Můžu brát hořčík až do porodu?

radkan91
1. črc 2018

Ahoj,jsem nyní v 31.tt a ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti s hořčíkem. Beru 3x denně 2 tablety hořčíku kvůli opravdu velmi bolestivým křečem břicha,jakmile ho vysadím,křeče se rozběhnou,že sotva vstanu z postele a kroutim se bolestí. Vím,že by se hořčík neměl brát až do porodu,jelikož ovlivňuje stahy dělohy a měl by se přestat užívat cca v 36.tt. Ale mam strach,že se po vysazení křeče opět rozběhnou...Užívala jste některá hořčík až do porodu?

ange_de_la_morte
1. črc 2018

Ony ty křeče pak od 36tt už mají svůj význam - připravují dělohu - obvykle kdo má poslíčky pak má hladší průběh porodu ( alespoň co do první fáze) ... a co dávky jen snížit - tak aby sice děloha se mohla připravovat ale ty jsi mohla trochu fungovat?

katkaloch626
1. črc 2018

Já četla nějaké rady ke správnému porodu eliminující pak všelijaké následky jako ekzémy atd. (ty zajímají nyní hlavně mě) a píší tam, že je správné hořčík brát až do porodu

dominikaromanova
1. črc 2018

@radkan91, zeptej se lékaře, ale vsadím se, že Ti lékař řekne ať hořčík vysadíš kolem 36tt. Rozhodně bych ho nebrala, když Ti to on sám nedoporučí. Hořčík může ovlivnit poslíčky i kontrakce dělohy.

alcar
1. črc 2018

@radkan91 pokud mas magnesko kvuli krecim,tak bych ho po 37.tt (ukoncenem) vysadila. Nema se vysazovat jen magnesko naordinovane kvuli vysokemu tlaku.

gaba_h
1. črc 2018

ja jsem vysazovala... postupne

radkan91
autor
1. črc 2018

@ange_de_la_morte zapomněla jsem vysvětlit,že jsem ty křeče měla pod prsy a po bocích břicha,nebyly to křeče dělohy,spíše břišních svalů..jednou už jsem snížila dávku na 1 tabletu denně a křeče se právě vrátily...

radkan91
autor
1. črc 2018

@katkaloch626 tak to jsem neslyšela,mám právě zato,že by se brát neměl...

radkan91
autor
1. črc 2018

@dominikaromanova s doktorem se samozřejmě domluvím,jen mám takové zkušenosti,že co doktor,to názor,proto se ptám i zde...vím,že bych ho brát neměla,ale ty křeče se fakt nedají,naposledy sem si musela volat sanitku,vůbec jsem se nemohla pohnout...

radkan91
autor
1. črc 2018

@alcar vím,že by se měl vysadit,ale ty křeče se opravdu nedají vydržet...ohledně hořčíku na tlak jsem taky četla,že se brát může...

radkan91
autor
1. črc 2018

@gaba_h a obtíže se nevrátily?

mamitom
1. črc 2018

Ahoj, taky jsem to řešila se svým doktorem. Beru hořčík na otoky a bolesti prstů rukou (420 mg tbl. na noc) a bylo mi řečeno, že se smí až do 38.tt a potom jsou ty děti v děloze takové gumové 🙂 a navíc pokud by byly stahy, tak se hodně utlumí, jinak při minulém těhotenství jsem brala hořčík 1-2 tbl. 50mg kvůli tlaku až do konce. Takže se určitě domluv se svým lékařem, ale myslím, že i 3x1tbl.denně budeš moct.

gaba_h
1. črc 2018

@radkan91 ne, ale neměla jsem v takovém rozsahu jako ty, já měla spíše křeče v lýtkách + krátký čípek.... jak píšou holky, řídila bych se doporučením lékaře.

radkan91
autor
1. črc 2018

@mamitom děkuji za zkušenost,s doktorem se samozřejmě poradim...snad bych ho alespoň trochu mohla...

radkan91
autor
1. črc 2018

@gaba_h s doktorem se samozřejmě domluvím,děkuji

alcar
1. črc 2018

@radkan91 zkus to po tom 37.tt aspon snizit na 3x1tbl. a uvidis. Treba se ty krece uz nevrati.

sonulinka76
1. črc 2018

Já užívala do porodu,po porodu a doteď 9tablet denně ,ale je pravda rodila jsem císařem a mám tetanii

anguly
1. črc 2018

Já brala Magnosolv rozpusný ve vodě... 1x denně do 34tt a pak Magne B6 2x denně 1 tabletu až do 36tt a přesně ve 36+0 jsem porodila, hořčík nehořčík... A byl to fofr 😉 Ale je fakt, že mě den před tím porodem doktor upozorňoval, že bych ho neměla brát, jinak si oddálim porod... Ale já jsem taky bez něj trpěla křečema nahoře kolem žeber (ale já mám chronický zánět střev, tak jsem myslela, že je to od toho)

radkan91
autor
1. črc 2018

@alcar po domluvě s doktorem by mi to prislo jako nejlepší řešení,tak uvidím,co mi řekne...

radkan91
autor
1. črc 2018

@sonulinka76 a císař byl plánovaný?

radkan91
autor
1. črc 2018

@anguly tak je vidět,že lze porodit i s hořčíkem,teď je otázka,jestli to u tebe byla náhoda nebo jestli to obecně není problém...děkuji 🙂

sonulinka76
1. črc 2018

Ano ,císař byl plánovaný ,ale ikdyby nebyl rak bych byla na stejných dávkách hořčíku .

alcar
1. črc 2018

@radkan91 ja si nemyslim, ze by to melo pri samotnem porodu az takovy vliv na delozni cinnost. Ja mela prvni porod vyvolavany. Byla jsem totalne zavrena, porodni cesty nepripravene. Je pravda, ze mi ten porod vyvolavali skoro tri dny, na nic jsem nereagovala. Pak uz zvolili posledni reseni,prdli mi vodu a pak uz to byl ficak. Behem 2,5hod jsem se roztahla z 0cm na 10 a mala byla venku bez nastrihu.

petromila666
3. črc 2018

Já jsem mohla brát magnesko jen do 37. týdne, prý se tím pak oddaluje porod. Tak mi to řekl doktor. Po vysazení to prvních pár dní bylo tak, že jsem to tvrdnuti a ty bolesti měla každou chvíli, pak se to ustálilo a teď už je to v pohodě, jsem ve 39. Občas akorát bolí podbřišek, ale to je prý taky normální. 🙂

lajla
5. črc 2018

@radkan91 to spis budou streva🤔

radkan91
autor
5. črc 2018

@lajla Taky mě to napadlo,ale že by na nějaký problém se střevy zabral hořčík? Navíc v nemocnici jsem s těmi bolestmi byla,tak si říkám,že by mě snad na nějaké vyšetření poslali,kdyby měli podezření na streva? Nevím no...

radkan91
autor
5. črc 2018

@petromila666 tak děkuji za info 🙂

radkan91
autor
5. črc 2018

@alcar tak dobře,že to dobře dopadlo 🙂 jestli ten hořčík nemůže porod oddálit,jak už tady někdo psal,jestli se pak kvůli němu nemusí vyvolávat...

radkan91
autor
5. črc 2018

@sonulinka76 tak asi když není zbytí... 🙂

lucka662006
5. črc 2018

Při silných dávkách Magnesia ochabují svaly plodu, porod se může oddálit nebo protahnout. Mně se malá neotočila hlavičkou dolů, dnes jsem přesvědčená, že to bylo kvůli sedavému zaměstnání a hořčíku, který mi doktorka stále doslova cpala, ani mi neřekla proč a já si myslela, že je to normální.

lucka662006
5. črc 2018

@mamitom Ahoj, já brala hodně Mg a malá se nikdy neotočila hlavičkou dolů. Možná proto. Mg způsobuje ochablost svalů plodu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru