Pálení kůže v těhotenství

simkrk
22. říj 2016

Už minimálně 14 dni mě pálí kůže na zádech..a přijde mě že se to zhoršuje.dneska v noci me to budilo,přijde mi to jak kdybych byla spálená od sluníčka ale na zádech žádná známka zčervenání nebo nějake vyražky.Prostě nic..nevim jak sedět a už vůbec ne ležet,přijde mi jak kdyby ta kůže praskala...na pohmat to je šílene nepříjemné.Měl to taky někdo takhle v těhu ale ne třeba zrovna na zádech? nejaka rada c stim?..mažu ale zadna zmena. ☹

simkrk
autor
22. říj 2016

marcicek84
22. říj 2016
simkrk
autor
22. říj 2016

@marcicek84 to asi nebude muj pripad jelikoz pokozka nesvedi pouze pali,moc mam normalni a stolici ne svetlou jak pisou. A dlane a chodila me neotykaj,nebrnej,nesvedej proste nic :/ jen zada hrozne palej :/

marcicek84
22. říj 2016

@simkrk - nevím, řešila bych to s dr. můe to být i atopák, kvasinková infekce, tady toho moc nevyřešíš...

zuzalinkak
22. říj 2016

Noooo, mně, když pálila (ale i místy svědila) kůže - na břiše, na zádech, na prsou... vysvětlil mi to doktor tak, že se mám mazat hydratačním krémem nebo olejem a zvýšit příjem tekutin. Že jak se napíná pokožka, stahuje se veškerá vláha na místo, kde potřebuje kůže napnout a suchá pokožka pálí a svědí. Nejvíc mě pálily a svědily boky a záda, nu a na bocích, ale jakoby spíš zezadu mám "nejpěknější" strie. ;) Takže prubni tohle a uvidíš jestli to pomůže.

zuzalinkak
22. říj 2016

@zuzalinkak Jinak to mazání mi pomohlo. Mazala jsem se kokosákem zhruba ráno a večer celá a přes den když to začalo pálit. Takže dohromady cca tak 3-5x denně a bylo to ok. ;)

simkrk
autor
22. říj 2016

@zuzalinkak taky jsem si myslela ze to bude tim jak se me zvetsuje brisko a kuze napina tak ze si to bricho bere kuzi ze zad proto to tak pali :/ tekutiny mam stale dostatecne mnozstvi a snazim se mazat :D tak budu mazat jeste vic no..a snad to pomuze protoze to je k nevydrzeni obcas na nakym miste me to prijde jak kdyby me tam bodali jehlicky..

puresin
23. říj 2016

@simkrk Hm, to je divné, mě teda kůže štve dost, ale je to přesně v místech, která se nejvíc napínají, a je to vysloveně svědění. Cholestázu jsem zažila u 1. těhotenství, ale taky to nepálilo, jen strašně svědilo. Fakt se zeptej mudr., aby to nebyly ty kvasinky nebo tak.

simkrk
autor
23. říj 2016

@puresin no pak se zeptam doktora 😊 ale ono to fakt nikde nesvedi 😄 jen pali...jak od slunka no 😄 a obcas me to prijde jak kdyby me tam jehlicky bodali..ale dneska mi mamka se sestrnkou rikali ze to je tim jak me to bricho roste no..takze bych to asi fakt dala k tomu. 🙂

danca94
4. zář 2019

@simkrk zdravim 😊 pokusím se obnovit téma a poptat se tady 🙃 jsem 37tt a už asi necelé 2tydny mě strasne páli kůže v oblasti jater, tedy na prave straně pod prsem, nic mě ale nesvedi nebo jak píšou děvčata v jiných skupinách .. nedrbu se, takze jaterní testy snad v poradku.. nejvíc mě vadí podprsenka, protože to místo cítím jakoby bylo živé.. 😭 přitom tam nemám žádné známky po tom ze by to nějak palelo.. žádný červený flek, nic.. 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ Tak se jen chci zeptat, co to bylo u Vás? Do poradny jdu v pátek (za dva dny), tak nevím jestli mužů vydržet

simkrk
autor
4. zář 2019

@danca94 ja si myslim ze to je z toho jak brisko roste tak ta kuze je proste napnuta a taha a pali :D bylo to desne neprijemny ale pak to nejak z niceho nic prestalo.. 🙂 jsi 37tt tak pockat po porodu a kdyz to neprestane tak to resit s dr. 🙂

danca94
4. zář 2019

@simkrk taky si rikam, ze je to asi tím jak se kůže natahuje no, ale nemám zase tak moc velký pupek 🤷🏻‍♀️ Uvidím, v pátek jdu do poradny tak to nahlasim pro lepší pocit. Moc dekuji za odpověď 🙂 Snad to není nic vážného ✊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru