a vse by bylo ok, tak bych do toho mozna taky sla...pry se u toho tedy ale dost nastrihava, nebo je i velky riziko natrhnuti.

zuuzaa86
autor
30. črc 2014

@apacheee dekuju moc za tip a ty homeopatika muzes brat sama bez porady s lekarem?

apacheee
AMBASADORKA
30. črc 2014

@zuuzaa86 Neboj, moxování není nic tak brutálního - je to směr tradiční čínské medicíny, celé to spočívá v tom, že moxou (což je taková pelyňková cigareta) nahříváš jeden bod na malíčku u nohy a miminko to stimuluje k větší aktivitě, takže je větší šance, že se otočí🙂
Já cvičím s balonkem aniball a v porodnici jsme konzultovali, že nástřih vůbec nemusí být nutný, ono i při vaginálním porodu KP by furt ten největší rozměr měl být hlavička, takže ten nástřih a křupnutí by neměl hrozit o nic víc než při porodu hlavičkou, spíš ho většina lékařů dělá preventivně:(

zuuzaa86
autor
30. črc 2014

aha a v kolikatem tydnu jsi na tom moxovani byla? ja jsem registrovana v Podoli v Praze a na porodnim kurzu nam asistentka rikala, ze tam nemaji problem rodit s KP prirozene, ale potom zase jina PA take v Podoli mi rikala, ze u prvorodicek davaji jasneho cisare, tak ja nevim no....asi v tom nemaji tak uplne jasno🙂

apacheee
AMBASADORKA
30. črc 2014

@zuuzaa86 No, byla jsem tam asi ve 35. tt, tam mi jedna doktorka ukázala, jak se to dělá a od té doby jsme moxovali doma - má se to dělat 2x denně. No, některé porodnice s tím problém mají a některé zase ne🙂 Ono, je i potřeba pohlídat určité podmínky, aby pro tebe ten přirozený porod byl vhodný - jako např. váha miminka od 2500 do 3500 gramů u prvorodičky, dobré rozměry pánve a přesná poloha miminka. Mně třeba doktorka řekla, že pokud se pohlídají tyto podmínky, neměl by to být o nic komplikovanější porod než při porodu hlavičkou, rizika jsou prostě vždycky u každého porodu:(

milatka
30. črc 2014

Můj syn byl dlouho KP,cvičila jsem cviky od porodní asistentky a napomohly 😢 .Nakonec se otočil asi ve 38 týdnu v tramvaji. Četla jsem o jedné paní,které se otočil v kině. Takže to možná bylo hlukem.
Jinak po mých zkušenostech s porody bych jako prvorodička do porodu KP nešla.

duvi21
30. črc 2014

@zuuzaa86 Myslim, ze temer vsechna homeopatika jsou bez predpisu a ty je bezpecne brat tech par dnu, toho bych se vubec nebala. Pokud je v lekarne nebudou mit, objednaji je do druheho dne.

pt1981
30. črc 2014

@zuuzaa86 jo, cvičení jsem zkoušela, chodím jednou týdně na těhotenský cvičení, tak mi tam poradili, co mám zkoučet, ale stejnak nic... Malá je rozvalená, jednou noženkou mě kope do břicha, druhou noženkou do páteře... Má hafo místa, tak tomu moc nevěřím, že by se otočila,l lumpačka 😀. Ale ono nám to nějak oběma dopadne a bude dobře 🙂

treasurka
30. črc 2014

Jak říkal Sheldon z The Big Babg Theory: Co budeme dneska dělat? Můžeme jít do drogérie smát se lidem, co si kupují homeopatika 😀 😀 😀 😀 😀

achjonetusim
30. črc 2014

@treasurka Par let zpatky bych se smala s tebou, ale bohuzel (nebo bohudiky?!) jsem po x nemocich ( ne jenom "rymicka") zjistila ze na me, my dite, myho psa a svete div se i myho chlapa homeopatika zabiraj 🙂

evca_benatky
30. črc 2014

Jaké babské rady máte vyzkoušené? Já slyšela, že je dobré svítit baterkou na spodní část bříška a přikládat studené do horní části (třeba mraženým hráškem). Miminko jde přirozeně za světlem a od chladu se chce vzdálit.. My jsme se tak natočili, ale možná by to prcek zvládl i bez toho. Každopádně pokud má třeba pupeční šňůru omotanou kolem krku, nenatočí se správně ani po homeopatikách ani po žádných babských radách.
Držím palce 🙂

treasurka
30. črc 2014

@achjonetusim Jojo, věř a víra tvá tě uzdraví 😉 Ale chápu, že když je člověku líp, tak je mu jedno, proč to tak je, a tak nazývá lékem homeopatika i když by stejně tak mohl nazývat cukr z Kauflandu 🙂

apacheee
AMBASADORKA
30. črc 2014

@treasurka Tvůj názor ti nikdo nebere a máš na něj samozřejmě právo, možná by jen stačilo necpat ho zakladatelce, když se ptá na rady:(

achjonetusim
30. črc 2014

@treasurka No nevim nevim, ja neverila a porad s logikou veci zapasim, moc neverim a vzdycky ty mrchy homeopaticky beztak zaberou. No hruza!

llluckaaa
30. črc 2014

@treasurka Třeba je to tak, že si vyléčení natolik nepřipouštíš, že ti ani homeo nepomohou 😀 Já na ně taky nějak zvlášť nevěřím, ale zrovna teď jsem řešila takový zdravotní problém a už jsem ho nechtěla znovu léčit atb, takže jsem zkusila jednu kombinaci homeopatik na radu doktorky a kupodivu a překvapivě mi pomohla 🙂
@zuuzaa86 Zkus napsat dotaz do poradny na svethomeopatie.cz Já to tam zkoušela a dr. odpovídá do druhého dne 🙂 S homeopatiky na přetočení zkušenost nemám, měla jsem dvě děti KP od 32 tt a zůstaly tak až do porodu 😅

treasurka
30. črc 2014

@achjonetusim Já bych to tak tragicky nebrala, však placebo efekt je stará věc 😉

treasurka
30. črc 2014

@apacheee A kde ho prosím komu cpu? 😕

zuuzaa86
autor
30. črc 2014

@apacheee tak jsem se dneska byla zeptat v lekarne na ty homeopatika a lekarnice mi rekla, ze bych se o tom mela nejdriv poradit s doktorem, jako meli je tam, ale asi si to radsi nebudu sama ordinovat.

zuuzaa86
autor
30. črc 2014

@duvi21 ja se prave ptala dnes v lekarne a pani lekarnice rikala, ze by si to nevzala na triko, ze se mam nejdriv púoradit s doktorem jak to uzivat, davkovat a tak..ale vim, ze muj doktor tomu moc naklonen zrovna neni.

zuuzaa86
autor
30. črc 2014

@treasurka ja tomu taky nejsem nejak naklonena, nebo resp jeste jsem nikdy zadny nezkousela, ale zacinam byt trochu vydesena z toho cisare, tak zkousim, co se da.

zuuzaa86
autor
30. črc 2014

@evca_benatky ja zatim jen zkousela ty cviky, i baterkou mi manzel svitil do podbrisku a mluvil na malou, to se docela hybala...a dneska jsem zkousela poustet hudbu do podbrisku a malou to docela rozhybalo....ale stejne se zatim asi nepretocila, mrcha..\...:D ale podkladat studenym na bricho to jsem neslysela..to musi byt dost neprijemny

zuuzaa86
autor
30. črc 2014

@llluckaaa zkousela jsem psat na jednu stranku a tam mi napsali, ze na dalku radsi nic neradi, ze by byla treba konzultace....ale je to hodne drahy, takze na to prdim.

achjonetusim
30. črc 2014

@llluckaaa Mam stejnou zkusenost. Tezko muzou zabrat jako placebo kdyz o nich prijemce ani nevi 😎 😀 . Trebas nas pes ma sice mozek ale moc bych ho neprecenovala 😀 Ja jejich ucinky nikomu necpu, spis se usmivam nad skeptikama co je nikdy ani nevyzkouseli, pripominaji mi sebe pred par lety.

evullinna
30. črc 2014

Mně se otočil malej právě v tomto týdnu a to jsem 35tt, přišla jsem na první monitor k doktorce a sestřička říkala, tak jak ho tam máte a já že koncem pánevním na pravé straně nahoře, aby hledala srdíčko a ono nic, tak jela pak směrem dolů a chytla ho krásně a tak si říkám jak tam tedy leží, no natočila krásný monitor a pak mě prohlížela doktorka na ultrazvuku a řekla: ¨Tak já jsem spokojená, krásně leží hlavičkou dolů!!' Musela jsem se smát, snad mu to vydrží 🙂 otočil se ale sám bez jakékoliv pomoci, osobně bych asi nic necvičila, mimi dobře ví, proč tam je právě v této poloze 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru