Odchod hlenové zátky. Kdy a jak Vám přišel porod?

tinkad29
29. lis 2019

Ahoj holky, ve čtvrtek ráno mi zacla odcházet hlenova zátka-jsem 39tt (takové kousicky hlenu na toal.papire-byla trochu nazelenala) moc se mi nezdala ta barva tak jsem volala mudr a ta že to být může, pokud nekrvacim, nemám velké bolesti nebo nepraskla voda že mám vyčkávat. Prý se obvykle porod dostaví do 48h, ale nemusí. V noci už jsem měla ms bolesti, ale nepravidelně a vždy mezi tím usla, dnes celý den téměř nic, jen občas píchnuti. Chci se zeptat jak rychle se to rozjelo Vám a jak? Mám už normálně strach ze nepoznám jestli se jedná o kontrakce nebo jen poslicky :( jsem prvorodicka a nerada bych zase plasila... děkuji Vám za názory 🙂

ckei
29. lis 2019

Mně začala odcházet dopoledne, fakt ve velkém množství, po poledni jsem pro jistotu sjela do porodnice, měla jsem lehké ms bolesti, tam, že už to vypadá na přicházející porod, šla jsem si pro věci, vyřídila jsem pár telefonátů, nechala se ubytovat po jedné hodině kdy se teda ale vůbec nic nedělo, ještě jsem ve tři říkala manželovi, že se nic neděje, ať jde pro malého do školky a že to vypadá až někdy v noci možná k ránu.......a ve čtyři jsem mu volala, že už, že může dojet (ale neměl být u porodu, takže nemusel ani moc chvátat) a malá se narodila v 16:28. Takže od odchodu hlenové zátky byla malá venku za cca 5-6hodin. Nicméně bolesti přišly až v 15:45, do té doby de facto vůbec nic.....jen sem tam něco.

zelenoockaa
29. lis 2019

Mě odešla ve velkém množství čtyři dny před porodem...

zelenaesmolda
29. lis 2019

@tinkad29
odesla odpoledne a ve 2 rano jsem porodila 🙂

popelucha
29. lis 2019

Mně odešla ráno a malý se narodil v půl deváté večer.

pipi_puncocha
29. lis 2019

U mě začala odcházet v neděli, po kouscích odcházela do úterý, kdy vypadla celá a porodila jsem až v pátek.

macinka1989
29. lis 2019

@tinkad29 u mě to teda trvalo 10 dní od hlenové zátky, (taky prvorodička, takže jsem hned druhý den letěla k dr. a vše OK) den před porodem jsem ještě byla normálně v poradně s tím, že čípek drží a další den praskla voda a jelo se...ale rodila jsem teda v 35.tt

lilian2111
29. lis 2019

V den porodu 🙂 odešla ráno, večer děti na světě.

lisianne
29. lis 2019

mě odcházela cca necelý měsíc, docela velké kusy hlenu

ilema
29. lis 2019

@tinkad29 já rodila týden po odchodu hlenove zátky a fakt jsem si ten večer myslela, že jeste nerodim a ddošlo mi to, až to fakt žacalo hodně bolet s intervalem co deset minut... Muž už byl asi dvě hodiny oblečený a já cucela na televizi a byla v pyžamu, že je prdlej, že ještě nerodim 😁

zuzita15
29. lis 2019

@tinkad29 mne odesla v nedeli v noci a ze stredy na ctvrtek jsem rodila

plksv
30. lis 2019

Jsem exot, ale i to je důkaz, jak je to individuální. Zátka mi odešla na přelomu druhého a třetího trimestru. Celý třetí trimestr jsem proležela v nemocnici, ale porodila v termínu. Zázraky se dějí 🙂.

krupka3
10. pro 2019

Odesla mi cca po 13hod pravidelnych kontrakci, za 7hod se narodila dcera.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru