Kolik jste přibraly v těhotenství?

sssmisek
24. únor 2015

Ahojky všechny maminky a budoucí maminky. Chtěla jsem se jenom informativně zeptat kolik jste přibraly v těhotenství. Vím,že každá to má jinak,že se nedá řídit podle žádných tabulek 🙂 . Jsem ve 32tt a mám už 11kg nahoře,nevíme co čekáme je to překvapení ale poslední dobou jsem úplně závislá na čokoládě. Není den kdy bych si ji odkřekla,ale budu muset protože ještě mám před sebou 2 měsíce a v takovém tempu se asi zachvilku neunesu. 🙂Děkuji za jakoukoliv odpověd

ingrid3
24. únor 2015

Ahoj, taktéž jsem závislák, a to nejen na čokoládě - komplet na sladkém, takže chápu. Já měla výchozí váhu 57 kg. S dcerou jsem přibrala 14 kg, ale dvanáct jsem nechala v porodnici, to jsem teda koukala jak blázen! Se synem jsem přibrala 8 kg (měla jsem těhotenskou cukrovku) a šla jsem z porodnice taktéž s téměř 60 kg. Pak se v tom lidském těle vyznej 😉 . Děti byly obě kolem 3,4 kg. Celý dospělý život dost bojuji, abych váhu do těch 60 kg udržela, ale v těhotenství jsem měla vyloženě štěstí, tak krásně jsem nikdy nejedla (hlavně v tom prvním) a téměř bez následků a pak ještě co jsem spořádala během kojení...hory jídla a kila nepřibývala. Ráda na to vzpomínám 😀 .Takže mlsej, třeba jen dopoledne, ale rozhodně si těhotenství i čokoládu užívej! Hodně zdraví.

marion14
24. únor 2015

Ahoj! Já jsem ve 23. týdnu a nahoře mám osm kilo, výchozí váha 50. V prvním trimestru jsem měla celkem nepříjemný nevolnosti, zato teď si to vynahrazuju. 😀 No - jsem zvědavá, jak budu vypadat po porodu, ale doufám, že to pak nějak půjde dolů kojením a běháním kolem miminka. A když ne, tak se svět taky nezblázní... Hlavně ať je miminko v pořádku! 😉

lenkavd
24. únor 2015

@sssmisek já u prvního 15 a u druhého 20 a to jsem nejedla nějak víc, než netěhotná. Ale jsem vysoká a hubená a tyto typy přibírají obvykle víc. Dolů to šlo úplně v pohodě.
Každopádně kdyžtak čtu o té čokoládě, u první jsem to měla taky. Cca tak měsíc před porodem jsem snědla třeba půl kila čokolády denně,asi to tělo potřebovalo a přitom jsem za ten poslední měsíc nepřibrala ani gram. U druhé jsem to neměla. Takže doporučuji poslouchat svoje tělo, ono ví, co dělá.....

fillipepi
24. únor 2015

Já jsem stihla teď do 40. týdne nabrat 17 kilo, mám pořád hlad a chuť na sladké, začínala jsem na 59 kilech/165 cm

andelka
24. únor 2015

Tak já u prvního 7.5 kg a u druhého 11kg. Sladké jsem si neupirala,ale ani neprehanela,jedla jsem normálně. U druhého bylo i víc pohybu. U prvního jsem nechala všechno v porodnici a kojením ještě zhubla.U druheho šlo dolu hned 7kg,zbytek během 3mesicu,a pak kojením ještě něco. Pribirat jsem začala až po odstavení. Na dobu po porodu vzpomínám moc ráda 🙂 moje nejstihlejsi a nejprsatejsi obdobi 😀

silvik77
24. únor 2015

Já jsem v 31.týdnu a nahoře mám 8 kg. Výchozí 58 kg, teď 66 kg.

fillipepi
24. únor 2015

pardon, 49 kilech/165 cm 🙂

sisinka74
24. únor 2015

ja 14kilo a od 30.tt jsem zhubla 2kg, takze 12kg, a to me strasili, ze v poslednim trimestru se pribira nejvic 😀

miruskapivonka
25. únor 2015

také jsem hooodně ujížděla na čokoládě a na všem sladkým... první těhu jsem nabrala 8,5 kg a druhé 9 kg. Ale neřeš to, také jsem se bála posledního měsíce a to jsem překvapivě nepřibrala nic 🙂

malalucie
26. únor 2015

+-mesic do porodu, jedla jsem spis i min nez bezne, o dost dyl nez jen prvni tri mesice jsem od rana do rana zvracela a hormony mi i tak nahodily skoro 20kg!! Pri vysce 160cm fakt utrpeni to tahat s sebou, uf. Kdybych aspon mela chute a vedela, ze jsem se proste vyzrala, bylo by mi lip 😀

lenkalenica
11. bře 2015

Ja jsem ve 38. tt a mam nahoru 26 kg, začínala jsem na 58, takže klid holky, co bych za ty vaše váhy dala 🙂

marki133
11. bře 2015

@lenkalenica Jee, vidím Přerov, tak to se možná potkáme v porodnici 🙂

alyssa18
11. bře 2015

Já jsem v 38. týdnu a nahoře mám nějakých 12 kilo. V ničem jsem se během těhotenství neomezovala. Jsem taky na sladké, nějaký mls jsem měla každý den určitě. 😀 Ono to nemá v těhotenství moc smysl nějak řešit. Má-li člověk přibrat, tak přibere, i kdyby se ládoval jen ovocem a zeleninou. Tělo si řekne, co potřebuje. 🙂

orchideas1
11. bře 2015

Přibrala jsem 21 kg, ale ke konci jsem byla celá oteklá, takže něco byla voda. V porodnici jsem nechala 9 kg, teď 3 měsíce po porodu mám dole zatím celkem 17 kg 🙂 Jo a do půlky šestého měsíce jsem nepřibrala ani gram

golla
11. bře 2015

9 kg, v porodnici jsem nechala 6 a kojenim k dnesnimu dni jsem minus dalsich 5 kg.. cca

pafca4
11. bře 2015

já 11 kg. Ted mám pořád 3 kg nahoře, ale jím jako prokopnutá 🙂

keeshka
11. bře 2015

Začala jsem přibírat na konci II. trimestru, do té doby jsem 4kg zhubla. No a za tu chvíli jsem stačila nabrat 16kg, kdy jsem ve 40.týdnu přibrala 3kg za týden. Takže jsem se opravdu hodně zavodňovala a tudíž hned v 6.ti nedělí jsem měla všechny kg dole. Jinak, celé těhotenství jsem jedla normálně, na konci jsem si sladké opravdu neodpoustila, protože do poloviny II. trimestru jsem ho nemohla ani cítit.
Takže když máš přibrat, tak přibereš a prostě to neovlivníš. Kdy jindy si dopřát to co chceš 🙂

terezap5
11. bře 2015

Já jsem 33tt a mám +22 kg 😔

jaja01k
11. bře 2015

Jsem v 37tt a mám nahoře 9 kg. V prvním těhotenství jsem nabrala celkem 13 kg.

pavlakosec
11. bře 2015

Sice jsem teprve v 10tt a máme 3kg dolů ale budu se muset hlídat celou dobu. Bohužel bojuju s váhou celý život. Nechci ale vypadat i půl roku po porodu jako těhotná. Tenhle článek to myslím vysvětluje dobře. http://www.babyweb.cz/kolik-muzeme-v-tehotenstv...

lenkalenica
12. bře 2015

@marki133 možná 🙂 my teda podle ultrazvuku máme termín 31.3., kdy vy? 🙂

lenkalenica
12. bře 2015

@pavlakosec tak to jsem byla podle clanku asi hodne podvyzivena :D ono to kolikrat ani ovlivnit nejde...nerikam, ze nejim, to jo...ale urcite ne tak, ze bych pribrala 26 kilo z jidla :/ no co, snad to pujde rychle dolu 🙂

janemcova
12. bře 2015

Ahoj, hlasim 29 tt dvojcatka a nahore mam 8 Kg. 🙂

pomykalovak
12. bře 2015

Přibrala jsem 14 kg, a to jen díky těhotenské cukrovce - držela jsem celkem přísně tu scharidovou dietu, jinak by to bylo o mnoho více 🙂

zmrz_lina
12. bře 2015

Dnes 39+0 a nahoře 12 kg.

maudn
12. bře 2015

hrozivých 40kg,ale mám ted 50 kg dole

maudn
12. bře 2015

já jsem totiž po prvním zhubla 40 a pak nastal rychlí jojoefekt po tom,co jsem mela tehu chutě a přejídání... no pyšná na to nejsem🙂

marki133
12. bře 2015

@lenkalenica My máme první termín 5. dubna a podle UZ 7.dubna, tak uvidíme 🙂

lenkalenica
13. bře 2015

@maudn ty jo, tak to je zatim asi nejvic co jsem slysela 🙂

@marki133 tak ja doufam, ze prenaset nebudu, uz bych chtela rodit klidne hned 🙂 ale 7. dubna jsem se narodila ja, tak by si ta nase cacorka hezky vybrala 🙂

lenjii
13. bře 2015

Přibrala jsem 16kg v těhotenství. 14dní po porodu bylo dole 18. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru