Manuální lýza placenty - má smysl cvičit s Epinem?

vashti
27. led 2015

Ahoj, čeká mě druhý porod a chtěla bych si epi-no pořídit, při prvním porodu se mi ale neodloučila placenta a došlo na manuální lýzu, což se možná bude opakovat. Má smysl cvičit s epinem, nebudou mě muset nastřihnout tak jako tak? Nemáte s tím někdo zkušenost - vlastně nevím, jak ta lýza probíhá, byla jsem v narkóze. Díky

bajana
27. led 2015

Aj ja som mala manuálnu lyzu a s nastrihom nemá nič spoločné...placenta má predsa len zlomok veľkosti dieťaťa a ak je všetko OK, žena jej "porod" ani neciti. Myslím, ze manuálna lyza je o tom, že pôrodník "vopchá" ruku do maternice a vytiahne placentu. Ale možno ma nejaká dr. opravi...A k dotazu-hor sa na epi-no, porod dieťa to asi ulahci a porod placenty neovplyvni...

bjoucik.15
27. led 2015

Já ji taky měla a s tím že cvičíš s epinem to nemá nic společného. Manuální Lyze se dělá, protože se neodloučí placenta sama, zůstane jakoby " přilepená" na stěnu břišní....mě nenastřihly, malá mě nepotrhala a až ta lyze mě natrhla, když to tahali ven, ale potrhala mi močák, takže to fakt nemá s nástřihem nic společného... a je veliká pravděpodobnost že to bude zase.... někdo to prostě má a někdo ne.. 😒

milmic
27. led 2015

Mě se při prvním porodu placenta neodloučila a taky mi ji brali pod narkozou a při druhém vyšla sama úplně v pohodě. Nevěš hlavu, nemusí k tomu nutně dojít. 😉

melis7
28. led 2015

Klidně s epinem cvič, to nemá s manuální lyzí nic společného. Při té lyzi zůstane placente spojená se stěnou děložní (né břišní, je v děloze, kde vyživuje mimi) a musí ty spojky mezy dělohou a placentou rozrušit rukou a pak placentu vytáhnout. Ty spojky jsou silnější než jsou obvyklé, proto se placenta sama neodloučí. Takže ti strčí v narkóze ruku do dělohy a placentu vytáhnou.Ta ruka je rozhodně užší než hlavička novorozence, takže. když už projde miminko, nemělo by se nic stát. A když, tak to je už jen většinou drobné.
Určitě se to rádo opakuje, takže to asi nastane znovu, ale podle mě má smysl cvičit, protože mimi projde předtím, než se tohle děla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru