Otěhotnění přes hormonální tělísko Mirena. Je to možné?

3. kvě 2022

Hezký den, mám rok a půl zavedené tělísko Mirena a celou dobu bylo vše v pořádku. Před měsícem jsem přestala kojit dceru a týden už mám křeče v břiše, jsem nafouklá, unavená. Dnes jsem si udělala raději těhotenský test a je tam malý duch. Je to vůbec možné otěhotnět přes tělísko ? Je vůbec šance donosit zdravé dítě když je tam i tělísko? Pokud bych byla těhotná, tak by jsme si dítě nechali ale měla jsem za to že Mirena je maximálně spolehlivá 😬. Zítra si udělám ještě jeden test ale ducha tam prostě vidím.

eloana
3. kvě 2022

a mas foto testu? otehotnet pres telisko se asi da

autor
3. kvě 2022

@eloana zkoušela jsem vyfotit ale je to rozmazané. Čárka je ale na světle docela dobře viditelná. Tím že mám už dvě děti, tak nějakou zkušenost s testováním mám a takového ducha jsem měla u obou v úplném začátku. Tak uvidíme jak to dopadne.

pipi_puncocha
3. kvě 2022

Šance je, ale pozor, u nitroděložních tělísek bývá bohužel často mimoděložní těhotenství, takže bych to neodkládala a šla co nejdříve na gynekologii. Pokud by bylo v děloze, tak je zřejmě nutné to tělísko vyndat co nejdříve.

katherine177
3. kvě 2022

Otěhotněla jsem s tělískem ,ale nebylo hormonální ,takové to klasické

autor
3. kvě 2022

@katherine177 a vyndali ho ven nebo až při porodu ?

katherine177
3. kvě 2022

Vyndali ho ,bylo už úplně zkroucené a vše dopadlo dobře

nijij
3. kvě 2022

Otěhotněla jsem přes tělísko, to vypadlo myslím v prvním trimestru.

emamaira
3. kvě 2022

Synovec se narodil i přes tělísko, ale nevím, zda hormonální nebo nehormonalni. Vyndali ho až při porodu. Ale jak psal někdo výše, radši zavolej gynekologovi, je tam riziko mimoděložního tehu.

sirinfirst
3. kvě 2022

Žádná antikoncepce není 100%.

autor
3. kvě 2022

Povedlo se mi nějak test vyfotit. Duch je tam trošku vidět. Zítra si udělám ještě jeden a pokud bude pozitivní tak budu volat na gynekologii. Nerada bych něco zanedbala.

nevimne
4. kvě 2022

Já jsem Teda asi slepá ale nic nevidím 🙈

goovana
4. kvě 2022

Je tam taky opravdu vidím ducha
Asi bych hned zavolala na gyndu a zeptala se co dál

autor
4. kvě 2022

Dnes ráno jsem dělala další test a zase je tam duch, tak to náhoda asi nebude 🤷. Raději zavolám gynekologovi

sorboni30
4. kvě 2022

No prave mam jit na zavedeni teliska..ale jak to tak vidim tak asi nejdu nikam. Mam doma dvoumesicni holcicku.. a jeste dva kluky.
Dr mi rekl, ze kdybych pres telisko otěhotněla, potrat je zdarma.. ale kdo jako pujde na potrat..ze? Mam celkem obavy.. jeste jsem hodne cetla ze holky psaly ze mely delsi menses a nektere i 2-3tydny..
Jinak ducha vidim, tehotna budes. Jak casto jsi mela ms?

krisstina93
4. kvě 2022

Otěhotnění přes tělísko je celkem běžné, znám tak hned několik holek. Já na tělísko půjdu taky, ale chce to k tomu ještě nějakou pojistku, minimálně přerušovanou soulož. Žádná antikoncepce není 100%.

autor
4. kvě 2022

@sorboni30 My už máme dvě děti 4,5 a 2 roky a třetí jsme nechtěli, ale pokud bych byla těhotná, tak na potrat určitě nepůjdu, nějak by jsme to museli zvládnout. Já špinila první měsíc po zavedení a pak vždy v termínu MS špinění jeden nebo dva dny. Klidně jsem to třeba dva měsíce neměla. Zatím jsem s tělískem byla maximálně spokojená. Tak uvidíme jak to dopadne 🙏

katherine177
4. kvě 2022

Na tom prvním testu nic nevidím ,na to druhém vidím ducha

cekypetra
4. kvě 2022

Ja otehotnela, ale pres nehormonalni. To vypadlo v cca 4tt, kdy jsem si myslela, ze prisla menzes. Ted jsem v 29tt a vse v poradku 🙏

nevimne
5. kvě 2022

Já sem si slepá ale na druhém testu taky nic nevidím 🙈 a Le hrozně mě zajímá jak tahle situace dopadne 🤭😇

veroniquecz
Autor odpověď smazal
Zobraz
veroniquecz
5. kvě 2022

@krisstina93 rozdíl jestli hormo nebo ne. A taky zda je správně zavedeno, musí se každý půlrok kontrolovat.

veroniquecz
5. kvě 2022

Já tedy ani na jednom testu nic nevidím 🤷🏻‍♀️

lencaa11
5. kvě 2022

@sorboni30 já mám nehormonalni už druhé první jsem měla 4 roky pak plánovaně vyndane a teď mám další už 3.5 roku a žádný problém jsem ráda že ho mám cena 1300kc na 5 let ms 6 - 7 dni to mám od 14 let tak to ms 👍

lencaa11
5. kvě 2022

Pri Mirene muze Ms úplně vymizet a v dobe ms jen zašpinit nebo vůbec test mi neprikde pozitivní asi bych udělala test ještě pár dní a pak maximálně zavolala k dr jen na kontrolu

eloana
5. kvě 2022

jako rozhodne by to sililo..... zde teda zadny progres....podle me to je ryska..... pri snazeni vykoukas na kazdem testu ducha

autor
5. kvě 2022

@eloana tak když mám tělísko tak se asi nesnažím o dítě ne 🤷. Fakt bych byla šťastná kdybych těhotná nebyla ale podle dnešních testů je to myslím celkem jasné. Už jsem volala na gyndu a zítra mám přijít na krev a uvidíme.

l01991
5. kvě 2022

No... tak to asi jasne je když vidím ty testy ale držim palce ať je tedy vše v pořádku.💗

lencaa11
5. kvě 2022

Tak to 👀 koukám to opravdu je pozitivní test u tohoto typu tělíska je to častější že ženy otěhotni ale i tak někomu sedne a někomu ne no držím palce ať jste v pořádku

eloana
5. kvě 2022

ja nerikam, ze se snazis o dite..... na testech pred nic videt nebylo na techto uz joo. At to dopadne dobre....znam par deti, ktere se narodily pres telisko

nevimne
5. kvě 2022

Tož tak tady už je to jasné tak držím palce ať to dobře dopadne