Hormony po vysazení HA, jak je upravit?

zuzana_ha
12. črc 2017

Milé dámy,
prosím o radu, jestli lze nějakými léky či přírodní cestou upravit hormony/pravidelnost menstruačního cyklu? Menstruaci jsem dostala krátce před 18. rokem, a to ještě díky vyvolání injekcí. Do té doby bez. P. doktor mi nasadil HA tri-regol 21+7 hlavně kvůli cyklu. Díky tomu se mi cyklus upravil na 28 dní, na hodinu přesně. Přišla léta studií, práce, zařizování bydlení a šetření peněz. Letos v únoru, po 11 letech, jsem s užíváním přestala, protože jsme s manželem zatoužili po miminku. První MS po vysazení přišla po 37 dnech, druhá po 38 dnech a třetí od 9. 5. nepřišla. Podle testů i doktora těhotná nejsem, 7. 7. mi byla dána injekce na vyvolání, zatím stále nic. Prosím, je nějaký způsob jak pomoci tělu a cyklus upravit? Začínám z toho být nešťastná a zoufalá. Děkuji za každou radu. A hezký den vám všem 🙂

3k
12. črc 2017

Ahoj, mě s tím pomohli vitamíny Fertility Blend, ale až takovou nepravidelností jsem netrpěla. Jsou dražší, ale za tohle mi to stálo. Za zkoušku nic nedáš 🙂

gabipo
12. črc 2017

Ja osobni zkusenost nemam, ale co chvili nekde ctu o Gynexu, tak predavam dal 🙂

zuzana_ha
autor
12. črc 2017

@3k děkuji moc. Užívám Mamavit, ale ten problém neřeší. Za zkoušku opravdu nic nedám 🙂

zzlaticka
12. črc 2017

Ahoj.
Taky jsem dlouhodobě užívala stejnou antikoncepci. Tehdy jsem ještě dříve začala s Trisistonem a pak na Tri-regol 21+7 přešla. Po vysazení antikoncepce jsem otěhotněla hned druhý měsíc. Od té doby jsem brala jen antikoncepci po prvním dítěti a před druhým těhotenstvím (slučitelnou s kojením, název si nevzpomínám).
HA nyní neberu a menstruace je šíleně nepravidelná, taky bych něco potřebovala na upravení.
Přeji brzké upravení cyklu.