Neštovice. Myslíte, že jsem se mohla nakazit?

mon1806
12. bře 2022

ahoj baby pisem aj do siskusie ci mate skusenost s infekcnostou ovcich kiahni ? vcera sme boli u kadernicky ja som v 35 tt a syn 5 rocny ich este nemal a prislo tam dievcatko ktore ich malo ale už 14 den od prvej vyrazky malo ich už zaschnute v pondelok už aj do skolky ide myslite ze sme sa mohli nakazit od nej ? ja som si dala dooberat protilatky a asi mam ......ale aj tak s abojim o babatko aby som sa nenakazila pred porodom

rencinka87
12. bře 2022

Ty se bat urcite nemusis, protoze mas jasny protilatky, a pokud je holcicka mela uz zaschnute a po 14 dnech, tak ani syn na 99% nic nechytil 😉

mon1806
autor
12. bře 2022

@rencinka87 dakujem krasne za odpoved 🙂 trosku ste nas ukludnila 🙂

rencinka87
12. bře 2022

@mon1806 ja jsem takhle vysilovala taky - mela jsem pred porodem a na navstevu ke svagrove dosla kamaradka s dcerou, ktera byla cela puntikata - pry uz to ma taky zaschle. Nespala jsem z toho - hlavne proto, ze jsem zrejme nestovice v detstvi neprodelala.
Nechytila jsem nic, syn se narodil 10 dni po terminu uplne zdravy 😉
V druhem tehotenstvi jsem si na to vzpomnela, kdyz jsme se meli videt s kamaradkou, jejiz syn byl ve skolce v kontaktu s nakazenym ditetem - musela jsem priznat tehotenstvi uz v 7. tydnu a sla jsem si nechat nabrat krev - protilatky 0. Takze jsem se trasla cele tehotenstvi, kdy to chytim. Pred porodem mel dokonce syn teplotu a pupinky, co pripominaly nestovice, malem jsem se zblaznila.
Vysledek - opet porod 10 dnu po terminu a druhy syn taky uplne v poradku 😉
A pointa - kdyz byly mladsimu synovi necele tri mesice, objevili jsme nestovice u starsiho - pripravovali jsme se vsichni na to, co to udela s miminkem, a hlavne jak dopadnu ja, az to od nich dostanu - mladsi syn se vysypal 10 dnu po starsim a krome pupinku mu nebylo vubec nic, a ja? Ja to nedostala vubec, prestoze jsem se syny byla v tesnem kontaktu, s mladsim spala v posteli a nonstop kojila - pametove protilatky jsem totiz sice v krvi nemela, ale bunecna imunita si nakazu pamatovala a zareagovala - tudiz i ty moje tri pupinky v detstvi, o kterych ani nebylo jiste, ze to jsou nestovice, stacily k dostatecne imunite 😉
Takze bud uplne v klidu, i kdyz vim, jak je to v tehotenstvi tezky, kdyz se clovek o miminko tolik boji 🙂

mon1806
autor
12. bře 2022

@rencinka87 toto že clovek sa boji o babatko v brusku aby ono bolo v poriadku ked sa narodi .....toho sa najviac bojim

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru