2. IVF. Co doporučujete udělat jinak?

9. bře 2023

Dobrý den,
budeme se chystat na 2.IVF tak chci udělat víc než při prvním a ráda bych vaše rady 🙂

1.IVF leden/2023 - Bemfola 10 dní (prvních 7 150jednotek, pak se přidávalo na 250jednotek), Orgalutran 3x, 2x ovitrelle.. při OPU odebráno 7 folikulů, z toho 3 zůstaly a do 5.dne pouze jedno s horší kvalitou.. po ET utrogestan...

ICSI metoda + nechávali jsme AH, prodlouženou kultivaci a výběr spermií (spermsorting?)

Vyšetření spermiogramu ok, já nižší AMH 0,6...

Co by jste doporučily udělat jinak?
Děkuji.

clairexr
9. bře 2023

Co se tyka stimulace, tak to uplne neporadim, jen teda zaplatit si uplne vsechno, co jen jde, aby ty embrya byly co nejkvalitnejsi. A potom doporucuju vysetreni endometria+implantacni okno a embryoglue.

squezy
9. bře 2023

Imunologii mas za sebou?

autor
9. bře 2023

@clairexr dávali jsme souhlas se vsím, aby udělali dle uvžení embryoložky.. embryoglue nechcem, žádná studie neprokázala že by to k něčemu bylo, ani v caru nedoporucují

autor
9. bře 2023

@squezy jen náběry krve kvůli amh.. jak tohle probíha?

squezy
9. bře 2023

U tebe krevní testy, u partnera sperma. Zkouma se, jestli nemáš vyšší nk bunky, které by zapricinily to, že by nedovolili vajíčku se uhnizdit. Ale pokud si měla 7 folikulu, a z toho po 5.denni kultivaci bylo jedno průměrné vajicko, tak to s imuno nebude mit co dělat. Kolik ti je? A do jakeho caru chodíte? Nepremyslela si třeba o nativu? Postupuje to kamarádka a me osobně je to hrozně sympatický. Je to zcela bez hormonů, pri ovulaci ti vyndaji vajíčko, spoji se spermií a pak zavedou. Vzhledem k tomu, že tě stimulovali a stejně si měla "jen" 7 vajicek, možná by to stalo za zamyšlení. V Praze chtějí za nativ 7tis. A pichas si jen ovitrele

autor
9. bře 2023

@squezy 28, partner 30.. právě že si myslim že ty hormony budou potreba protože mi nedozravaji vajicka.. při iui jsem měla vzdy treba 1 max 2 … chodime do pronatalu

handulkak
9. bře 2023

@squezy nativ je fajn. Měla jsem taky - lze ho dělat i s minimální stimulaci. Kdy je počet do dvou.

autor
10. bře 2023

@handulkak mám spíš obavy, aby na to tělo reagovalo, když při IUI s clostilem 2 folikuly a při IVF se musela navyšovat dávka hormonů aby něco bylo 🤷🏻‍♀️

handulkak
10. bře 2023

Nebala bych se ani nativu. A u dalšího IVF bych klidně zazadala o jiné léky (místo bemfoly) mě jo třeba nedoporucila vůbec

milixx
10. bře 2023

Ahoj,
moje zkušenost: 1.IVF v roce 2018, 34 let, AMH 3.41. Předtím 5x potrat po spont. otěhotnění. Dali mi v centru krátký protokol s Gonalem a s tím, že na mě musí opatrně, páč mám dost vajíček. No, ve finále bylo k odběru jedno! Bylo to velký zklamání…
No, o tři měsíce později jsme šli do 2. IVF s jiným protokolem, tentokrát zkusili dlouhý. Výsledek byl 30 odebraných vajíček, pak jich tedy během 5denní kultivace a PGT hodně odpadlo, ve finále z nich zbyly dvě embrya. Nejpodstatnější ale je, že hned z prvního transferu mám dceru.
Takže za mě strašně záleží na tom, jaký komu sedne protokol.
Oni Ti teď taky nejspíš dají jiný. Neboj, povede se to 🙂

petulkadodo
10. bře 2023

Při IUI ale má být jen jeden, max 2 folikuly. Pokud by jich bylo víc, tak se IUI ani nedoporučuje.

laxesis
10. bře 2023

1. Ivf krátký protokol, výsledek 2 nic moc embrya, zbytek co odebrali byl nezralý (odebírali v pronatalu moc brzy, což nepřiznali, ale v druhém centru říkali, že to je prý z výsledků jasné) nic z toho nebylo ani z ET ani z KET, bez embryoglue, isci, sperm sorting
2. Ivf dlouhý protokol, výsledek okolo 30 vajíček odebraných, oplodněných okolo 19, zůstalo 5. ET nebyl, zato byl silný hyperstim.syndrom. U dalších KETů jsme chtěli vše, co je možné, aby se tomu pomohlo, použito i embryoglue, které nám v pronatalu doporučili. Vyšel KET teď v prosinci.

IUI se při vyšším počtu folikul nedělá.

Vyšetření: imunologie (ač se nezdá, velice důležité), hematologie, genetika, vyš. štítné žlázy a pak už jen běžná vyšetření a odběry

koudelka82
25. říj 2023

Ahoj holky, nezbyl Vám prosím některé Menopur?

vbg88
10. lis 2023

Ahojky, nezbyl někomu puregon?