Odvoz do nemocnice - zdravotní dopravní služba

fififjonka
30. čer 2019

Přemýšlím, jak se dostat do porodnice, konkrétně z Prahy do Neratovic. Existuje dopravní zdravotní služba pro rodičky? Máte s něčím zkušenost?
Případně s jakou taxislužbou? Odmítla vás některá jakožto rodící?

makronka222
30. čer 2019

Taxik, kamos, zachranka? Si myslis jako ze pro rodicky musi bejt vsechno extra a v.i.p?

fififjonka
autor
30. čer 2019

@makronka222 ne, záchranka je jasná v akutním případě, kámoš s autem v létě 24 hodin není a taxík nevím, zda bere, když mám třeba kontrakce po 5 ti min a hrozí např. prasknutí vody. Rozhodně mi nejde o V. I. P.

barulina
30. čer 2019

@makronka222 proc tal zle? Se jen pta co a jak

terry1512
30. čer 2019

@makronka222 bože můj ty ses neskutečná píííp

@fififjonka zkus prohledat kdo u vás poskytuje soukromou sanitní službu, popřípadě v nemocnici by mohly mít kontakt.
Dá se domluvit odvoz s nimi, hrazeny tebou.
Ohledně taxy, v Brně jsem zatím neslyšela že by některý odmítl.

sudylichozrout
30. čer 2019

@makronka222 vzdyt z dotazu vyplyva, ze zakladatelka nechce zneuzivat IZS, tak proc jsi hned tak hrrr? 🙂

@fififjonka myslim, ze taxi te odveze, ale bude to hodne drahe. Pripadne se zkus domluvit s nejakou soukromou sluzbou - sanitou. Z rodiny nikdo nemuze?

mikiva
30. čer 2019

@fififjonka Taxik bez problemu. Pro Tvuj i ridicuv klid je fajn pouzit nepropustnou prebalovaci podlozku - jinak predpokladam, ze by chtel znecisteni vozu uhradit.

ammmi
30. čer 2019

Řešila jsem to samé dva roky zpátky. Ze soukromé sanitky mi mailem napsali, že když už bude porod v běhu, (odteklá voda či kontrakce), mám volat 155. Takže taková šalamounská odpověď 🙂 podle mě se u nich dá objednat doprava pouze předem na konkrétní termín. Ani mi neodpověděli, kolik by to stálo. Ale u nás se to nakonec vyřešilo samo, syn se narodil předčasně, takže jsem jela sanitkou na Bulovku. V Neratovicích by nás ani nevzali.
Spolehla bych se na taxi, vzala nepropustnou podložku a hlavně bych volala taxi včas, aby řidič nepřijel k ženě, co už se svíjí a vypadá, že už leze ven hlavička 😀

sweet81
30. čer 2019

@makronka222 ty musíš být v životě hodně nespokojená, když furt na všechny útočíš.

leilinka1234
30. čer 2019

@makronka222 co tu dneska na všechny útočíš? 😃 Blbej den? Moc vedro? Nebo premenstruační syndrom? 😀

leilinka1234
30. čer 2019

A to jsem před napsáním svého komentáře nečetla ty předchozí :D

pampeliska1
30. čer 2019

@makronka222 koukám, že vůbec nevíš, co je to zdravotní dopravní služba.

radu98
1. črc 2019

@makronka222 normálně se zeptala, ale vy jste paní na facku za tohle 🙂

eldrag
1. črc 2019

asi bych volila taxi (hlavne ne uber atd...) nepropustnou podlozku pod sebe a bude to ok. 🙂 v pripade komplikaci si myslim ze taxikar se pres dispecink lip domluvi se zachrankou...

bekyc
1. črc 2019

Je to pořád tak, že sanitka (teď myslím 155) vás prostě odveze do nejbližší nemocnice?

veruuu_kubesovic
1. črc 2019

@fififjonka já zjistovala loni, a že by mě záchranka neodvezla = nejsou taxík ☹ a tak jsem se poptala v rodině, v zaloze byli mi svagri (manžel jezdí pracovně pryc), jinak v záloze byl ještě taxík...

lucie_j
1. črc 2019

Záchranka ne, ta by tě odvezla do nejbližší porodnice v Praze a ne do Neratovic. Pokud nebude zrovna k dispozici nikdo z rodiny a přátel, tak taxi.

blackhole
1. črc 2019

Mně doma praskla voda, tak jsem se vyzbrojila ručníky a nepropustnou podložkou a taxikář neměl problém. Kontrakce jsem v té době ještě neměla. Otázka je, jestli pojedeš sama, protože ti někdo asi musí pomoct s taškou. Mně ji u Apolináře vzal do patra ochotný vrátný 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru