Hrozící předčasný porod, měla jste některá?

ddeniska21
26. dub 2017

Ahoj maminky, ležím v nemocnici už týden pro hrozící předčasný porod. Jsem 31+3, hrdlo měkké, uzavřené, funkční délka 19 mm, hlavička naléhá.
Tři dny jsem dostávala pouze kapačku magnézka, teď už třetí den nic a to mě tady chtějí ještě týden nechat. Dostávám pouze
Magnezium v tabletách 6x denně. To ale snad můžu i doma, ne? Bydlim hned u nemocnice přes cestu. Měla jste to některá taky tak?
Jaká byla funkční délka u vás?

monika894
26. dub 2017

Ahoj, v srpnu jsem skončila v nemocnici v 32+5tt, délka čípku 15mm, volně pro prst, brala jsem magnosolv od 21.tt. Dostala jsem kortikoidy na dozrani plic (předtím jem 2krát rodila předčasně) a jen ležela. Nechali si me tam 3 týdny. Malá se nakonec narodila v 37+3tt

alboo
26. dub 2017

@ddeniska21 upřímně často je hospitalizace pouze z toho důvodu. Že málokterá ženská vydrží doma ležet...

ddeniska21
autor
26. dub 2017

No to asi ano, ale otazka je, jestli tim lezenim necemu zabranis. Ja jsem to doma ale dodrzovala poctive.

paracka
26. dub 2017

@ddeniska21 ahoj, ležela jsem 3 týdny od 32 tg v nemocnici na kapačkách magnézka a syn se narodil ve 37+3 tg, je to o tom aby byli doktoři sichrovaní a doma nevydržíš ležet a odpočívat v klidu

lilulilu
26. dub 2017

Ja lezela na riziku cca od 31tt do cca 37tt. CS 6 a hodne a často mi tvrdlo bricho. Dostavala jsem 1x denne Magnosolv, jinak nic. Ale domu me nepustili ani za nic, az v tom 37tt.

vorisekk
27. dub 2017

@ddeniska21 Ahojky, já měla dva předčasné porody, každý jiný.
U první holčičky mi ve 31tt začalo často tvrdnout bříško a skončila jsem také na 14 dní v nemocnici na kapačkách. Také mi píchly kortikoidy na dozrání plic miminka. Dcerka se na rodila ve 33 tt a byla v pořádku. V inkubátoru byla snad jen dva dny.
U druhé to bylo paradoxně horší byť se narodila ve 35tt. Praskla mi doma plodovka a ten den se také narodila, ale tím, že jsem žádné kortikoidy nedostala na dozrání plic miminka, měla dcerka problémy s dýcháním. Je také v pořádku, zaplaťpánbůh. Teď čekáme třetí, tak doufám, že bude vše v pořádku i když jsem smířená s tím, že se narodí také dříve. Naštěstí lékaři už umí zázraky ❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru