Jak se cítíte ve lll. trimestru?

mrsnikola
4. led 2015

Zdravím dámy, chtěla jsem se jen zeptat jak se vlastně cítíte? Co vaše pocity těsně před příchodem drobečka na svět, jestli máte pochybnosti a tak dál... 🙂 já jestli nejsem prostě divná ☹ Díky všem za sdílení a otevřenost

makuka88
4. led 2015

Ahoj ja měla 7. az 8. mesic ještě furt pochybnosti a pak v 9. měsíci se ti zlepšilo a těším se 🙂 ale furt se bojím jak co bude ...

lucyp13
4. led 2015

jsem teď na začátku 7 měsíce a už se začínám zajímat o kočárky a vybavení do teď jsem byla v práci a nestíhala jsem. Citím se dobře, jen trochu neohrabaně a to mám nahoře jen 6 kg a všechno v břiše. Ale už se těším...resp. jsem zvědavá 🙂

lrg
4. led 2015

Poprvé jsem brečela den před indukcí, že vlastně žádné dítě nechci 🙂 Nebo jsem se dívala do prázdné postýlky a říkala si, nevěřím, že fakt budu mít děti, neumím si to představit, určitě zemřu při porodu! 🙂 No a teď čekám druhý a říkám si, přece nemůžu mít ráda druhé dítě jako první, když je druhé a co chudák moje prvorozená, jak to zvládne a jak já to vůbec zvládnu..... Toliko moje pocity 🙂

0508
4. led 2015

@mrsnikola my máme 2 týdny před porodem a začínám se docela všeho děsit. Zatím ne porodu jako takovýho, ale bojím se, že po porodu se u nás návštěvy budou střídat jako ponožky a já nebudu mít klid, že manžel nebude stát při mě, když tchýni něco řeknu nebo že to svede na moje rozbouřený hormony a já budu akorát za debila a tak různě. Teď na mě akorát padla taková špatná nálada a šrotuje mi to v hlavě jak mlýnský kolo.

mrsnikola
autor
4. led 2015

Děkuju za upřímnost.... Já prostě jen nevím, jak s tím drobkem naložit ☹ pravdou je, že fakt čekám na ten "zázrak" porodu, kdy se ve mě probudí TEN pocit ☹ zatím nějak nevím, jak se s tím vyrovnat, jak s tím mluvit a i když mám všechno nachystané a jsem šťastná, že budeme mít miminko, nějak to není pořád, jak by se čekalo .... možná je to tím, že to nebylo plánované....nevím ☹ ale je mi z toho smutno a stydím se

laska.nezna.hranic
4. led 2015

@mrsnikola - neboj, nejdýl ve chvíli, kdy se o mimi budeš bát, si uvědomíš, jak neskutečně silný TEN pocit je. stačí, aby se malá trošku ducla nebo se nadechla o setinu vteřiny později a uvidíš, že to tam někde je 🙂 nestyď se za pocity, které neznáš, jen proto, že jsi je ještě neměla možnost zažít. však ono to přijde. nic si nepředstavuj, neplánuj a uvidíš, že to spolu krásně zvládnete. než se vzpamatuješ, budete sfoukávat první svíčku na dortu a ty to už coby zkušená mamina budeš mít na háku a možná v tu chvíli zatoužíš po dalším 😉 žádný stres 🙂 divná nejsi, všemožné myšlenky se honí hlavou každé maminy. a ono je asi jedno, jestli jde o první, nebo páté mimi...

mrsnikola
autor
5. led 2015

@laska.nezna.hranic děkuju moc za takovou odpověď..docela jsi mě uklidnila. Začala jsem být lehce nesvá, ale myslím, že máš pravdu. Časem to příjde určitě. Jen jsem měla strach, abych nebyla zralá na Chocholouška :-/

0508
5. led 2015

@laska.nezna.hranic to jsi napsala moc pěkně. Teď nad tím prostě taky nepřemýšlím, nechám to až se nám malá narodí. Musím říct, že mi možná trošku pomáhá v přípravách na malou i to, že spím u malé v pokojíčku, tak se na to už tak trošku 'připravuju' a říkám si, ještě 2-3 týdny a už tu bude taky a nenechá mě spát v klidu celou noc 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru