Poslední týdny před porodem, jak jste je prožívaly?

blondynkav
19. dub 2017

Ahoj holky, zajímalo by mě, jak jste zvládaly/prožívaly poslední týdny před porodem. Já už mám pocit, že to někdy nedám, pořád mě bolí břicho, nejsem schopná nic dělat, spaní taky samozřejmě nic moc kvůli těm bolestem a hrozně bolestivé pohyby prcka. Někdy kope normálně jakoby směrem ven z břicha, tak to je v pohodě, ale alespoň jednou denně se otočí směrem dovnitř a to je fakt nesnesitelné.. :( trvá to klidně i několik hodin. Ozvy byly v pohodě, ale je to fakt děs. Začínám z toho být i psychicky dost rozladěná, pocity úzkostí a tak. Prostě děs. Měly jste to některá taky tak?

yerry
19. dub 2017

@blondynkav jsi 37 TT... No to jsem rodila 😁

marion2017
19. dub 2017

@blondynkav Já to taky nedávám, děloha mi tvrdne už 2 měsíce, miláček kope Hodně. Bricho mam obrovské a 3 měsíce se mě stále ptají, jestli už nerodím. Dcera byla týden nemocna a ted jsme to pro změnu chytli my s manželem, už týden jen lezime. Nemůžu se obrátit ze strany na stranu a k tomu mě šílene pali zaha...myslela jsem, že porodim dřív. ..

blondynkav
autor
19. dub 2017

@yerry
@marion2017
Holky už bych klidně taky rodila, protože tohle je fakt příšerné. Někdy během dne to poleví, tak je to lepší, ale pak když mě to chytne, tak tě je fakt hnus. Když ležím je to lepší, ale přeci nemůžu celé dny jen ležet, to mi hrábne.

verunkanatalka
19. dub 2017

Já jsem strašně unavená..a to pořád!!jsou dny,co jen proležím na gauči.Samotnou mě to štve.V noci spím málo a pak se přes den nemůžu k ničemu dokopat.😢

czzc
19. dub 2017

Ahojky, ja jsem dnes 40+6 už bych ráda měla malého vedle sebe. Ale nechce se mu ven. Asi to počasí 👶 jsou dny kdy zvládnu dělat cokoliv a naopak dny kdy ležím na gauči 😲 dnes je ten lepší den. Tak uklízím 🤰třeba si to malý potom rozmyslí 😅😀

fialka84
19. dub 2017

Ahoj, ja prenasim 6.den a jsem na prasky. O vikendu se mi udelaly priserny hemeroidy, takze sedet ani chodit moc nemuzu, navic mi uz asi druhy mesic tvrdne bricho pri jakymkoliv pohybu. Navic se musim starat o mladsiho syna. Ten je ted navic nemocny a dostat do neho leky je prace pro krotitele dive zvere. Modlim se at uz je po vsem.

blondynkav
autor
19. dub 2017

Teda holky koukám, že každá máme něco. Já jsem se i docela bála co se děje, že nerodím, ale takhle příšerně mě bolí ten podbříšek. No snad je to jen podrážděný nebo něco, protože mě to vždycky tak dostane, že nemůžu nic.

blondynkav
autor
19. dub 2017

@czzc
@fialka84
Holky a zkoušely jste prcky nějak vyhnat? Já doufám, že mi to způsobil močák a až doberu antibiotika, tak se zase dám dohromady.

janinak85
19. dub 2017

Ahoj ženy,jak vás tak čtu,tak už se cítím trochu líp.Jsem v 35tt a jsme pár dní po stěhování.Břicho bolí,únava děsná,víc toho proležím než udělám a úzkosti z toho mám pořádný.Chce to prostě trpělivost a pomaličku dělat,co člověk ve svém stavu zvládne.Doufám,že po porodu bude líp. 🙂

mr_falko
19. dub 2017

ja sla na MD a asi tyden na to me zacala neuveritelne v noci brnet ruka, a jeste mi natekala....spat se nedalo, proste bolest jak krava, noci jsem chvilema i probrecela a unavou padala na drzku pres den....a u mudry prej vydrzte, po porodu to prejde....aspon mi dali fyzio a masaze, stejne to nepomahalo

malou jsem vyhnala ricinovym lektvarem v 36+6tt 🙂 ruka prestala bolet hned😀

czzc
19. dub 2017

@blondynkav já si říkám že to nechám na miminku. Ale už je to dlouhé. Takže koupel a zkusila jsem malinik ( ten mi ale nejede) 😝

peky3
21. dub 2017

Hm, tak koukam, ze se mam jeste na co tesit😨 jsem ve 30tt a nekdy mam pocit, ze ty posledni 2mes.ani nezvladnu.. Od 5mes.me trápí karpaly, ruce brni cely den a v noci jeste horsi, otoky na nohou i na rukou a ted uz se zvetsuje i bricho takze si nedokážu vubec představit co bude dal😯

betulemodrykonik
21. dub 2017

Ahoj maminky, já končím 35. týden a jsem jak velryba už dlouho...Hodně jsem přibrala. Kam příjdu, mám největší bříško. Už skoro nic nezvládám, chodím pomalu, špatně spím, zadýchávám se. Naštěstí jsme oba zdraví, to je nejdůležitější 🙂 Tak hodně odpočívám, chodím plavat, protahuju se, mažu bříško...si říkám, abych měla sílu k porodu...Měli bysme být v pohodě a nechat se hýčkat (tatínci by se měli taky starat, když už nemají žádné potíže 🙂

blondynkav
autor
21. dub 2017

@czzc a zabralo už něco? 😊

blondynkav
autor
21. dub 2017

@peky3 Třeba se to zlepší a naopak si to začneš užívat 😊

petta8
21. dub 2017

Ahojte holky, tak já jsem přenášela 14 dní. A můžu Vám říct, že jsem myslela, že už asi neporodím.😄 Těch 14 dní jsem dělala snad vše proto, ať už jde mimi ven a já nemusela na vyvolávačku. ( Takže - homeopatika a malinik jsem už začala jíst cca ve 38tt, no a pak teplá vana, chození do schodů, kořeněné jídlo, sex). Ale stejně jsem na vyvolávačku musela jít 😏 Začaly mi akorát z toho poslíčci. Jinak mě už od 9měsíce začala bolet jakoby pánev a když jsem seděla a zvedla se, tak to bylo něco - tlačil mi hlavičkou na podbříšek a šlo to pěkně cítit. Chodila jsem už opravdu jak kačena 😂😂,špatně se mi spalo, pokaždé vzhůru kolem 4-5hod..a taky se mi špatně dýchalo. Tak jak jsem měla celé těhu bez problému, tak 9 měsíc stál opravdu za to 😄 Ale výsledek byl dokonalý. Měli jsme 3,7 kg a 53 cm. Teď už máme 3 měsíce a rosteme jako z vody 😉Takže nebojte, vydržet to a myslete na to, že za chvíli budete mámy 💞

monikakad
21. dub 2017

Mám to podobně, jsem už unavená, břicho mě bolí, záda taky, jsem 35 týden. Ještě se starám o 16 měsíčního syna. Někdy je to těžké....

czzc
22. dub 2017

Holky tak se musíme pochlubit. 😉21.4.2017 (41+1) se nám narodil Oliverek. Míry nás dostali 54 cm a váha byla 3970. Je strašně hodnej. Kojení by chtěl, ale jen mamka zatím nic moc nemá...☹

marion2017
22. dub 2017

Já mám dnes termín, ale indikovali mi porod uz ve čtvrtek, ale nebylo místo. Miminko ma tak 4,3 kg a jestli me ne vezmou, hrozim se rodit 5kg mimi 😂. Břicho mám obrovské a uz to nejde..., ve čtvrtek jsem byla na 2 prsty...

fialka84
22. dub 2017

Ahoj holky, tak my uz to taky mame v cajku... 20.4. se nam narodil Davidek - 3700g a 52cm. Vyvolavany a nakonec prekotny porod. Za hodinu po prasknuti vody otevrena z 0 na 10 a pak jsem malem nestihla pribehnout ze zachodu. Drzela jsem hlavicku mezi nohama 😲 tu posledni hodinu byly sileny bolesti po minute, pak po pul. Ale jsme bez siti a stastni ze jsme konecne spolu.

blondynkav
autor
22. dub 2017

@monikakad no to musí být zahul, já jsem někdy tak nepoužitelná a bolavá, že si neumím představit, se ještě starat o dítě. Pomáhá mi si jen lehnout, to by ten prcek musel celý den koukat na pohádky 😊

terezapetrova
22. dub 2017

@fialka84 no ty blaho takovém porod uf 🙂

monikakad
22. dub 2017

@blondynkav s dcerou a prvním synem jsem takové problémy neměla, teď čekáme druhého chlapečka, je to náročné, a když mi je hodně špatně, tak dám Domiska do ohrádky a on si vydrží hrát. Ven chodíme jen když jsem ok a nebo s tátou a sestrou. Proste improvizujeme, musí to nějak jít. Žena vydrží všechno, ale už se těším až budu po porodu, to ale bude další maraton 🙂

verryk
26. dub 2017

Ahoj, já jsem 36. týden, do teď bylo vše v pohodě, ale už začínám být nervózní a nesvá, občas se mi zdají i noční můry, že rodím. Našla jsem homeopatika, která by mohla pomoci. Jmenuje se to Gelsemnium sempervirens 15CH. Může se to brát 14 dní až měsíc před porodem a je to právě proti strachu z porodu. Dávkování je 5 granulí 1x denně, jakmile začnou obavy z porodu. Mohou se brát i při porodu. Nejlépe rozpustit do pití. Dnes jsem začala užívat a uvidím účinek... ale myslím, že je to už lepší.

skarma007
13. zář 2021

Dnes 39+0 a upřímně opravdu už nemůžu 😔 mam tak strašně těžké bricho, jako bych tam mela sutry, hrozne tvrdne, cely den, v noci. Kdyz si lehnu, jakoby na me lezel obri balvan ale nejde dat dolu nic. Opravdu už nemůžu, cely tehotenstvi bylo silne narocne, poslední 3 mesice nonstop bolesti, nespani, musim spat na gauci, zada z toho v prdeli... Nohy se desne klepou pred spanim, pálení žáhy... Nemůžu chodit, stat, sedet, lezet. Vse jen střídavě. Už to nesu hodne psychicky špatně a druhý dítě po téhle zkušenosti opravdu nechci. Tak se mi to tehotenstvi zhnusilo, mam pocit, ze umírám za živa, takovou dobu... Tak strašně dlouhou dobu, že se to uz fakt neda snést. Říkám si, porod to je jenom den bolesti, ale tehotenstvi? To je několik měsíců bolestí... Jsem šťastná, že jsem to doklepala takhle daleko ale příště opravdu další ne😔

orisek56
13. zář 2021

@skarma007 porod zas taková legrace nebývá, ale tím té strašit nechci. Jinak já rodim za měsíc a půl třetí dítě, doma 4 letecku a 2 letecku. Těhotenství hodně náročné a tentokrát porad nějaké obtíže. Ovšem v lednu před tím než jsem otěhotněla, jsem chytla covid. A měla jsem ho tak hrozný, že už nad tehotnenskymi obtížemi nebrblam, protože to bylo mnohem horší.

skarma007
13. zář 2021

@orisek56 určitě netvrdím, že to je legrace, ale zase to trvá jediný den, samozřejmě záleží jaký ten porod je, na někom to může taky zanechat psychický následky... To je mi líto...já s covidem pracovala - nemohla jsem dýchat, bolest na hrudi, omdlívala jsem, nonstop kašlala, vysoký tep a tlak a normálně jsem zvládla pracovat, ale v těhotenství? To teda rozhodně ne! To je úplně něco jinýho. Zlatý výhřez plotýnky, s tím jsem taky pracovala fyzicky....Každá by si měla uvědomit, že těhotenství má jiný, má jiný zdravotní problémy, jinou postavu, jinak to prostě snáší a to že někdo to zvládá relativně v pohodě fakt neznamená, že to mají všechny stejné, to fakt ne...Ono zažívat x měsíců bolesti nonstop každý den, ve dne v noci, to se prostě na psychice podepíše!

skarma007
13. zář 2021

Mimochodem nepracovala jsem vědomě s covidem, to bylo před 2 roky únor, to se nedělaly žádné testy a ještě se o covidu tady v ČR ani nevědělo....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru