Poslíčci nebo začínající kontrakce?

anet_98
18. říj 2020

Ahoj holky, od včerejška mám pořád poslíčky, který se projevují takto: jako menstruační bolesti, jsou hlavně ve spodní části břicha, nejsou pravidelné ani nedrží stejnou sílu (bolí občas více a občas slaběji), tvrdnutí břicha hlavně při chůzi, bolest mi občas vystřeluje i jakoby zespoda do spodku a zabolí mě i občas v kříži. Při chůzi mi bolest párkrát jde do nohou.
Už přes týden mám silnější bílý až nažloutlý výtok (takový hlenovitý), ale žádná krev ani znaky po hlenové zátce nejsou. Taky už od včerejška se mi chce pořád na velkou, ale ve finále to ani pak nejde a v noci na dnešek jsem i nadměrně lítala na malou.
Sprchu jsem zkoušela 3x alespoň na 10-15 minut, ale nezdálo se mi, že by mi to pomohlo na nějak dlouhou dobu, vždy jen na chvilku a pak se bolesti a tlaky do podbříšku vrátili.
Jedna se opravdujen o poslíčky nebo se mi můžou začít rozjíždět kontrakce?

pajiskazemlyna
18. říj 2020

@anet_98 Pokud se bolesti nezkracuji a nejsou intenzivnejsi ani po horke sprše nebo vane, tak to porod spis nebude ... je možné, ze se to už všechno chystá, ale podle popisu bych spis rekla, ze toto budou poslicci.

U porodu se bolesti budou postupně stupňovat a intervaly mezi nimi se budou zkracovat. Vana to většinou rozsekne - po sprše nebo vane, pokud jde o porod, jsou bolesti (když jde o porod) opravdu silnější a v kratších intervalech.

Při krvaceni nebo jakýchkoliv jiných potížích se ale určitě jed ukazat..

pajiskazemlyna
18. říj 2020

@anet_98 P.S. Porodní bolesti nejde zaspat, takže pokud v noci usnes a bolesti te nebudi, tak o porod nejde.

klokanka31
18. říj 2020

@pajiskazemlyna Tak to být vždy nemusí, já měla stejnou intenzitu bolesti od začátku do konce, a kontrakce nepravidelné ještě půl hodiny předtím, než se malá narodila.

pajiskazemlyna
18. říj 2020

@klokanka31 nepsala jsem, ze to porod 100% neni, psala jsem, ze podle mých zkušenosti (mám 3 přirozené porody za sebou) o porod spis nepůjde.
Pokud jsou bolesti od včera stejne a stejne snesitelne, tak se to spis postupně chystá ..

klokanka31
18. říj 2020

@pajiskazemlyna To já si taky myslela že se to jen chystá - a do porodnice jsem dojela s 8 cm 😄

klokanka31
18. říj 2020

@anet_98 Já bych na tvém místě radši vyrazila do porodnice... Aspoň tě okouknou

pajiskazemlyna
18. říj 2020

@klokanka31 a bolest tedy nebyla vůbec intenzivní? Tak to musel byt luxusni porod, který bychom si prala každá z nas 😍 co vás tedy vedlo jet vůbec do porodnice? Když instrukce z porodnic jsou vyjet, pokud jsou kontrakce co 5 minut a délka jedné je minimálně 50 vteřin nebo odtok plodové vody?

klokanka31
18. říj 2020

@pajiskazemlyna Mě celou dobu bolelo jen v kříži, a intenzita bolestí stejná. Kontrakce jak na houpačce, po 15 minutách, po 5,po 20... Prostě všelijak. A to jsme ještě s manželem běhali po Zoo s tím, že mám jen poslíčky. Do porodnice jsme se vydali proto, že po asi 26 hodinách bolestí jsem začala blinkat, tak jsem se lekla aby nebylo něco s mimčem. No a tam mi řekli že jsem na 8 cm a zírali na mě jak na blázna, že nepoznám že rodím 😄

pajiskazemlyna
18. říj 2020

@anet_98 u každé z nás je to strašně individuální, dej hlavně na svůj pocit... pokud mas pocit, ze je čas vyrazit a nechat se zkontrolovat, tak určitě jed ...

pajiskazemlyna
18. říj 2020

@klokanka31 tak to je mazec! 😂 porod snu, fakt ze jo 😂 já jsem teda každý porod minimálně 1,5 - 2 hodiny před porodem opravdu poznala, ze se o poslicky nejedna ... tak je vidět, jak je to u každého jiné ..
P. S. Ještě, ze jsi začala zvracet, jinak by jsi porodila v zoo?! 😂 masakr

klokanka31
18. říj 2020

@pajiskazemlyna Nee, to už jsme byli doma 😄 bolesti začaly v neděli myslím po druhé v noci, dopoledne jsme jeli do toho ZOO, tam jsme běhali do pozdního odpoledne, pak jsem žehlila, a v pondělí ráno kolem 4.jsem blinkala. Ale lidi si teda ze mě utahují, že bylo štěstí že jsem neporodila u žiraf ☺ Ale jo, byl to fakt porod snů, na to jak jsem z něj měla celé těhotenství paniku... Dokonce když se malá narodila, tak jsem si tak pomyslela "to už je vše? 🤔)

klokanka31
18. říj 2020

@anet_98 Až se ti malý narodí tak dej vědět prosím 🤗

anet_98
autor
18. říj 2020

@pajiskazemlyna já mám právě pocit, že připravená nebudu asi nikdy a moje pocity jsou jak na houpačce 🙈 vždycky mám pocit že se něco změnilo a něco se děje, ale ještě to pro mě není ten pravý impuls na to, abych se sebrala a jela 😅
@klokanka31 ty jsi zatím jediný případ, který znám s tímto případem porodu a brala bych to taky, ale zároveň si přeju, abych měla nějaký jasný signál a mohla bych si být 100% jistá, že rodim 🙈

anet_98
autor
18. říj 2020

@klokanka31 jinak vědět určitě dám, když už budu v té porodnici 4 dny bez návštěv, tak rozhodně budu na mobilu 😂

klokanka31
18. říj 2020

@anet_98 Je to asi 3-4 měsíce, tady byla taky holčina co měla nepravidelné kontrakce a nevěděla jestli rodí. Pár holek psalo že to pozná a že budou kontrakce po 5 minutách. No naštěstí pro jistotu jela, a myslím za 2 hodiny bylo malé na světě 😊

pajiskazemlyna
18. říj 2020

@anet_98 držím palce strašně moc, ať je hlavně všechno v pořádku a ať te miminko moc netrápí!!!! ❤️ Napis až bude uzlicek maly na světě ❤️😍

pajiskazemlyna
18. říj 2020

@klokanka31 taky nemam ani nikoho v okolí, kdo by měl takhle luxusni porod (až tak, ze nepoznal, ze rodí) 😂 tak třeba můj čtvrtý porod! 😂❤️

anet_98
autor
18. říj 2020

@klokanka31 jako teď ty dva dny jsem docela v pozoru a sleduju co se s tělem děje, abych raději nic nezanedbala, ale zase se pak uklidňuju, že zrovna já nemůžu mít takové štěstí na klidný prubeh porodu a malý mi to určitě dělá naschvál 😅 alespoň ta voda kdyby praskla tak budu ráda a v klidu, že jedu do porodnice oprávněně 😊

anet_98
autor
18. říj 2020

@pajiskazemlyna děkujeme moc, snad už vše bude brzo za mnou a malej bude brzo s námi 😍

klokanka31
18. říj 2020

@anet_98 Tak uvidíš... Ale dávej na sebe pozor 🍀

amazonkajanik
18. říj 2020

@klokanka31 mě naštěstí doma praskla voda,jinak by se asi syn narodil u nás v obýváku 😂 taky jsem si myslela,že to nic není,že v kříži bolí od žehlení a z dlouhého sezení v autě. A ráno jsem přeci byla na vyšetření a dle mudr nic nenasvědčovalo tomu,že by se porod blížil 😁 a taky trpím na větry,to bude určitě k tomu...jojo,ještě že máme porodnici jen 9km daleko ...i když,po prasknutí vody se rozjely pořádně kontrakce,ale syn mě trápil jen chvilku

klokanka31
18. říj 2020

@amazonkajanik Aspoň jsme netrpěly☺

amazonkajanik
19. říj 2020

@klokanka31 což při porodu ne,ale po něm. Nevím,jestli to bylo díky nastrihu,ale poslední steh končil těsně vedle ritniho otvoru,do toho hemeroidy,takže v jídelně jsem u jídla stála a sedět u kojení byl ocistec . 😣

pajiskazemlyna
19. říj 2020

@anet_98 krasne dopoledne ❤️ Jak to vypadá?

klokanka31
19. říj 2020

@amazonkajanik Tak to nevím jak tě nastřihli hodně, mě jen kousíček a spíš do strany než dolů. Strašně jsem se bála jak to bude bolet, ale vůbec, jsem seděla na sále než pro nás přijel manžel, a vůbec jsem nic necítila. Jen teda asi týden, vždy když jsem si šla odskočit, to pálilo jak něco... 😣

anet_98
autor
19. říj 2020

@pajiskazemlyna ahojky, no přes noc to nepolevilo a přidali se i takové občasné křeče od pánve do stehen, tak jsem já i přítel v práci v pozoru a čekáme co a jak 😅 zatím se bolesti nějak strašně nerozjeli a pořád nejsou pravidelné. Projistotu jsem ještě dala pračku a trochu pouklízím, abych měla v porodnici klid, že doma není bordel 😂

fouskovi
19. říj 2020

@anet_98 bacha voda může prasknout těsně před porodem to jsem měla u druhého porodu voda praskla a malý byl ani ne do půl hodiny venku ale být vámi nechám se zkontrolovat v porodnici

pajiskazemlyna
19. říj 2020

@anet_98 pokud už to trvá 3. den a zhoršuje se to, tak si zajdi minimálně ke svoji gyndarce na kontrolu nebo ještě lépe do te porodnice ... určitě lepší 100x zbytečně ..

anet_98
autor
19. říj 2020

@pajiskazemlyna právě přítel má přijít ve 13h na oběd, tak přemýšlím, že bych mu rovnou řekla abychom jeli raději do porodnice, ať máme klid

anet_98
autor
19. říj 2020

@fouskovi no právě, proto si říkám, jak poznám že už je čas odjet do porodnice 🙈 volala jsem si před chvilkou na svoji gynekologii a říkala mi, že dokud nepraskne voda nebo nezačnou kontrakce, tak nikam jezdit nemám 🤦‍♀️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru