Kraniosakrální terapie. Zkušenosti?

milu_ji
24. led 2022

Ahoj,
Máte některá zkušenost s kraniosakrální terapií u miminek? Moc recenzí jsem na to nenašla, třeba máte některá čerstvou zkušenost. Co jste měli za problém, jestli to pomohlo, kolik sezení jste museli absolvovat atd. Pořád je mi to doporučováno, ale upřímně jsem moc nepochopila o čem to je. Jakýsi druh alternativního léčení pomocí dotyku a energií. Ale když se podívám na poskytovatele v mém okolí, každý má 100 kurzů a certifikátů... Moc to ve mě nevzbuzuje důvěru, protože jsem si vždy myslela, že na práci s energiemi musí mít člověk prostě cítění sám od sebe a ne že se to dá naučit někde na kurzu za 14 dní... Ale nic o tom nevím, možná jde.
Děkuji za sdílení zkušeností a názorů 🙂

levandule_k
24. led 2022

S kraniosakrální terapií zkušenost nemám, ale na tohle bych šla s miminkem jen k ověřenému terapeutovi, tj. byl tam někdo známý a má přímou zkušenost. Eventuálně bych to vyzkoušela napřed na sobě.

Když je ti to doporučováno, tak snad ti okolí doporučuje něco, co zná a ne četlo o tom někde na netu...

Na práci s energiemi se určitě hodí přirozené nadání, četla jsem se, že spoustu lidí má v sobě nějaký dar, akorát ho mají zablokovaný, protože tomu sami nevěří, že by mohli něco takového umět a navíc, to není úplně běžné v našich kulturních podmínkách rozvíjet a objevovat, protože je to moc ezoterické.

Co řešíš za problém, jestli se můžu ptát?

milu_ji
autor
24. led 2022

@levandule_k děkuji za reakci, ano máš pravdu, že u nás se na alternativní medicínu stále pohlíží z nedůvěrou, ale možná to bude právě těmito terapeuty, kterých je dnes mnoho a zároveň málo těch, kteří to cítění doopravdy mají. U nás je těch problémů více. Bojuji se svým půlročním dítkem snad se vším, neustálý pláč, velmi špatný spánek - buzení co půl hodiny už 4 měsíce, kojení-pořád bojkoty a záněty, nemoci... Samozřejmě jsem na to šla nejdříve ověřenými způsoby, u doktora - vyloučení zdr. problémů a alergií, laktační poradkyně, spánkové poradkyně, osteodynamika, nonstop hledání zkušeností ostatních... Vůbec nic mi nepomohlo. Praktikuji kontaktní rodičovství od narození, neustále nosím, mazlím a kojím, spíme spolu, dudlík nemá a stejně to nepomáhá. Jsem vyhořelá a extrémně vyčerpaná, každých 14 dní teploty a zimnice, které nemám jak vyležet. Mám pocit, že se na to své dítko nedokážu napojit a zjistit co ho trápí. Pociťuji i v sobě různé bloky, které mi v tom brání. Je toho víc ale to teď nebudu rozepisovat, zkrátka vše jsem vyzkoušela. Kdybych v sobě našla ještě ždibec energie, řekla bych si, že je to jen období a dál to neřešila, ale nepřijde mi už tato situace normální a mám pocit, že každou chvíli zkolabuju. Když jsem to vyprávěla různě v diskuzích, byla mi často doporučována ta kraniosakrální terapie, že nám to oboum usměrní toky energie, vyklidní a zharmonizuje, že by to mohlo alespoň trochu pomoct... Zkusila jsem vše, tak proč ne i toto.

levandule_k
24. led 2022

Příčin může být hodně, někoho poznamená náročný porod, stresující těhotenství. Může tam být nějaká potravinová alergie.

Já mám hodně ráda psychosomatiku. Velmi zjednodušeně, kde hlava nezvládá řešit problémy, projeví se to nemocí. Navíc malé děti umí na sebe "natáhnout" problémy rodičů a pak jsou nemocné. Možná by to chtělo řešit napřed sebe.

Já mám alternativu ráda, ale chce to pečlivý výběr, protože ne každému věřím.

Napíšu ti sz.

1lenuska1
24. led 2022

S kraniosakralni terapii mam zkusenost vlastni, tedy na sobe. A moc moc mi to vyhovovalo. Prestoze nejsem extra alternativne zalozena, tak tady jsem byla moc spokojena. Mozna i proto, ze terapeutka byla zaroven zdravotnice - fyzio, ergo terapeutka.

milu_ji
autor
24. led 2022

@1lenuska1 to jsem ráda že ti to pomohlo 🙂 mohu vědět jaký jsi měla problém a jak ses cítila po terapii?

milu_ji
autor
24. led 2022

@levandule_k no jistě, že je to i v rodiči. Ta kranio má pracovat s miminkem i rodičem zároveň. My se ocitli v začarovaném kruhu, já na pokraji zhroucení, věčně nervní z vyčerpaní, miminko to ze mě cítí a je v napětí také. Ale ono si už bohužel nelze jen tak říct tak a teď budu v klidu a pohodě a vše se jak mávnutím proutku zlepší... Nevím jak z toho ven.

1lenuska1
25. led 2022

@milu_ji resila jsem uplne v prvni rade nepolodnost, respektive neschopnost byt tehotna. V tomto ohledu se zadny zazrak nekonal, ale samotne terapie mi delaly dobre, lepe jsem zvladala neuspechy, zapadly do sebe ruzne souvislosti,… to je slozite vysvetlovat 🙂