Maminky, co jste spaly na zádech, máte zdravá miminka?

darina7
23. zář 2016

Ahoj maminky,

vím, že se tady někde psalo, jestli je možné v těhotenství obzvláště ve 3.trimestru ležet na zádech a většinou odpovídaly jen těhotné. Mě by zajímalo, jestli i maminky, které spaly na zádech mají zdravá miminka. Snažím se spát na boku, ale protože, když ležím na pravém boku, tak mám strašné bolesti, jak mě malá kope do ledviny a mám ji hodně zvětšenou a hrozili mi stentem nebo jak se to jmenuje, tak můžu spát jen na levém boku a z toho mě strašně bolí záda a celkově snad vše, tak ať už o tom vím nebo ne, v noci se na chvíli prostě na ty záda překulím a snad tam neležím ani dlouho, protože se mi opravdu velmi špatně dýchá a je mi špatně, ale i tak mám o malou strach..kdybych ležela na těch zádech třeba hodinu, 2hodiny a ve spánku o tom nevěděla, jestli bude v pořádku. Na předpor. kurzu totiž říkali, že dochází k utlačování dolní duté žíly a nedokrvuje se mozek maminky a tím pádem je i špatně okysličené miminko, že se i mu špatně dýchá...:( Tak z toho teď mám strach..
Děkuji za reakce

gabca91
23. zář 2016

tak já za sebe muzu rict ze sem spala na zadech protoze jinak bych se nevyspala snad vubec a to u vsech3 tehotenstvi a deti jsou zdrave jak rybicky

darina7
autor
23. zář 2016

Jé, tak moc děkuji!🙂.. To jsem potřebovala slyšet.. já cíleně na zádech neležím a neusínám, protože se mi tak špatně dýchá, ale občas se tak v noci prostě vzbudím a pak z toho mám strach...

gabca91
23. zář 2016

mě se taky tak špatne spalo ja jsem typ co spí vyložene jen na břichu takze to v těhotenství byl pro me boj se vyspat aspon trochu a ty zada byli ke konci jedinou nejlepsi variantou jak si trochu odpocinout a moje doktorka nenamitala nic takže ani nevím ze by se to nemelo🙂

pavlapavlapavlapavla
23. zář 2016

Ahooj. Ja spala jen na zadech. Mam dvojcatka a kdyz jsem lezela na boku mela jsem strach, aby jedno nelezelo na druhem. Mam dvojcatka mono-mono. Holky maji ctyri mesice a nepozoruju, ze by jim neco chybelo 😊.

gepe
23. zář 2016

Pri prvorozene pouze levy bok u me v 3trim., jinak mi neslo spat. Na zadech neprijemne aj.
Nyni dalsi a opet 3trim pouze levy bok, obcas na chvilku pravy a zada, coz oboje fakt jen na chvilku.
Ano rika se to co pises o spani na zadech..

petma112
23. zář 2016

Já byla vždycky zvyklá na břiše, tak to pro mě bylo utrpení na zádech, ale dala jsem to. Na boku to bolelo jak čert, ale malej je zdravej jak rybička.

tynuse85
23. zář 2016

Mne moc pomohl velky kojici polstar. Sice jsem spavala na boku, ale za sebe jsem si nastlala koj. polstar a castecne byla jakoby oprena. Byl to takovy kompromis mezi spanim na boku a zadech 🙂

catf
24. zář 2016

@darina7 normálně spím na zádech, takže to pro mě bylo v těhotenství těžké spát na boku a na záda jsem si taky na pár hodin lehla. Ono jak píšeš to není na těch zádech úplně příjemné, ale na pár hodin to je snad v pohodě. Moje miminko s tím nemělo žádné problémy, ale taky jsem v těhotenství nepřibrala (tedy kromě váhy miminka a věcí s tím spojených),
Když spíš na boku, dáváš si mezi kolena polštář? To hodně pomáhá od bolesti zad.

urtica
24. zář 2016

Ahoj, myslím, že si tělo řekne....mně se třeba při lehu na zádech dělalo do několika minut fest špatně, stěží jsem snesla pětiminutové vyšetření ny gyndě. Při spaní na boku se mi osvědčil kojenecký polštář..ale taky to šlo jen na jednom.

darina7
autor
24. zář 2016

@catf Ano, mám spím s kojícím polštářem (takže jej mám mezi kolenama). Ze začátku dobré, ale celou noc spát v jedné poloze několik hodin na jednom boku, to už mi ani ten kojící polštář nepomáhá..a jak jsem psala na tom pravém boku nemůžu ležet (ani to dlouho nevydržím, malá mi dost kope do ledviny, mám ji zvětšenou a když tak ležím i pár minut, tak mě to dost bolí)..Ale říkám si, že to těch pár dnů už vydržím, tak holt na tom jednom boku to vydržím.. ještě mám každé ráno úplně červenofialové nohy, tak mě brní, jak jehličky, kdybych v nich měla...a nebo večer, když ležím.. trombóza to není, asi mi tam malá cosi utiskuje (možná nebude tak malá🙂🙂) a já jsem prcek (159cm a muší váha)...

catf
24. zář 2016

@darina7 a řekla jsi to o těch nohou lékaři? Mně když natékaly nohy po porodu, tak mi doktorka říkala, že to nic není,dokud nezačnou brnět.

nikola_w
24. zář 2016

Ja se teda kolikrát v noci vzbudila na zádech a ani nevim jak jsem se na ne dostala 😄 Syn je naprosto v poradku 😊

darina7
autor
25. zář 2016

@catf lékaři jsem to řekla (na gyndě a pak jsem byla na cévní kvůli trombóze).. Nohy mi právě brní i mění barvu (nejdříve stehna, teď už to jde až do nártů u obou noh), ale doktoři neví, čím to je... měří mi tlak kvůli té prekl. a pak jsem byla na utz na cévním..nic jiného se mnou nedělali...nemůžu s tím v noci ani spát...na internetu jsem k tomu nic nenašla..tak nevím..zkouším teď pít pohankový čaj a kopřivový čaj a s nohama cvičit (s nártama)...ale zatím nic..je to takové brnění, pálení, jakoby jehličky v nohách..nejdříve to bylo jen ráno, pak i večer a teď už to mám celý den..v úterý jdu zase na gyndu...ale jak říkám, tam řeší jen tlak a moč...

darina7
autor
25. zář 2016

barvu těch nohou mám úplně červeno až fialovou..:(...

barchen
28. zář 2016

Spavala jsem na pravem boku a na zadech a vsechno v poradku.Pokud nemas zadne problemy a citis se pohodlne,tak spi jak chces.To mi rekla i moje lekarka.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru