Silná menstruace, jaké jsou kontrakce před porodem?

ondego
1. črc 2017

Holky Vy, které to zažily..mám otázku..
Vždy jsem trpěla,když jsem "to" dostala, bolesti byly tak silné,že jsem se studeným potem ležela na zemi ať bolestí neomdlím,nebo dostala průjem a hlavně čekala na to, až zaberou brufeny a takto se to odehrávalo každý měsíc... opravdu bolesti šílené
A tak se ptám, ty,které to měly také tak, jsou kontrakce před porodem něco podobného? Nebo ještě horšího? 😀 Moc díky za odpověď

ondego
autor
1. črc 2017

Já věřím že to určitě některá zažila a dokáže přirovnat tyto bolistky 🙏😉

lavita
1. črc 2017

Jako ta bolest se k tomu da trochu prirovnat,ale spis umistenim kde to citis nez ze by to bylo podobne. Bolesti byly docela jedla bolest,ale kdyz ustoupily tak mi bylo uplne dobre a tak porad dokola.a u porodu to ma vsechno jako vetsi spad

martika7
1. črc 2017

Ta bolest se neda asi přirovnat k ničemu 🙂 ja nevnímala vubec čas kontrakce jsem měla od dvanácti a v osm večer jsem porodila nejhorší to teda bylo před porodem a když řekla sestra že jdeme na sal tak už mi ty bolesti ani nevadili za cely den :D každopadně porod nebolí teda aspon mě nebolel rodila jsem bez epiduralu a to mě bolí i odběr krve :D da se to přežít a pak tě už vlastně nebolí nic.Už bych se teda toho absolutně nebála 🙂

eva118
1. črc 2017

Je to podobné, já u prvního porodu bolesti moc neměla, u druhého ano, ale nic hrozného, že by mi bylo na omdlení, ms jsem mívala bolestivou, přirovnala bych to k tomu. Po porodech o MS ani nevím.

terezie87
1. črc 2017

Mívám kruté bolesti při MS už pár let. Jsem 4mesice po třetím porodu a mám je stále.Srovnat se to moc nedá.Pri porodu je bolest víc intenzivní,ustupuje a vrací se...kdežto u MS je teda mírnější i když šílená a je vlastně v kuse než zaberou léky.

ondego
autor
1. črc 2017

Děkuji holky,Jsem teda sama zvědavá,co mě čeká 😅 kéž by se mi po porodu ms uklidnily, ty moje totiž byly opravdu exkluzivní, bolest která trvala v kuse asi 20 min dokud nezabral brufen,do té doby křeče,silný průjem studený pot a držela se abych bolestí neomdlela 😝
Možná ale jen opravdu možná, to byla dobrá příprava na porod 😀

agnes2ivory
1. črc 2017

@ondego to je napad, ptat se pred porodem, jak moc to boli 🙂 snad te moc nevystrasim tedy .... na ms bolesti trpim. A to doslova - trpim! Jak zvire, mota se mi hlava, chce se mi omdlit, bezne dva brufeny nebo algifenovy kapky, horky gelovy pytlik na brisko a stejne prvni dva dny jsem k nepouziti ..... porodni bolesti jsou trochu jine. Na zacatku mozna jako lehci ms, zesiluji. Rodila jsem 13h a az posledni tri byly teda sileny. Proti tomu byly moje ms bolesti cajicek pro batolata. Neda se to presne prirovnat, je to tak specificka bolest..... na omdleni mi bylo jen chvilku, ale otevreli mi okno, flakli mokrej hadr na hlavu a preslo to. V tech nejsilnejsich kontra jsem se zavesovala na manzela (pekne jsem ho strhala 🙂 ). Tlaceni a samotne vypuzeni ditete je uz za odmenu. A jakmile vyklouzne, vsechna bolest polevi a ses zaplavena emocema. Po porodu uz je to spis jako ms bolesti - zavinovani delohy. Hlavne pri kojeni. Hlavne zadnej strach. Jdu do toho znova. A miliony dalsich zenskych. Preju ti hladky prubeh porodu 🙂 a hlavne necti zadne hororove zazitky! 😉

terezie87
1. črc 2017

Upřímně porod je masakr.Ale jak je dítě venku,tak žena pociti takovou úlevu a štěstí,že si na tu bolest ani nevzpomene.Drzim pěsti ať je to co nejvíc v pohodě a ať se to spraví 😉 Já to mám za sebou třikrát a musím říct,že to za to stojí a že zuby jsou horší 😀

winter
1. črc 2017

@ondego Když mě bylo kolem 15-20 let, měla jsem velmi podobné MS bolesti jako ty. Se zvracením, šílené bolesti a křeče, několikrát jsem bolestí i omdlela, žádné prášky nepomáhaly, jen jsem 1. den musela ležet a zvracet. Nic jiného se nedalo dělat. Tak jsem si říkala, že když tohle znám, tak porod bude něco podobného. No, u mě nebylo.... Porod byl ještě o dost horší. A to jsem si myslela, že ty moje MS bolesti jsou strašné a jsem na ledacos zvyklá, ale kontrakce byly tedy aspoň u mne ještě podstatně horší zážitek.☹ Tím ale opravdu nechci vůbec nijak strašit, protože každá jsme jiná a každá to má a taky cítí jinak.

martika7
1. črc 2017

Absolutně souhlasím každá jsme jiná a každá to jinak prožíva. Každy porod má začátek a konec.Hlavně se nestresuj a souhlasím z názorem nečíst hororové příběhy 😉 já to udělala a zbytečně se stresovala opravdu se to dá vydržet 🙂

jarmulka
1. črc 2017

Ahoj, opravdu se to nedá srovnávat, je to jiná bolest... Z počátku je slabší a postupně sílí, to je i dobré pro to, že se na to postupem času trochu pripravujes, zvykas si. Ale teda věř mi, na konci je to vážně hodně drsné. Nic méně porodem to končí a i když nezapomenes hned, tak za rok, dva, budeš s velkou pravděpodobností chtít druhé miminko... I přes ten nepříjemný zážitek, před porozenim miminka. Je to totiž jako celek tak neuvěřitelně silný zážitek, že si ho budeš chtít znovu zopakovat... 😇❤. Nic se tomu nevyrovná a věř mi, stojí to za to!!!! Budeš i sama na sebe pyšná, že jsi to dokázala, uvidis!!! Hodně štěstí a hladký průběh ❤

ondego
autor
1. črc 2017

@agnes2ivory krásně popsáno,zřejmě to bude i můj případ 😅 a hlavně ten mokrý hadr na hlavu,ten mě rozesmál, já vždycky dávala pytel mražené zeleniny a bylo dobře 😀 ale do porodnice ho brát nebudu 😂 hadr bude stačit.. na mimi se moc těším,pravda, kontrakcí, té bolesti taky,ale ta euforie při pohledu na svou holčičku bude stát určitě za to!

annasmyckova
1. črc 2017

taky jsem celé dospívání protrpěla s ms, ve škole omdlívala nebo první dny proležela stočená do klubíčka...porod u mě takhle začínal -jako silnější ms (to mě mamka řekla, ale co bude pak, na to mě nepřipravila 😅), v závěru porodu jsem už bolesti vnímala jako strašné -byla jsem zvyklá zatnout zuby a nějak je přetrpět jako ms, do té doby než mi porodní asistentka řekla, že nemám nic zatínat, ani zuby ani ruce.., že tím držím miminko v sobě...až když jsem každou kontrakci brala jako vlnu, která mě přivádí blíž k dítěti, najednou to nebylo tak strašné...mám pět dětí, takže příroda je milosrdná a rychle se zapomíná😎

ondego
autor
1. črc 2017

@annasmyckova tak to je krásné 😍 5 dětiček

dora13
1. črc 2017

Chtela jsem ti napsat, ze pokud jsi mela menstruacni bolesti takove, ze ses svijela na zemi a myslela, ze bolesti omdlis, tak je to srovnatelne s pokrocilymi kontrakcemi a koukam, ze presne to jsi napsala😃 Takze za me jo, ja to tak mela. Ale jak uz tu padlo, na porodni bolesti je uzasne, ze hned odezni a hlavne na ni clovek strasne brzo zapomene🙂

dora13
1. črc 2017

A jinak souhlas s @annasmyckova, lepsi nez zatinat zuby a bojovat s bolesti je nebranit se ji a zhluboka dychat. Pomaha to i otevirani a prokyslicovani miminka na ceste ven🙂

kristynatita
1. črc 2017

@ondego no, pocatecni kontrakce bych k silnym ms bolestem prirovnala, ale fakt jen ty pocatecni. ty finalni... radsi nemluvit

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru